حداقل دستمزد در ژنو سوئیس 3800 یورو در ماه شد

به گزارش راه ساری، رای دهندگان در کانتون فرانسوی زبان ژنو در غرب سوئیس روز یکشنبه با معین دستمزد ماهانه چهار هزار فرانک سوئیس، معادل حدود 3800 یورو به عنوان حداقل حقوق ماهانه موافقت کردند.

حداقل دستمزد در ژنو سوئیس 3800 یورو در ماه شد

به گزارش یورونیوز؛ به این ترتیب حداقل دستمزد از این پس در کانتون ژنو حدودا ساعتی 23 یورو خواهد بود. در همه پرسی روز یکشنبه 58 درصد رای دهندگان با مشخص این رقم به عنوان حداقل دستمزد موافقت کردند. کارفرما ها در کانتون ژنو از این پس برای 41 ساعت کار هفتگی باید ماهانه حداقل 4086 فرانک سوئیس دستمزد بدهند.

مشخص حداقل دستمزد در کانتون ژنو در حالی به تصویب رسید که پیش از این تنها کانتون های ژورا و نوشاتل در سوئیس تصمیم مشابهی را به اجرا گذاشته بودند. تا به امروز حداقل دستمزد در کانتون ژنو براساس حرفه افراد مشخص می شد.

انتظار می رود که مشخص حداقل دستمزد در کانتون ژنو به طور خاص به سود کارکنان رستوران ها، افراد شاغل در شرکت های نظافت و آرایشگر ها باشد. بسیاری از افراد شاغل در این حرفه ها زن هستند.

هواداران مشخص حداقل دستمزد در ژنو از اجرای این طرح به عنوان راهکاری برای مقابله با فقر و پیامد های اجتماعی شیوع ویروس کرونا دفاع می کردند. در مقابل کارفرما ها بر این باور هستند که اجرای این طرح همزمان با پیامد های مالی همه گیری بیماری کووید 19 منجر به رکود مالی خواهد شد.

از شهر ژنو اغلب به عنوان یکی از گران ترین شهر های دنیا یاد می گردد. نتیجه یک تحقیق در خصوص هزینه زندگی در سال 2015 نشان داده بود که ژنو هفتمین شهر گران دنیا محسوب می گردد. اجاره بسیاری از واحد های مسکونی در ژنو بیش از دو هزار فرانک سوئیس است.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11776

به "حداقل دستمزد در ژنو سوئیس 3800 یورو در ماه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل دستمزد در ژنو سوئیس 3800 یورو در ماه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید