دستبرد های هیجانی با وینچستر!

به گزارش راه ساری، اعضای یک باند سرقت مسلحانه نقابدار که مدعی هستند فقط به خاطر هیجانات جوانی به فروشگاه های مواد غذایی دستبرد می زدند پس از یک ماه کوشش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در چنگ قانون گرفتار شدند و راز چندین فقره زورگیری و سرقت مسلحانه را فاش کردند.

دستبرد های هیجانی با وینچستر!

به گزارش، فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته پس از دستگیری آخرین عضو این باند مخوف در عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی و در گفت وگویی اختصاصی با خراسان گفت: در راستای ابلاغ ویژه به بخش های تخصصی نیرو های انتظامی برای برخورد قاطعانه با جرایم مسلحانه و عاملان اخلال در نظم عمومی، پفراینده های شرارت و انواع جرایمی که با سلاح های سرد و گرم انجام می گردد، به طور ویژه و شبانه روزی در دستور کار ماموران انتظامی قرار می گیرد و پلیس برای آرامش شهفرایندان از همه توان خود به منظور ردیابی باند های تبهکاری تا رسیدن به نتیجه کامل استفاده می نماید.

سردار محمدکاظم تقوی اضافه نمود: در عین حالی که با تدابیر اتخاذ شده و هماهنگی های صمیمانه اضلاع سه گانه پیشگیری از وقوع جرم (پلیس، دستگاه قضا و اصناف) سرقت های مسلحانه در مراکز حساس تجاری مانند بانک و طلافروشی به صفر رسیده است، اما سرقت های بامدادی از چندین فروشگاه مواد غذایی که توسط چند جوان نقابدار و طی دو شب در مشهد رخ داد، نیرو های انتظامی را برای دستگیری اعضای این باند پرایدسوار به تکاپو واداشت چرا که باورمندان به امنیت در خراسان رضوی نباید احساس ناامنی نمایند.

کلیددار امنیت سرزمین خورشید با اشاره به ماجرای سرقت های مسلحانه اعضای باند ادامه داد: اولین دستبرد مسلحانه به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار شهید رستمی مشهد و در ساعت 2 بامداد بیست و دوم آذر هنگامی رخ داد که راننده یک دستگاه پراید سفید رنگ، خودرو را در حاشیه خیابان پارک کرد و دو سرنشین نقابدار آن که یکی از آن ها سلاح وینچستر را در دست می فشرد از خودرو پیاده شدند و به سراغ متصدی فروشگاه رفتند که در حال چیدن نوشابه ها درون یخچال بود!

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی توضیح داد: دزدان مسلح به محض ورود به فروشگاه و برای ایجاد رعب و وحشت، با لگد شانه های تخم مرغ و بعضی اقلام خوراکی را کف فروشگاه ریختند که مغازه دار با دیدن دزدان نقابدار و لوله اسلحه ای که او را نشانه گرفته بود، از ترس فقط سکوت کرد. در این هنگام یکی از سارقان 20 ساله، او را به پشت پیشخوان کشید و با تهدید به مرگ از او خواست هیچ حرکتی نکند! این جوان 20 ساله سپس حدود 300 هزار تومان موجودی دخل فروشگاه را برداشت و به همراه همدستش که سلاح در دست داشت در حالی با پراید فرار کردند که جوان 19 ساله پشت فرمان منتظر آنان بود و بدین ترتیب اولین پفراینده دستبرد مسلحانه با گزارش متصدی فروشگاه، تشکیل شد.

وی ادامه داد: حدود یک ساعت بعد در حالی که هنوز نیرو های انتظامی مشغول تحقیقات میدانی در بولوار شهید رستمی بودند ناگهان جوانی از منطقه قاسم آباد با پلیس 110 تماس گرفت و اظهار کرد که طعمه زورگیران مسلح شده است.

این جوان به پلیس گفت: سرنشینان نقابدار یک دستگاه پراید که فقط چشم هایشان دیده می شد با تهدید اسلحه وینچستر و چاقو گوشی تلفن همراهم را زورگیری کردند و گریختند! سردار تقوی افزود: این جوان عابر به دلیل شدت ترس از زورگیران مسلح نتوانسته بود معینات آنان یا شماره پلاک خودرو را به خاطر بسپارد، اما با توجه به شباهت ظاهری متهمان با سارقان مسلح فروشگاه مواد غذایی، این ماجرا نیز در تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی مورد توجه جدی نیرو های انتظامی نهاده شد.

رئیس پلیس خراسان رضوی با اشاره به سومین سرقت مسلحانه در بامداد بیست و دوم آذر اظهار داشت: حدود 30 دقیقه بعد نیز گزارش مشابهی به پلیس رسید که نشان می داد دو جوان نقابدار مسلح به یک فروشگاه مواد غذایی در خیابان راهنمایی مشهد دستبرد زده اند و با تهدید متصدی فروشگاه مبلغی را بین 70 تا 100 هزار تومان (بنا به ادعای مال باخته) از درون دخل سرقت نموده اند.

سردار سرتیپ دوم محمدکاظم تقوی درباره چهارمین دستبرد مسلحانه بیست و دوم آذر نیز توضیح داد: بعد از این ماجرا، دزدان نقابدار که با پلاک جعلی خودرو حرکت می کردند وارد بولوار امامت مشهد شدند و به یک فروشگاه مواد غذایی دیگر دستبرد زدند. آنان باز هم اسلحه وینچستر را به سوی دو نوجوان فروشنده گرفتند و با سرقت 150 هزار تومان پول درون دخل، گوشی تلفن همراه دو نوجوان را نیز زورگیری کردند و سپس با برداشتن دو کارتن کیک از محل گریختند. فرمانده باتجربه انتظامی خراسان رضوی که سابقه فرماندهی مشهد را نیز در کارنامه افتخارات انتظامی خود دارد، با تاکید بر شروع جلسات کارشناسی و تحلیلی سرقت های مذکور در پلیس آگاهی استان اضافه نمود: با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم، بلافاصله گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شدند و به تجزیه و تحلیل های کارشناسی پرداختند.

وی گفت: آنالیز های کارشناسی با توجه به سرنخ ها و اظهارات مال باختگان نشان می داد که اعضای باند چند جوان حدود 19 تا 22 ساله هستند که در همه سرقت ها یک نفر سلاح در دست داشت و همدست او نیز به زورگیری و دخل زنی می پرداخت و سپس به همراه راننده پراید سفید از محل می گریختند. سردار تقوی با اشاره به هماهنگی های قضایی و رصد های اطلاعاتی دزدان مسلح افزود: در حالی که تحقیقات میدانی و غیرمحسوس کارآگاهان با نظارت و راهنمایی مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) در این باره ادامه داشت، حدود شش روز بعد نیز گزارش های مشابهی از سرقت های مسلحانه، کارآگاهان را شبانه به محل های ارتکاب جرم کشاند. آنالیز های میدانی کارآگاهان ویژه مبارزه با جرایم مسلحانه که به سرپرستی و فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) شروع شده بود، نشان می داد پرایدسواران نقابدار ساعت 1:30 بامداد به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار آزادی (بزرگراه مشهد- چناران) و با همان شیوه قبلی دستبرد زده اند و حدود 200 هزار تومان را به همراه گوشی فروشنده در حالی به سرقت برده اند که این بار جوان دیگری نیز با سارقان مسلح همراه شده بود! رئیس پلیس حافظان امنیت استان خراسان رضوی یادآور شد: حدود یک ساعت بعد از این ماجرا دوباره دزدان نقابدار به یک فروشگاه مواد غذایی در بولوار لادن مشهد یورش بردند، اما بعد از زورگیری گوشی های تلفن همراه دو فروشنده و به خاطر توقف یک خودرو در محل، پیروز به سرقت دخل نشدند و به سوی بولوار قائم (عج) در منطقه سیدی مشهد حرکت کردند. سردار محمدکاظم تقوی ادامه داد: حدود ساعت 3:30 بامداد پرایدسواران مسلح در حالی وارد فروشگاه مواد غذایی در بولوار قائم (عج) شدند که تصور می کردند فقط یک نفر فروشنده درون مغازه است، اما وقتی با سر و صورت پوشیده و سلاح در دست به فروشگاه هجوم بردند ناگهان دو جوان دیگر که از بستگان فروشنده بودند از پشت ویترین بیرون آمدند و سارقان مسلح از ترس دستگیری بلافاصله گریختند و بدین ترتیب سومین سرقت مسلحانه آنان نافرجام ماند!

وی گفت: سارقان سپس به طرف میدان امام حسین (ع) حرکت کردند و قصد زورگیری مسلحانه از یک جوان عابر را داشتند که مرد جوان به محض پیاده شدن سارقان از پراید، به آنان مشکوک شد و با استفاده از پوشش درختان فضای سبز از چنگ آنان گریخت. دزدان مسلح که در دو سرقت مذکور نافرجام مانده بودند به سمت بولوار ابوطالب رفتند و دو جوان را دیدند که با ظرف 4 لیتری به سوی صندلی سوخت می فرایند آنان پراید را پارک کردند تا از دو جوان یاد شده زورگیری نمایند، ولی آنان نیز که از فاصله حدود 100 متری متوجه موضوع شده بودند با سرعت به طرف صندلی بنزین فرار کردند و بدین ترتیب سومین سرقت شبانه دزدان مسلح نیز با هوشیاری شهفرایندان ناکام ماند.

فرمانده سبزپوشان انتظامی خراسان رضوی در ادامه این ماجرا اضافه نمود: همزمان با گزارش سرقت های مسلحانه مذکور، این پفراینده ها نیز توسط گروه ویژه کارآگاهان مبارزه با جرایم مسلحانه، مورد آنالیز های تخصصی نهاده شد و معین شد که سرقت های یاد شده نیز توسط نقابداران پرایدسوار مسلح بیست و دوم آذر انجام شده است بنابراین کوشش شبانه روزی کارآگاهان با ردیابی های علمی و فناوری های نوین وارد مرحله جدیدی شد تا این که 24 ساعت بعد کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد یکی از سارقان مسلح، بهزاد نام دارد که به جرم سرقت در حال تحمل کیفر در زندان بوده، ولی هنگام مرخصی از زندان گریخته و دیگر بازنگشته است. سردار تقوی اظهار داشت: تحقیقات ویژه کارآگاهان در این باره متمرکز و معین شد که او در یکی از شهر های مازندران و به طور مخفیانه زندگی می نماید بنابراین کارآگاهان با نیابت و دستورات ویژه قضایی، راهی مازندران شدند و بعد از مدتی ردزنی های غیرمحسوس پیروز شدند مخفیگاه وی را در قائم شهر شناسایی نمایند، اما از آن جایی که احتمال فرار دیگر همدستان وی وجود داشت، چند گروه دیگر از کارآگاهان با دستور سرهنگ شفیع زاده به طور همزمان و هماهنگ وارد عمل شدند چرا که آنالیز های تخصصی بیانگر آن بود که متهمان دیگر در نقاط مختلف مشهد حضور دارند. رئیس پلیس خراسان رضوی ادامه داد: به همین دلیل کارآگاهان در یک عملیات ضربتی و هماهنگ و در یک ساعت معین وارد مخفیگاه بهزاد شدند و او را در حالی دستگیر کردند که هر نوع ارتباط خود با دوستان و بستگانش را قطع نموده بود. سردار محمدکاظم تقوی افزود: در همین حال و با اعترافات بهزاد در محل دستگیری، بلافاصله گروه های دیگر عملیاتی در مشهد به مخفیگاه های اعضای دیگر باند هجوم بردند و آنان را در مناطق مختلف شهر مشهد به دام انداختند. فرمانده انتظامی خراسان رضوی توضیح داد: با کشف خودروی پراید، سلاح وینچستر و چاقوی مورد استفاده سارقان مسلح در سرقت از فروشگاه های مواد غذایی و زورگیری، تحقیقات گسترده ای در این باره شروع شده است. وی گفت: متهمان در اعترافات خود مدعی شدند که فقط به خاطر هیجانات جوانی دست به سرقت مسلحانه زده اند ونیاز اقتصادی نداشتند! سردار تقوی با قدردانی از کوشش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و دستورات ویژه قضایی در خاتمه به مجرمان و تبهکاران جرایم مسلحانه هشدار داد: دست از این گونه اعمال بردارند و راستا درست زندگی را پیش بگیرند چرا که پلیس با توان علمی و تجهیزاتی و ردیابی های تخصصی، مبارزه گسترده ای را با جرایمی شروع نموده است که امنیت شهفرایندان را در معرض تهدید قرار می دهند و آنان در صورت دستگیری باید مجازات های سختی را تحمل نمایند.

منبع: خراسان

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7638

به "دستبرد های هیجانی با وینچستر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبرد های هیجانی با وینچستر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید