دستفروشی در پایتخت همچنان ممنوع است

به گزارش راه ساری، نوری گفت: با توجه به شروع بخشی از فعالیت ها از روز شنبه، فعالیت دستفروشان به مانند گذشته همچنان ممنوع است.

دستفروشی در پایتخت همچنان ممنوع است

زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در تشریح آخرین تصمیم گیری ها برای از سر گیری فعالیت دستفروشان در پایتخت از روز شنبه گفت: بر اساس پیگیری های صورت گرفته مقرر شد دستفروشی و بساط گستری در تمام معابر پایتخت به مانند قبل تا اطلاع بعدی ممنوع باشد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران اضافه نمود: برای دستفروشان پایتخت که کار آن ها تعطیل شده با هماهنگی صورت گرفته با شهرداری مناطق تهران، معاونت خدمات شهری و وزارت کار و رفاه امور اجتماعی قرار شد دستفروشان واقعی شناسایی شوند و به آن ها بسته یاری معیشتی پرداخت گردد.

نوری دامه داد: در این شرایط موجود که شاهد شیوع بیش از پیش کرونا در پایتخت هستیم به منظور قطع زنجیره انتقال آن و جلوگیری از شیوع بیشتر آن چاره ای نیست جزء آن که بسیاری از فعالیت های پر خطر را ممنوع کنیم تا شیب ابتلای مردم به کرونا ثابت و یا کنترل گردد.

شیب نزولی ابتلا به کرونا در کشور/ اهمال در فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش شیب ابتلای مردم به کرونا

او با اشاره به این نکته که پس از رسیدن به شیب نزولی ابتلا به کرونا می توان بخشی از کسب و کار ها را مجدد از سر گرفت، بیان نمود:به عنوان مثال اگر قرار است شیوع این ویروس در کشور ما دو سال طول بکشد به این معنی نیست که دو سال تمام فعالیت های مالی کشور باید تعطیل گردد، زیرا می توان بر اساس شیوه نامه های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت فعالیت های مالی را از سر گرفت.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در تشریح آخرین جزئیات کمیته آنالیز و ارزیابی عملکرد مدیریت شهری در مقابله با کرونا که در شورای شهر تهران تشکیل شده است،گفت: ما در مدیریت شهری به دنبال مچ گیری و یا تقدیر و تشکر های بی دلیل از افراد و نهاد ها نیستم و کوشش ما نظارت بر عملکرد مدیریت شهری است.

نوری ادامه داد: در جلسه های برگزار شده با مدیران شهرداری تهران گزارش هایی ارائه شد که اعضای شورای شهر تهران بر روی تمامی گزارش ها نظرات خود را اعلام کردند و تا زمان از بین رفتن ویروس ،تمام نقاط ضعف عملکرد شهرداری تهران در مقابله با کرونا به طور حتم جلسه های کمیته آنالیز عملکرد شهرداری در مقابله با کرونا در شورای شهر ادامه پیدا می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8644

به "دستفروشی در پایتخت همچنان ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستفروشی در پایتخت همچنان ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید