حضور تمام کارکنان شهرداری در محل کار از 10 خرداد

به گزارش راه ساری، معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران نحوه حضور و ساعت کاری جدید کارکنان را از دهم خرداد بیان کرد.

حضور تمام کارکنان شهرداری در محل کار از 10 خرداد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران این بخشنامه را با توجه به آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و نظر به فرایند رو به بهبود شرایط کشور و شهر تهران درباره مدیریت و مهار همه گیری ویروس کرونا، صادر کرد. بر این اساس، ساعت کاری تمام واحد های تابعه شهرداری تهران از روز شنبه 10 خرداد ماه 1399 تا اطلاع ثانوی، از ساعت 7:30 تا 14:30 معین می گردد.

ساعت کار واحد های اجرایی و نظارتی در حوزه معاونت های شهرداری تهران و نیرو هایی که به صورت شیفتی، نگهبانی و در بخش های خدمات رسانی انجام وظیفه می نمایند، بر حسب احتیاج و با نظر معاونت ذیربط و بالاترین مقام مسئول هر واحد سازمانی به گونه ای هماهنگ و معین گردد تا از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمت به شهفرایندان محترم پیشگیری گردد.

آنطور که در این بخشنامه آمده است؛ کارکنان دارای کسر ساعت کار اعم از معلولان، بانوان دارای شرایط خاص، ایثارگران دارای کسر ساعت کار موظف، کماکان از کاهش ساعت کار روزانه خود بهره مند خواهند شد.

بر اساس این بخشنامه، با رعایت دقیق دستورالعمل ها، پروتکل های بهداشتی، طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تردد های غیرضروری، از تاریخ 10 خرداد سال جاری تمام کارکنان در محل کار خود حضور خواهند یافت و ملزم به ثبت تردد در دستگاه های حضور و غیاب واحد محل خدمت خود هستند. دسترسی های ایجاد شده در سامانه تردد در قسمت ثبت کارت به صورت خود اظهاری نیز به روال قبل بازخواهد گشت.

کارکنان دارای شرایط خاص در صورت احتیاج می توانند از مرخصی استحقاقی و یا استعلاجی برابر قوانین و مقررات مربوطه بهره مند شوند. کارکنان مبتلا به بیماری های زمینه ای (گروه پر خطر با تایید شرکت شهر سالم) و همکاران ایثارگر (جانبازان شیمیایی) می توانند تا اطلاع ثانوی با تایید بالاترین مقام مسئول واحد سازمانی به صورت دورکاری تداوم خدمت داشته باشند.

برنامه ریزی برای تداوم دورکاری

دورکاری به عنوان یکی از شکل های رسمی انجام کار در دست برنامه ریزی است که دستورالعمل مربوطه متعاقب معین مشاغل دورکار و ضوابط مربوطه برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

در راستای حفظ سلامتی کارکنان شهرداری تهران و همچنین نحوه حضور آنان در ساعات کاری معین شده، ساعت ناهاری تا اطلاع ثانوی لغو و منظور نخواهد شد و هزینه ناهار کارکنان شاغل در مشاغل نگهبانی و یگان حفاظت که به صورت شیفتی مشغول بکار هستند، از ابتدای سال جاری و برابر تعرفه قانونی و پس از تایید مراتب به وسیله مبادی مربوطه پرداخت می گردد.

در این بخشنامه با اشاره به بند یک بخشنامه نحوه پرداخت مزایای غیرمستمر در اردیبهشت و خرداد سال 1399 مبنی بر کسر سرانه ساعات اضافه کار، آمده است؛ از خرداد 1399 کاهش سرانه اضافه کار تمامی واحد ها از 10 ساعت به میزان 20 ساعت اصلاح و تخصیص آن بر اساس میزان عملکرد کارکنان و تایید مدیر مافوق صورت می پذیرد. با توجه به بهبود شرایط و مدیریت نسبی بحران، سرانه اضافه کار و تعطیل کار کلیه واحد های مندرج در بند 1-1 این بخشنامه نیز همانند سایر واحد ها در بند 5 است. همچنین با توجه به بند چهار این بخشنامه، 20 درصد از کارکنان شاغل در واحد هایی اعم از اجرایی، بحران، بهداشتی و خدمات ایمنی، نگهبانی، خدماتی و … می توانند از سقف 160 ساعت برای مزایای اضافه کار و در قالب سرانه واحد سازمانی برخوردار شوند.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9523

به "حضور تمام کارکنان شهرداری در محل کار از 10 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تمام کارکنان شهرداری در محل کار از 10 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید