توضیحات حناچی درباره افزایش کرایه ها

به گزارش راه ساری، شهردار تهران در مورد افزایش قیمت تاکسی و حمل و نقل عمومی در هیأت دولت، گفت : همانند سنوات گذشته افزایش نرخ تاکسی و حمل و نقل عمومی بر اساس تورم به هیأت دولت ارسال شده است که این بار نیز مورد موافقت قرار گرفته است و اعمال خواهد شد.

توضیحات حناچی درباره افزایش کرایه ها

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی، در سلسله نشست های تهران هوشمند، تهران نوآور که با موضوع مدیریت هوشمند پسماند شهری برگزار گردید، با اشاره به روز شوراها، گفت : روز شورا در حقیقت بنیان خرد جمعی و سپردن سرنوشت شهر به دست مردم است. امیدواریم که با استفاده حداکثری از ظرفیت شورا به عنوان یک نعمت الهی تصمیماتی را اتخاذ کنیم که با خرد جمعی بیشترین تأثیرگذاری را در حل مسائل و معضلات شهر داشته باشد. در حقیقت کوشش می کنیم که اداره کلانشهری همچون تهران با روحیه خدمت همراه با تعامل مثبت با شورا شکل بگیرد و حداکثر مشارکت مردمی را به همراه داشته باشد، چرا که مشارکت مردمی سرمایه ارزشمند اجتماعی قلمداد می گردد و حل همه مسائل با این سرمایه ارزشمند امکان پذیر است.

وی ادامه داد: بزرگترین مسائل شهر مبتنی بر سرمایه های اجتماعی و حضور مردم قابل حل و فصل است و قطعاً مشارکت مردم بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فراوری روزانه 9 هزار تن زباله در شهر تهران و همچنین فراوری 45 هزار تن نخاله در این شهر، یادآور شد: روزانه 9 هزار تن زباله از سطح شهر تهران جمع آوری می گردد و به جنوبی ترین منطقه تهران یعنی آرادکوه منتقل می گردد و 45 هزار تن نخاله نیز به سمت آبعلی حمل می گردد که این موضوع علاوه بر هزینه حمل و نقل، بازگشت مواد ارزشمند میان زباله ها را نیز به ذهن مبتادر می نماید.

حناچی ادامه داد: علاوه بر اینها دفن این مواد مسائل محیط زیستی بسیاری برای تهران به همراه دارد. مسائلی که وجود شیرابه ها و گازهای متصاعد از زباله ها به همراه دارد. آن چه که باید آغاز می کردیم و خوشبختانه امروز شده است، این است که همکاری مردم چرخه کنترل پسماند و مدیریت آن را کامل می نماید. قطعاً باید تفکیک از مبدا جدی تر از گذشته دنبال گردد و یادمان باشد که این موضوع یک نگرش و بینش است و پسماند و شیوه برخورد با آن و بازیافت آن بخشی از این نگرش و بینش است.

حناچی در ادامه اظهاراتش با تاکید بر حمایت شهرداری تهران از استارتاپ هایی که در حوزه های مختلف برای حل معضلات شهر تهران کار می نمایند، خاطر نشان کرد: قطعاً استارتاپ هایی که در حوزه حل معضلات شهر تهران مثلاً آلودگی هوا کار می نمایند حمایت شهرداری تهران را به همراه خواهند داشت. جهت گیری عمومی ما بر این است که برای حل مسائل از حضور و نوآوری های شرکت های نوآور استقبال می کنیم تا این شرکتها بتوانند در حل معضلات سهمی ایفا نمایند و نقشی را بگیرند. البته تجربه خوب دوچرخه های بی دود نیز در تهران وجود دارد، لذا کوشش می کنیم که این تجربیات خوب تکرار شوند.

وی تاکید نمود: باید در حوزه پسماند به این نکته توجه کرد که کاهش فراوری زباله به طور جد مدنظر قرار گیرد و پیغام لزوم کاهش فراوری زباله به مردم منتقل گردد و در قدم های بعدی تفکیک از مبداء انجام گردد. در این حوزه باید هدفگذاری کرد و به طور تعیین سالانه درصدی از این مهم را محقق کنیم. البته تحقق همه این موارد نیازمند خرد جمعی و مشارکت مردم است.

شهردار تهران در بخش دیگری در حاشیه برگزاری این همایش در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در مورد اعمال محدودیت زمانی حضور شهروندان در متروی تهران، اعلام کرد: قطعاً فردی که از شمالی ترین نقطه تهران به سمت جنوبی ترین نقطه آن با مترو عزیمت می نماید با کسی که تنها دو ایستگاه را با مترو می رود باید محاسباتشان متفاوت باشد. قطعاً دو ایستگاه با 10 ایستگاه متفاوت خواهد بود. چنین طرحی قرار بود که آنالیز و اعمال گردد، اما در حال حاضر به صورت دقیق از جزئیات آن آگاه نیستم و قطعاً به زودی جزئیات آن را به صورت دقیق اعلام خواهیم کرد.

وی در مورد افزایش قیمت تاکسی و حمل و نقل عمومی در هیأت دولت، گفت : همانند سنوات گذشته افزایش نرخ تاکسی و حمل و نقل عمومی بر اساس تورم به هیأت دولت ارسال شده است که این بار نیز مورد موافقت قرار گرفته است و اعمال خواهد شد.

شهردار تهران از حمایت شهرداری تهران از استارتاپ هایی که در حوزه حل معضلات شهر تهران کار می نمایند اطلاع داد و اضافه نمود: قطعاً شهرداری تهران از استارتاپ هایی مانند دوچرخه های بی دود که یک تجربه پیروز است، حمایت خواهد نمود و کوشش خواهد نمود این تجربیات تکرار شوند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2526

به "توضیحات حناچی درباره افزایش کرایه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات حناچی درباره افزایش کرایه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید