خبرنگاران گوهر خیراندیش مقصر است

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- کارگردان سریال زیرخاکی در پی حاشیه هایی که برای پخش این سریال در شب های ماه مبارک رمضان به وجود آمده، گفت: خیلی دوست داشتم برای 40 سالگی انقلاب کاری انجام دهم و کاری را به پخش برسانم اما اگر زیرخاکی به حاشیه برود گوهر خیراندیش را مقصر می دانم.

خبرنگاران گوهر خیراندیش مقصر است

جلیل سامان در پاسخ به این سوال که بعضی رسانه ها عنوان نموده اند به واسطه حضور گوهر خیراندیش در سریال و رفتارهای اخیر این بازیگر در خارج از کشور، سریال زیرخاکی از رسانه ملی پخش نمی شود، گفت: هنوز به بنده اطلاع رسمی در این باره داده نشده اما من هم چیزهایی شنیده ام ولی ما همچنان در حال آماده سازی و انجام کارهای پس فراوری سریال هستیم. ضروری است بدانید حاشیه اخیر بعد از فیلمبرداری رخ داده وگرنه ایشان به هیچ عنوان برای این نقش انتخاب نمی شد.

سامان اضافه کرد: اگر بازیگری در جایی حاشیه ای به وجود آورده، هیچ ارتباطی به ما و کار ما ندارد. ما در کار حرفه ای مان به عنوان کارگردان و یا بازیگر وظیفه داریم که کارمان را درست انجام دهیم ولی من فکر می کنم هر کس مسئول صیانت از اثر هنری خودش هم هست و باید یک تعهد اخلاقی به کارش داشته باشد. اگر مثلا یک بازیگر در کاری نقش مذهبی بازی می نماید، دیگر نباید این بازیگر در موقعیتی خودش را نشان دهد که به آن کار لطمه بخورد.

اخلاق حرفه ای ایجاب می نماید افراد مراقب رفتارشان باشند

این کارگردان با اشاره به حاشیه به وجود آمده برای سریال اضافه کرد: من فکر می کنم این اخلاق غیرحرفه ای است. من فقط از منظر اخلاق حرفه ای نگاه می کنم. اخلاق حرفه ای ایجاب می نماید وقتی آدم به یک کاری متعهد است و با یک سری افرادی چند ماهی زندگی نموده و نان و نمک همدیگر را خوردند، باید مراقب رفتارش باشد و کاری نکند که برای آن اثر و همکارانش اتفاق بدی بیافتد.

اگر زیرخاکی به واسطه خانم خیراندیش به حاشیه برود ایشان را مقصر می دانم

جلیل سامان در ادامه گفت. واقعیت این است که من خیلی دلخور هستم. اگر به واسطه حاشیه خانم خیراندیش قرار باشد کار به حاشیه برود و ممیزی بیشتری اعمال شود، من ایشان را مقصر می دانم. امیدوارم ایشان یک جوری خودش را تبرئه کند و از آن ماجرا فاصله بگیرد. فکر می کنم ایشان از نظر حرفه ای بد کردند و ما را در شرایطی قرار دادند که صحبت این شود که آیا سریال ما پخش می شود یا نمی شود.

مردم در روزهای کرونایی به برنامه های سرگرم نماینده احتیاج دارند

کارگردان زیرخاکی اضافه کرد: مردم در این شرایط کرونایی و خانه نشینی احتیاج به برنامه های سرگرم نماینده دارند. از نظر محتوایی هم که ترجیح می دهم کار پخش شود و مردم قضاوت نمایند.

دو سال برای زیرخاکی زحمت کشیدم

وی در سرانجام گفت: من دو سال برای این کار زحمت کشیدم و همین الان حدود 40 روز است که به خاطر فشار شدید کار، در بستر بیماری در حال پیگیری و انجام امور پس فراوری کار هستم. خود مردم و خانم خیراندیش باید قضاوت نمایند که چه شرایطی برای ما به وجود آمده است.

رضا نصیری نیا تهیه نماینده سریال زیرخاکی هم درخصوص حاشیه های به وجود آمده برای این سریال ماه رمضانی گفت: حدود 30 مرداد سال 98 بود که کار را آغاز کردیم و با خانم گوهر خیراندیش هم در ابتدای کار قرارداد داشتیم. قرارداد ایشان با پروژه دو ماه بود و اگر اشتباه نکنم بخش اعظم کار تصویربرداری با حضور ایشان در شهریورماه و ابتدای مهرماه انجام شد. اتفاقات مربوط به خانم خیراندیش که در رسانه ها هم منعکس شد، مربوط به بعد از سرانجام تصویربرداری کار ما بود و فراوری ما تمام شده بود.

نباید زحمات گروه 100 نفره هدر برود

وی با بیان اینکه حدود 100 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم درگیر ساخت این کار تاریخی و سنگین بودند، اضافه کرد: وقتی با سازمان و ارگانی کار می کنیم حواسمان باید به تمام موضوعات، ارزش ها و مسائل مهم باشد. به نظرم در زندگی شخصی هم اگر کاری انجام دهیم که باعث شود زحمات کسی از بین برود، یا دیگری جوابگوی کار ما باشد، اساسا این کار غلط است.

نصیری نیا تاکید نمود: اگر مسئولانه تر با قضیه برخورد کنیم به این جمع بندی می رسیم که باید حواسمان به خیلی چیزها باشد. من حقیقتا از حاشیه ای که پیش آمد خیلی ناراحت شدم؛ اما اتفاقی است که افتاده و حیف است باعث از بین بردن زحمات تعداد زیادی از عواملی شود که شبانه روز درگیر پروژه بودند و پول بیت المال هم برای کار هزینه شده است.

تهیه نماینده زیرخاکی یادآور شد: از خانم خیراندیش که بازیگر باسابقه ای است توقع نداشتیم که به این شکل رفتار نمایند. تا آنجایی که من می دانم او هنوز به ایران برنگشته اند. منتظرم که پس از بازگشتشان به همراه آقای سامان با ایشان درباره این مسائل صحبت کنیم و ناراحتی و نگرانی خودمان را به او اعلام کنیم.

زیرخاکی یک کار انقلابی است

وی در سرانجام با بیان اینکه این اقدام خیراندیش تعهد ما به تلویزیون را مخدوش می نماید، گفت: ما به تلویزیون متعهد هستیم و باید ضوابط را رعایت کنیم و در قراردادها هم این موضوع لحاظ شده است. در حال حاضر هنوز آخرین شرایط پخش سریال معین نیست و خود سازمان در این زمینه اطلاع رسانی می نماید. خواهش من این است که تحمل و صبرمان را بالا ببریم. سریال زیرخاکی یک کار انقلابی است و ما سعی کردیم با نگاه جدیدی به مسائل انقلاب بپردازیم. مطمئنم وقتی سریال پخش شود، جذابیت کار حواشی را که متاسفانه به وجود آمده از بین خواهد برد.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8774

به "خبرنگاران گوهر خیراندیش مقصر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گوهر خیراندیش مقصر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید