حلقه مفقوده سینمای کودک چیست؟

به گزارش راه ساری، احمد الستی، ارتباط بین نسل کنونی و نسل های پیشین را حلقه مفقوده سینمای کودک دانست و گفت: ضروری است که نسل جدید را بهتر بشناسیم.

حلقه مفقوده سینمای کودک چیست؟

به گزارش خبرنگاران، کارگاه آموزشی سینما به زبان ساده با حضور احمد الستی، مدیر گروه رشته سینما در پردیس هنرهای زیبای (28 مردادماه) به مناسبت برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در سینما ساحل اصفهان برپا شد.

در این کارگاه که با استقبال بچه ها و نوجوانان اصفهانی روبرو شد، فیلم و انواع آن به زبانی ساده و قابل فهم برای بچه ها و نوجوانان، مورد بررسی قرار گرفت.

احمد الستی، با شرح تقسیم بندی انواع فیلم و مناظره با حاضرین، این کارگاه را پیش برد و در سه ساعت، انواع فیلم داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن را به بچه ها و نوجوانان معرفی کرد.

در بخشی دیگر از این کارگاه، این پژوهشگر سینما و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به شرح ژانر و انواع آن در فیلم های داستانی پرداخت و با پخش قطعات چند فیلم کودک، این موضوعات را به خوبی تعریف کرد.

الستی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران-منطقه اصفهان ضمن تقدیر از جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با ابراز خوش بینی نسبت به نتیجه جشنواره های این چنینی اظهار کرد: از استقبال، مشارکت و مناظره بچه ها در این کارگاه خوشحال و راضی هستم و به حق به آینده امیدوار شدم. مطمئن باشید به زودی فیلم سازهای بسیاری خوبی در حوزه کودک و نوجوان خواهید دید.

وی ادامه داد: در این کارگاه تلاش کردم تا بچه ها فیلم ها را بفهمند، نسبت به سینما شناخت بیشتری پیدا کنند، اطلاعات سینمایی را به صورت ساده دریابند و فیلم را تحلیل کنند.

او اضافه کرد: ما نیاز داریم تا برای سینمای ایران، مخاطب ایجاد کنیم و همچنین فیلم ساز پرورش دهیم. خیلی خوشحالم که در این کارگاه مخاطب های خوبی دیدم و با کارهایی که از آن ها مشاهده کردم، مطمئن و امیدوار شدم که فیلم سازهای خوبی هم به زودی از بین آن ها ظاهر خواهد شد.

وی شرح داد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان توانسته ذهن بچه ها را به خوبی تغذیه کند، اما فیلم سازهای امروز باید در مرحله نخست، بچه ها را بیشتر بشناسند و کارهای خود را متناسب آن ها طرحی کنند؛ نسل کنونی، نسل کامپیوتر و نسل وسایل الکترونیکی هستند و اطلاعات را بسیار زودتر از ما دریافت می کنند.

الستی خاطر نشان کرد: بچه ها و نوجوانان امروز، با سرعت بالایی از تکنولوژی پیشی گرفته اند، حتی از فیلم سازان برون مرزی هم جلو زده اند و ما هنوز آن ها را نمی شناسیم! ضروری است تا آن ها را بهتر بشناسیم چرا که حلقه گمشده سینمای امروز کودک و نوجوان، همین اختلاف به وجود آمده میان نسل کنونی و نسل های پیشین است که توجه به آن بیش از هر موضوع دیگری در این شاخه ضروری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4534

به "حلقه مفقوده سینمای کودک چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلقه مفقوده سینمای کودک چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید