در روزهای جشنواره فیلم فجر 98 نویسنده خبرنگاران مگ بشوید

به گزارش راه ساری، به روال سال گذشته امسال هم با پوشش کامل جشنواره فیلم فجر همراهتان هستیم. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن ماه برگزار می شود و در این مدت می توانید با مراجعه به لندینگ جشنواره فیلم فجر 98 از برنامه سینماها، آخرین اخبار، خلاصه داستان فیلم ها به همراه عکس و تیزرشان مطلع شوید. به علاوه هر روز توسط منتقدان ما نقدهایی روی فیلم های جشنواره نوشته می شود و گزارش نشست های خبری را هم پوشش می دهیم. ویدیوهای بوم به مناسبت جشنواره فیلم فجر هر روز منتشر می شوند و در آن ها هم فیلم ها معرفی می شوند و هم به نقد و بررسی فیلم های به نمایش درآمده خواهیم پرداخت.

در روزهای جشنواره فیلم فجر 98 نویسنده خبرنگاران مگ بشوید

اما اتفاق مهم این که جشنواره فیلم فجر 98 می تواند بهانه همکاری ما و شما شود. اگر مخاطب سینما هستید و دستی به قلم دارید و دوست دارید درباره فیلم ها بنویسید می توانید در ایام جشنواره یادداشت هایتان را درباره فیلم هایی که می بینید به آدرس [email protected] بفرستید و در روزهای جشنواره فجر نویسنده افتخاری خبرنگاران مگ شوید. یادداشت های شما بعد از بررسی و در صورتی که از استانداردهای یک یادداشت سینمایی خوب برخوردار بود در سایت خبرنگاران مگ منتشر شده و لینک آن را در اینستاگرام خبرنگاران مگ هم در دسترس قرار می گیرد.

یادداشت تان را در فایل ورد تایپ کنید و بفرستید و برای نوشتن آن به چند نکته توجه کنید.

1) بخشی از جذابیت نوشته مربوط به شیوه نگارش است. اگر بتوانید نیم فاصله را رعایت کنید چه بهتر. و حتما در املای کلمات دقت کنید.

2) راحت بنویسید. خودتان را مجبور نکنید برای خواندنی شدن نوشته تان از کلمات ثقیل استفاده کنید. با این حال شیوه نوشتاری با محاوره تفاوت دارد. این تفاوت را رعایت کنید. یادداشت ها باید مطابق با دستور زبان فارسی نوشتاری باشند.

3) برای نوشتن درباره فیلم می توانید میان تیترهای مختلف بگذارید و از وجه های گوناگون آن بنویسید یا یک ایده مرکزی درباره فیلم پیدا کنید و آن را بسط و گسترش دهید.

4) برای یک ریویوی سینمایی حداقل تعداد کلمات 500 کلمه است اما حداکثری وجود ندارد. تا جایی بنویسید که مطلب تازگی دارد و اگر ایده هایتان تمام شد با یک انتها بندی مطلب را تمام کنید.

5) ارجاع دادن به سکانس ها، به آثار کارگردانان دیگر، به یک بیت شعر یا ضرب المثل یا هر چیز دیگری می تواند به جذابیت نوشته کمک کند.

6) یادداشتی که می نویسید می تواند مثبت یا منفی باشد. مهم فقط این جاست که روان و خواندنی نوشته شده باشد و زاویه دید جدیدی به مخاطب بدهد.

7) بهترین کار این است که یک ایده مرکزی برای تشریح فیلم پیدا کنید و سعی کنید آن را توضیح بدهید.

مطالب شما در لندینگ جشنواره فجر 98 باقی می ماند و بعدتر موقع اکران فیلم هم در اینترنت در دسترس علاقمندان سینما خواهد بود. پس اگر به سینما علاقه دارید و مخاطب فیلم های جشنواره هستید این ایام فرصتی است که به باشگاه نویسندگان خبرنگاران مگ بپیوندید.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7776

به "در روزهای جشنواره فیلم فجر 98 نویسنده خبرنگاران مگ بشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای جشنواره فیلم فجر 98 نویسنده خبرنگاران مگ بشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید