فراوری سالانه 91 هزار تن ترکیبات آلی فرار در شهر تهران

به گزارش راه ساری، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: سالانه حدود 91 هزار تن ترکیبات آلی فرار در شهر تهران فراوری می گردد که 78 درصد از آن ناشی از فعالیت خودروها است. 14 درصد آن نیز بر اثر تبخیر بنزین در صندلی های نگهداری و توزیع سوخت بنزین فراوری می گردد.

فراوری سالانه 91 هزار تن ترکیبات آلی فرار در شهر تهران

به گزارش خبرنگاران حسین شهبازی اضافه نمود: سالانه حدود 72 هزار تن ترکیبات آلی فرار بر اثر فعالیت خودروها در هوای تهران فراوری می گردد که خودروهای سواری و موتورسیکلت ها به ترتیب عامل فراوری 31 و 28 هزار تن از این مقدار هستند.

وی در ادامه گفت: ترکیبات آلی فرار موادی شیمیایی هستند که نه تنها تاثیری نامطلوب بر سلامت دارند بلکه یکی از مهم ترین پیش سازهای فراوری آلاینده های ثانویه ازجمله ازن و ذرات معلق در اتمسفر هستند.

شهبازی درباره راهکارهای کاهش فراوری و انتشار ترکیبات آلی فرار شرح داد: از مهم ترین راهکارها برای کاهش فراوری و انتشار این مواد شیمیایی از اگزوز خودروها، نصب و تعویض کاتالیست خودروهای گازسوز و بنزین سوز است. این کار می تواند تا بیش از 90 درصد از انتشار ترکیبات آلی فرار از اگزوز خودروها را کنترل و حذف کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در سرانجام ضمن بیان اینکه موتورسیکلت های کاربراتوری نیز به دلیل احتراق ناقص مقادیر زیادی ترکیبات آلی فرار فراوری و وارد هوا می نمایند، گفت: جایگزینی موتورسیکلت های کاربراتوری فرسوده موجود با موتورسیکلت های انژکتوری و برقی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر کاهش انتشار ترکیبات آلی فرار از این منبع آلاینده داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11832

به "فراوری سالانه 91 هزار تن ترکیبات آلی فرار در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری سالانه 91 هزار تن ترکیبات آلی فرار در شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید