جریان المپیک جوانان تازه کردن داغ دل است

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم فوتسال بانوان نامی نو پخش شدن بازیکنان مطرح و غیر قابل پیش بینی بودن لیگ را نشان از پویایی و رشد فوتسال بانوان می داند.

جریان المپیک جوانان تازه کردن داغ دل است

شهناز یاری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه فوتسال بانوان ایران روز به روز در حال رشد و توسعه است، گفت: قهرمانی هایی که تیم فوتسال بانوان در آسیا به دست آوردند و حضور و قضاوت داوران خوب بانوی ایرانی در رقابت های سطح بالای جهان که آخرین نمونه آن قضاوت در فینال المپیک جوانان توسط گلاره ناظمی بود همه این ها نشان از رشد، توسعه و پیشرفت فوتسال بانوان است.

لیگی پویا داریم

وی در خصوص وضعیت این فصل از رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان اظهار کرد: سال جاری یکی از بهترین لیگ های فوتسال را در طی سال های گذشته داشتیم. بخش شدن بازیکنان ملی پوش و با کیفیت در تمام تیم ها یکی از دلایل این مساله است. شاید در طول نیم فصل اول تیم های کمی داشتیم که ضعیف تر بودند اما تیم های دست و پا بسته در لیگ سال جاری نداشتیم.

وی ادامه داد: به لحاظ فنی نیز همین حضور بازیکنان باکیفیت در تمام تیم ها روند تمرینات و بازی آن ها را تغییر داده و موجب شده سطح بازی تیم ها از نظر فنی نیز بالاتر برود. این فصل از ابتدا شاهد بازی های بسیار خوب و لیگی پویا بودیم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان نامی نو توضیح داد: برخلاف سال های گذشته که تیم های اول تا سوم معین بودند و مابقی تیم ها برای صندلی چهارم به بعد کوشش می کردند سال جاری از همان ابتدا نتایج قابل پیش بینی نبود. برد و باخت ها و حتی تساوی هایی در خاتمه رقم می خورد که شاید کمتر کسی آن را تصور می کرد. تیمی که هفته قبل برد بسیار خوب داشت هفته بعد یا بازنده می شد و یا در نهایت به سختی تساوی می گرفت همه این ها به جذابیت لیگ اضافه شده است.

فوتسال بانوان در تمام عرصه ها درخشید

وی با اشاره به حضور داوران بانوی ایرانی در رقابت های سطح بالای جهان همچون جام ملت ها و المپیک جوانان جهان گفت: در ایران با توجه به اقداماتی که کمیته داوران انجام می دهد احتیاج به کار داریم، اما نسبت به گذشته کارهای خوبی در حال اجرا است. همیشه به تصمیمات داوران احترام گذاشتم و به بازیکنانم نیز این نکته یادآوری می کنم که در کار داوران دخالت ننمایند. همانگونه که ما مربیان احتیاج داریم دانش خود را به روز نموده و بالا ببریم تا بتوانیم بهتر به تیم خود یاری کنیم تا نتایج بهتری بگیریم داوران نیز به این مسئله احتیاج دارند. اتفاقاتی که در نیم فصل اول رخ داد، کارت های که شاید نادرست داده شد و یا خطاهایی که گرفته نشد و با سوت داوران به نشانه گل شدن بازی متوقف می شد همه مواردی است که داوران احتیاج دارند همانند ما در نیم فصل و یا بعد از اتمام فصل آن را برای خود تکرار نمایند و البته که تاکید می کنم در تمام موارد همه می دانیم عمدی در کار نیست و هیچ انسانی بدون اشتباه نمی تواند باشد.

یاری گفت: امیدوارم آن ها نیز در نیم فصل با تجدید قوا در افزایش دانش خود و ریکاوری که در تصمیم گیری های خود دارد دور برگشت را بهتر از گذشته داشته باشند.

نبود غیبت تیم ها نکته مثبت لیگ

وی یکی دیگر از نکات مثبت لیگ سال جاری را تذکر جدی سازمان لیگ به تمام تیم ها در خصوص موضوع غیبت کردن مقابل رقبا بیان کرد و گفت: زمانی که مساله ای به صورت قانون دربیاید تمام تیم ها ملزم به اجرای آن هستند. شاید در ابتدا برای تیم ها هضم آن مشکل باشد و یا آسیب ببینید اما در ادامه این به نفع همه تیم ها است.

وی اضافه نمود: سال جاری قانون قاطعانه گفت هیچ تیمی حق انصراف و یا غیبت در برابر تیم دیگری را ندارد؛ اما سال گذشته هر تیم می توانست به دلخواه خود یکی از بازی های خود را انجام ندهد و غایب باشد. همین مسئله همیشه مشکل ساز بود به خصوص برای تیم های بالای جدول که تفاضل گل در خاتمه فصل تمام زحمات آن ها را با مشخص صندلی بر هم زد.

پلی آف شانسی دوباره برای رسیدن به قهرمانی

یاری با اشاره به اینکه موافق برگزاری مسابقات به صورت پلی آف است، توضیح داد: اگر به طور کامل و درست این موضوع اجرا گردد بسیار خوب است. پلی آف پلی آف به همه تیم ها این شانس مجدد را می دهد که بتوانند خود را به قهرمانی و یا دریافت سکو نزدیک نمایند. یک تیم خوب ممکن است در طول فصل در اثر یک اشتباه داوری، بازیکنانش و یا سیستمی که مربی به اشتباه در زمین پیاده می نماید یا حتی اینکه روز بازی آن ها نباشد آسیب ببیند و صندلی واقعی خود را از دست دهد، اما با انجام پلی آف می توانند از این فرصت دوباره استفاده کند. پلی آف به همه تیم ها در مرحله آخر شانس قهرمانی را می دهد و این به تیم ها انگیزه و انرژی بیشتری می دهد تا برای رسیدن به مقام کوشش نمایند.

وی ادامه داد: به نیم فصل رسیدیم ولی هنوز برنامه ها و همچنین وضعیت کارت ها در نیم فصل دوم معین نیست. منتظر هستیم که ببینیم آیا کارت های دور رفت در مرحله برگشت و پلی آف بر چه اساس محاسبه خواهد شد.

سرمربی فوتسال نامی نو تاکید نمود: این حق تیم ها است که قبل از آغاز نیم فصل دوم وضعیت روند مسابقات را در نیم فصل دوم و همچنین پلی آف بدانند. امیدوارم که سازمان لیگ و فدراسیون در این زمینه اطلاعات کاملی به تیم ها بدهد.

با تمام توان به آبادان می رویم

یاری خاطر نشان کرد: اولین بازی دور برگشت ما در آبادان با تیم صنعت نفت آبادان است. با توجه به شرایطی که داشتیم برای اینکه تیم آماده تر از قبل گردد نیم فصل بازیکنان استراحت نداشتند و تمرینات خود را در اصفهان پیگیری می کنیم، هر چند که تمام بازیکنان سرماخوردگی دارند.

وی اظهار کرد: هرچند با ایده آل ها و تیمی که مدنظرم است فاصله داریم اما کوشش می کنیم که بتوانیم تمرینات خوبی را تا قبل از بازی با آبادان داشته باشیم و با آمادگی بسیار خوب برای دریافت نتیجه به آبادان برویم.

به بازیکنان بومی خوشامد می گوییم

وی در خصوص حضور بازیکنان بومی در تیم نامی نو گفت: بر اساس آنچه با هیئت فوتبال و باشگاه در نظر داشتیم ورود به تیم نامی نو را برای تمامی بازیکنان بومی اصفهان باز گذاشتیم اما تنها فقط دو یا سه نفر برای انجام تست تیم مراجعه کردند. علت آن را نیز نمی دانم شاید با تیم های دیگر قرارداد دارند و یا به فوتبال رفته اند، در هر صورت تا قبل از آغاز نیم فصل دوم فرصت داریم که اگر بازیکنی خود را در حد تیم لیگ برتری می بینند مراجعه نمایند و در تست های تیم شرکت کند و اگر بازیکنی را در حد تیم ببینیم حتماً از او استفاده خواهیم کرد. هدف ما سرمایه گذاری و تربیت بازیکنان بومی اصفهان برای آینده اصفهان و تیم ملی فوتسال بانوان است.

نرفتن به المپیک جوانان، داغی بردل

سرمربی تیم ملی جوانان در خصوص وضعیت تیم ملی فوتسال دختران برای حضور در المپیک جوانان گفت: این قضیه داغ دل ما را تازه می نماید. در مقطعی دوست داشتیم در مسابقات شرکت کنیم. با توجه به شرایطی که فوتسال بانوان در جهان دارد این احتمال را می دادیم که بتوانیم با حضور در مسابقات المپیک جوانان آرژانتین بتوانیم مقام خوبی کسب کنیم.

وی ادامه داد: این قانون که تنها از هر کشور یکی از تیم های دختران یا پسران می تواند در مسابقات المپیک جوانان شرکت کند شاید به ضرر بسیاری از تیم های دختران در سطح جهان باشد. با توجه به بازی هایی که دیدم تنها اسپانیا و پرتغال که صاحب سبک بودند بازی های بسیار خوبی در این دوره از مسابقات داشتند.

می توانستیم سکو بگیریم

وی اضافه نمود: افسوس حضور در مسابقات را می خورم. من فکر می کنم اگر در مسابقات شرکت داشتیم به طور حتم جزء چهار تیم می توانستیم باشیم. وقتی بولیوی که در کنترل توپ مشکل دارد و یا ژاپن که ما از آن ها امتیاز گرفتیم می توانند در جمع 4 تیم باشد پس ما نیز قطع می توانستیم به جمع چهار تیم راه یابیم.

یاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر اردوی برقرار نیست اما طی یکی دو ماه آینده به طور حتم اردوی جوانان را خواهیم داشت. تراکم اردوها در بخش بانوان به گونه است که با توجه به برنامه مسابقات فدراسیون اولویت بندی نموده است و بنابراین ما در اولویت دوم بودیم.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 535

به "جریان المپیک جوانان تازه کردن داغ دل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان المپیک جوانان تازه کردن داغ دل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید