درهای استادیوم تماشایی باز می گردد ، در انتظار یک افتتاحیه عجولانه

به گزارش راه ساری، مدتی است که استادیوم غدیر اهواز با مشکل نور روبرو شده و به همین دلیل بازی های فولاد و استقلال خوزستان معمولا به ساعت 15 موکول می گردد که نیازی به روشن کردن پروژکتورها نباشد. این مساله البته فقط در زمستان امکان پذیر است اما در بهار تیم های اهوازی نمی توانند در این ساعت از حریفان خود میزبانی نمایند چون هوا خیلی گرم خواهد بود. این شرایط و البته اینکه از مدت ها قبل خبر رسیده بود استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان قرار است در سال 97 رسما افتتاح گردد، باعث شد مسئولان باشگاه فولاد خوزستان و البته شهرداری اهواز زودتر دست به کار شوند تا مشکل پارکینگ این استادیوم را رفع نمایند و فولاد در آنجا از حریفان میزبانی نمایند. این اتفاقات باعث شد منتظر یک افتتاحیه عجولانه باشیم.

درهای استادیوم تماشایی باز می گردد ، در انتظار یک افتتاحیه عجولانه

بعد از اینکه استادیوم فولاد آره نا به صورت نمادین با حضور چند وزیر و مسئول افتتاح شد، خبر رسید قرار است افتتاحیه رسمی استادیوم، در بهمن ماه برگزار گردد. طرفداران زیادی برای افتتاحیه رسمی این استادیوم لحظه شماری را آغاز کردند و انتظار بازی هفته هفدهم را می کشیدند. جایی که قرار بود فولاد خوزستان در استادیوم اختصاصی خود از قهرمان فصل قبل رقابت ها میزبانی کند. همه کارها داشت برای این افتتاحیه انجام می شد که ناگهان خبر رسید، امکان برگزاری مسابقه در این استادیوم وجود ندارد. دلیل آن هم چیزی نبود جز فراموش کردن پارکینگ. البته شاید هم پارکینگ فراموش نشده بود اما به هر حال نبودن آن باعث شد شورای تامین استان با برگزاری بازی در این استادیوم موافقت نکند.

با این شرایط، شهرداری اهواز خیلی زود دست به کار شد تا پارکینگ استادیوم فولاد آره نا ساخته گردد. مسئولان باشگاه فولاد خوزستان هم به صورت جدی پیگیر بودند تا پروژه تکمیل گردد و زودتر به خانه خود بروند. چراکه میزبانی در استادیوم غدیر اهواز هم برایشان هزینه بر بود و هم اینکه مسائل دیگری به وجود آمد که اجازه نمی داد در سال 98 در این استادیوم از حریفان خود میزبانی نمایند. دلیل آن هم چیزی نبود جز نور استادیوم غدیر که مشکل داشت و اجازه نمی داد بازی ها بعد از غروب آفتاب در آنجا برگزار گردد. در واقع همین مساله باعث شد بازی های فولاد و استقلال خوزستان در اهواز، به ساعت 15 منتقل گردد. ساعتی که اگرچه در زمستان خوب به نظر می رسید اما در همان روزهای اول بهار هم می توانست اذیت نماینده باشد. چراکه هوای اهواز از اوایل بهار گرم می گردد و امکان بازی در بعدازظهر وجود ندارد.

به هر حال این مسائل باعث شد فولادی ها به دنبال این باشند که قبل از آغاز سال جدید، استادیوم اختصاصی خود را افتتاح نمایند. این در حالی است که هنوز پارکینگ استادیوم تکمیل نشده و فقط جایی برای پارک کردن خودروها در نظر گرفته شده. همین شرایط، باعث شد شورای تامین مجوز برگزاری بازی در این استادیوم را صادر کند. بر این اساس، قرار است بازی هفته بیست و دوم هجدهمین دوره لیگ برتر بین فولاد خوزستان و سپاهان، آدینه در استادیوم فولاد آره نا برگزار گردد. در استادیومی اختصاصی و مدرن که در بین کاندیداهای برترین و زیباترین استادیوم های فوتبال جهان هم نهاده شد. نکته جالب این است که برخلاف قبل، این بار برای مسئولان فولاد خوزستان ظاهرا چندان مهم نیست که میزبان چه تیمی باشند و در افتتاحیه چه تیمی رقیب شان باشد. فولادی ها فقط به دنبال این هستند که استادیوم زودتر افتتاح گردد تا خیال شان از بابت میزبانی در سال 98 راحت گردد. در واقع آنها یک افتتاحیه عجولانه خواهند داشت فقط برای اینکه در سال 98 بابت میزبانی به مشکل نخورند.

حالا حریف فولاد خوزستان در افتتاحیه استادیوم، سپاهان خواهد بود. تیم صدرنشینی که بدون شک جدال قطبی و قلعه نویی هم در آن، به جذابیت های بازی اضافه خواهد نمود. نکته دیگر در خصوص استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان این است که نام او به شکل عجیبی تغییر نموده. همه طرفداران، این استادیوم را به نام فولاد آره نا می شناسند و حتی در نظرسنجی جهانی که برای انتخاب برترین و زیباترین استادیوم های جهان برگزار گردید، نام استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان، فولاد آره نا آمد اما این روزها می شنویم که نام استادیوم تغییر نموده.

ظاهرا علی محمدی رییس هیات مدیره باشگاه فولاد خوزستان چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی، از این استادیوم با نام شهدای فولاد خوزستان یاد کرد. اینکه این نام توسط محمدی انتخاب شده یا شرکت چنین تصمیمی گرفته معین نیست اما این روزها نام استادیوم هم بلاتکلیف مانده. به همین دلیل هنوز سر در استادیوم را نصب نکردند که جای تعجب دارد. حالا باید منتظر ماند و دید سر در استادیوم با نام ارزشمند شهدای فولاد خوزستان مزین می گردد یا نام زیبایی که بین طرفداران جا افتاده و همه آن را با نام فولاد آره نا می شناسند؟

9

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1789

به "درهای استادیوم تماشایی باز می گردد ، در انتظار یک افتتاحیه عجولانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درهای استادیوم تماشایی باز می گردد ، در انتظار یک افتتاحیه عجولانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید