حمایت از 2پیام رسان بومی منتخب شروع شد

به گزارش راه ساری، معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز نحوه حمایت از 2 پیغام رسان بومی منتخب ازسوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نشده است،گفت: با این حال بحث معین مدل حمایتی از آنها را در جلساتی شروع نموده ایم.

حمایت از 2پیام رسان بومی منتخب شروع شد

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، طرح حمایت از پیغام رسان های داخلی اواخر سال گذشته و با مصوبه شورای عالی فضای مجازی شروع شد و در آن تکالیفی برای هرکدام از دستگاه های حاکمیتی معین شد؛ در این طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مکلف به حمایت های زیرساختی و ارائه تسهیلات 5 میلیاردی به این پیغام رسانها شد.

آبان ماه سال جاری مرکز ملی فضای مجازی پس از اجرای فاز نخست حمایت از 7 پیغام رسان بومی، از انتخاب دو پیغام رسان بومی گپ و سروش برای ادامه حمایت ها اطلاع داد و بیان کرد که این دو پیغام رسان از نظر فنی و سایر شاخص های ارزیابی، رتبه های برتر را کسب نموده و ادامه حمایت ها برای این دو پیغام رسان انجام می گردد. از این رو سایر پیغام رسانها از گردونه حمایت حذف می شوند.

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه هنوز جزئیات حمایتی از دو پیغام رسان بومی منتخب از سوی مرکز ملی فضای مجازی به ما اعلام نشده است گفت: با این وجود بحث حمایت از دو پیغام رسان بومی منتخب را با معین مدل حمایتی و نیازهای مدنظر آنها شروع نموده ایم.

وی گفت: طی جلساتی که با دو پیغام رسان گپ و سروش داشتیم موضوع نیازمندیهای این دو پیغام رسان را مورد آنالیز قرارداده تا یکسری نواقص موجود را از نظر تامین نیازهای زیرساختی و فنی برطرف کنیم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه آنالیز ها نشان می دهد که این دو پیغام رسان کمتر متکی به حمایت های حاکمیتی بوده اند، گفت: اما با این وجود برای آن که این دو پیغام رسان بومی به درجه ای برسند که بتوانند ظرفیت ارائه خدمات انبوه به کاربران ایرانی را داشته باشند، موضوع حمایت از آنها که شامل حمایت های فنی و زیرساختی می گردد در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید نمود: اما هنوز از سوی مرکز ملی فضای مجازی، ابلاغیه ای برای جزئیات حمایت از پیغام رسان ها و مدل حمایتی آنها به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است.

به گزارش مهر، در فاز نخست حمایت از پیغام رسانها، مصوبه شورای عالی فضای مجازی، مبنی بر یاری هایی مانند وام 5 میلیارد تومانی، پهنای باند مناسب و فضای هم مکانی به صورت رایگان به پیغام رسانهای بومی ارائه شد. همچنین تعرفه مصرف دیتا در پیغام رسانهای بومی به یک سوم تعرفه اینترنت کاهش یافت./مهر

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1185

به "حمایت از 2پیام رسان بومی منتخب شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از 2پیام رسان بومی منتخب شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید