فراوری چسب حساس به فشار با استفاده از فناوری نانو

به گزارش راه ساری، محققان ایرانی توانستند با استفاده از فناوری نانو یک نوع چسب حساس به فشار فراوری نمایند که کاربردهای فراوانی در صنعت دارد.

فراوری چسب حساس به فشار با استفاده از فناوری نانو

به گزارش خبرنگار یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه فردوسی مشهد نوعی چسب حساس به فشار فراوری نموده است که این چسب در زمینه هایی مانند: بسته بندی، فراوری نوار چسب و نوار های الکتریکی کاربرد دارد.

چسب های حساس به فشار که با استفاده از فناوری نانو ساخته شده اند در مقایسه با دیگر چسب ها مزایایی همچون: داشتن قابلیت اتصال سطوح ظریف تر، توانایی اتصال مواد غیرمشابه با احتمال سازگاری بیشتر، زمان مونتاژ کوتاه تر، از بین بردن اتصال دهنده های مکانیکی قابل مشاهده، توانایی اتصال به سطوحی مانند: پوست انسان، ضخامت یکنواخت در سراسر محصول، عدم احتیاج به فرآیند پخت و سازگاری با مسائل زیست محیطی است.

ساخت نانوذراتی که پلاکت های خونی را می خورد

محققان در دانشگاه فردوسی برای فراوری این نوع چسب، از پلیمریزاسیون آمولسیونی در دو مرحله به روش هسته- پوسته در شرایط کنترل شده و دقیق استفاده نموده اند.

اندازه قطر ذرات در این چسب کمتر از 100 نانومتر است و با توجه به نتایج به دست آمده احتمال فراوری صنعتی و تجاری سازی این محصول وجود دارد. دامنه استفاده از چسب حساس به فشار در زمینه های صنعتی بسیار زیاد است.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7883

به "فراوری چسب حساس به فشار با استفاده از فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری چسب حساس به فشار با استفاده از فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید