توجیهات دولت انگلیس درخصوص کم کاری هایش علیه شیوع کرونا

به گزارش راه ساری، سخنگوی دولت انگلیس گفت گزارش یک روزنامه انگلیسی درخصوص کوتاهی ها و پاسخ دیر مقامات این کشور به شیوع ویروس کرونا، مملو از اشتباه بود.

توجیهات دولت انگلیس درخصوص کم کاری هایش علیه شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت انگلیس به انتشار گزارش انتقادی ساندی تایمز از عملکرد مسئولین در قبال شیوع ویروس کرونا، واکنش نشان داد.

پایگاه اینترنتی دولت انگلیس روز دوشنبه مدعی شد، گزارش ساندی تایمز از قصور دولت در مبارزه با ویروس کرونا مملو از اطلاعات غلط است.

این پایگاه به نقل از سخنگوی دولت نوشت: این یک همه گیری دنیای بی سابقه است و ما گام های درستی را در مبارزه با آن برداشته ایم و همیشه از هدایت های علمی بهره گرفته ایم.

این در حالی است که بسیاری کارشناسان معتقدند دولت انگلیس بسیار دیر دست به اقدام علیه این بیماری زده و در ابتدا حتی حاضر نبود مدارس را تعطیل کند.

در گزارش ساندی تایمز نیز آمده است افراد افشاگر، دانشمندان و مسئولان برنامه ریزی در شرایط بحران، این اتهام را مطرح می نمایند که در اواخر ژانویه و ماه فوریه زمانی که باید ذخایر تجهیزات پزشکی پر می شد، نوعی خودستایی در قلب دولت مانع از اقدام آنها شد.

سخنگوی دولت انگلیس اضافه نمود: پاسخ های ما این اطمینان را حاصل کرد که خدمات ملی سلامت تمام حمایتی که احتیاج دارد را دریافت می نماید تا درمان همه کسانی که از این خدمات بهره می گیرند تضمین گردد.

اما در واقع، بسیاری از پزشکان و پرستاران انگلیسی درخصوص کمبود تجهیزات درمانی و لوازم محافظتی نظیر ماسک و دستکش و لباس مخصوص، هشدار داده اند.

علاوه بر بیمارستان های انگلیس که در شرایط بسیار نامطلوبی به سر می برند مراکز نگه داری سالمندان که نیمی از قربانیان ویروس کرونا در این کشور را به خود اختصاص داده اند مورد بی توجهی دولت قرار دارند.

ساندی تایمز نیز در گزارش خود می نویسد: در ماه فوریه در تامین تجهیزات ضروری مثل ماسک و پوشش محافظتی، پیشرفت کمی حاصل شد و این در حالی بود که دولت انگلیس 279 هزار مورد از انواع تجهیزات حفاظت شخصی را به چین فرستاد.

این روزنامه انگلیسی همچنین نوشت، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس 5 جلسه مهم کبرا (نشست اضطراری دولت) را در زمانی که شیوع کووید-19 در حال سرعت دریافت بود، از دست داد.

سخنگوی دولت انگلیس در پاسخ به این مطلب گفت، حضور نخست وزیر در جلسات کبرا ضرورتی ندارد و دیگر وزرا نظیر وزیر امور خارجه می توانند ریاست آن را بر عهده داشته باشند.

این در حالی است که در زمان شروع شیوع ویروس کرونا در انگلیس، تا مدت ها (4 ژانویه) جلسه کبرا تشکیل نشده و جانسون اولین نشست کبرا با محور این بیماری را نیز به تعویق انداخت تا به تعطیلات آخر هفته برسد. تعلل های جانسون تا آنجا ادامه یافت که رهبر حزب کارگر انگلیس او را نخست وزیر پاره وقت نامید.

همچنین ساندی تایمز نوشت: تا روز 2 مارس که بوریس جانسون ریاست جلسه کبرا را بر عهده گرفت، ویروس کرونا به فرودگاه ها، قطارها، مکان های اداری و خانه های ما سرک می کشید. بریتانیا در جهت یکی از بدترین ویروس های دنیا در یک قرن گذشته قرار گرفته بود.

دولت انگلیس در پاسخ به این بخش گفت: این ویروس کشورهای تمام نقاط دنیا را آلوده نموده است. بسیار خنده دار است که گفته گردد ویروس کرونا فقط به این دلیل بریتانیا رسید که به جای نخست وزیر، وزیر بهداشت ریاست جلسه کبرا را بر عهده گرفته بود.

اکنون انگلیس به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در صندلی ششم در دنیا را دارد. تا روز یکشنبه مجموعاً بیش از 120 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از 16 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

م

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8936

به "توجیهات دولت انگلیس درخصوص کم کاری هایش علیه شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجیهات دولت انگلیس درخصوص کم کاری هایش علیه شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید