جشنواره فیلم کوتاه در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

به گزارش راه ساری، علیرضا جلالزایی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با ایجاد تعاملات و هم افزایی بیشتر بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شاهد معرفی و توسعه بیشتر استان خواهیم بود.

جشنواره فیلم کوتاه در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: چه در سیستان و چه در بلوچستان، نظر به اهمیت فرهنگی و ساختارهای فیزیکی آن، باید ظرفیت ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم و میراث فرهنگی می تواند با اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هم راستا باشد و موجب اثرات و نتایج قابل توجهی برای مردم شود.

او گفت: در استان ظرفیت های زیادی وجود دارد که اگر انگاره ذهنی مناسبی وجود داشته باشد می تواند در آینده ای نه چندان دور مسائل و موانع را از سر راه برداشته و توسعه پیدا کند.

جلالزایی پیشنهاد کرد تا کارگروه های مشترکی ایجاد شود و در قالب یک تفاهم نامه برنامه های زیادی اجرایی شود.

او گفت: این دو دستگاه باید با هم کمک کنند تا ظرفیت های استان معرفی شود و اگر اتفاقی قرار است در استان بوجود بیاید این دو دستگاه می توانند بسترساز اتفاقات مثبت و در نتیجه توسعه استان شوند.

حسین مسگرانی نیز در این نشست اظهار کرد: پیگیر چند جشنواره ملی و بین المللی هستیم که یکی از این رویدادها، برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه کشور در سیستان و بلوچستان از 9 تا 12 دی ماه به مدت چهار روز با حضور هنرمندان زیادی از سراسر کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه 250 فیلمساز نیز در این جشنواره شرکت می کنند، اضافه کرد: این جشنواره در حوزه های فیلم کوتاه، انیمیشن، عکس و... برگزار می شود و تاکنون بیش از 1800 فیلم به دبیرخانه ارسال شده است.

او گفت: این جشنواره می تواند در تغییر نگاه ها نسبت به استان موثر باشد و به دلیل وجود جاذبه های فراوان و بکر بودن آن ها، اکثر فیلمسازان تمایل به حضور در استان دارند که این امر می تواند فرصت بسیار خوبی برای ساختن آینده ای بهتر برای استان باشد.

مسگرانی با بیان این که برگزاری این جشنواره نیز همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان را می طلبد، شرح داد: سیستان و بلوچستان گنجینه ای است که ناشناخته مانده و این رویداد فرصتی است تا به طور جدی معرفی شود.

اعطای پلاک ماندگار به صورت مشترک توسط مدیران کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد به استاد اسپندار، مهتاب نوروزی، استاد حبیب الله قادر آتشگر و استاد کمالان هوت نیز در دستور کار قرار گرفت.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6872

به "جشنواره فیلم کوتاه در سیستان و بلوچستان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیلم کوتاه در سیستان و بلوچستان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید