خانه تاریخی استاد پرویز مشکاتیان تخریب شد

به گزارش راه ساری، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از تخریب خانه تاریخی استاد پرویز مشکاتیان که به پدر سنتور ایران نیز شهرت داشت، در این شهرستان اطلاع داد.

خانه تاریخی استاد پرویز مشکاتیان تخریب شد

به گزارش مهر، محمد اسماعیل اعتمادی اظهار کرد: تخریب این خانه تاریخی صبح امروز توسط مالک آن انجام گرفت که متأسفانه بعد از اطلاع ما حدود 90 درصد بنا تخریب شده بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور با بیان اینکه با پیگیری و دستور مقام قضائی تخریب بنا متوقف شد، اضافه نمود: اداره میراث فرهنگی شهرستان در حال اجرا مراحل پایانی ثبت ملی این خانه تاریخی بوده و این موضوع را به مالک نیز اطلاع داده بودیم، اما متأسفانه مالک بدون اطلاع ما اقدام به تخریب بنا کرده است.

وی ابراز کرد: امکان بازسازی مجدد بنا نیز وجود دارد چرا که این خانه تاریخی، معماری خاصی ندارد بلکه از لحاظ شخصیتی و جایگاهی ارزش فرهنگی دارد که می توانست به موزه تبدیل گردد.

گفتنی است، این سومین خانه تاریخی در نیشابور است که تخریب شده است، پیش از این خانه استاد معمار باشی در خیابان رازی و خانه تاریخی رئیس التجار در خیابان اسدابادی شمالی این شهرستان در غفلت مسئولین تخریب شد.

گفتنی است؛ پرویز مشکاتیان که به پدر سنتور ایران نیز مشهور است از برجسته ترین آهنگسازان و پژوهشگران موسیقی در ایران به شمار می آید که جزو نسل طلایی موسیقی پس از انقلاب محسوب می گردد. محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده از مطرح ترین همکاران وی بودند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9912

به "خانه تاریخی استاد پرویز مشکاتیان تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی استاد پرویز مشکاتیان تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید