دومین باند بتنی فرودگاه های کشور فردا افتتاح می شود

به گزارش راه ساری، پروژه های مختلف فرودگاه های مازندران(فردا) در قالب ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، دوشنبه افتتاح می شود.

دومین باند بتنی فرودگاه های کشور فردا افتتاح می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فردا دوشنبه(5 خرداد) به مناسبت عید سعید فطر مراسم افتتاح پروژه های باند جدید فرودگاه رامسر و توسعه اپرون فرودگاه ساری به صورت ویدئو کنفرانس با حسن روحانی، رئیس جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مسئولان استانی و شهری برگزار می شود.

در این راستا، سعدالله وطن خواه، مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به اینکه باند جدید فرودگاه رامسر، نخستین باند بتنی فرودگاهی ساخته شده است که به دلیل وجود موانع، پس از باند بتنی فرودگاه تبریز افتتاح می شود و دومین باند بتنی بهره برداری شده کشور محسوب می شود، توضیح داد: ساخت این باند با طول 2700 و عرض 45 متر، با اعتبار 1,100 میلیارد ریال سال 88 بر اساس مصوبه دولت و توسط وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری آغاز شد.

وطن خواه افزود: سال 95 عملیات ساخت پل، سیویل وورک روشنایی باند و خط کشی انجام شد. در ماه های اخیر نیز با اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار عملیات بهسازی و توسعه اپرون و تاکسی وی و نیز دوربرگردان هواپیما را به همراه روشنایی باند اجرا شده و برای افتتاح این باند، 9 مانع طبیعی و ساختمانی برطرف شده است.

وی گفت: با بهره برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس 320 فراهم می شود.

مدیرکل فرودگاه های مازندران درباره پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری با مساحت 14 هزار متر مربع نیز بیان نمود: در طی این طرح دو استند جدید به پارکینگ هواپیمای فرودگاه اضافه کرده می شود. این طرح با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد ریال در مدت 18 ماه اجرایی شده است.

محمدرضا زحمتکشان، سرپرست اداره کل عمران و توسعه فرودگاه های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز گفت: با افتتاح این طرح ها شاهد ارتقای ایمنی پروازها و افزایش ظرفیت پارک هواپیماها (اضافه شدن 2 استند پارک هواپیما) و تکمیل زیرساخت های فرودگاهی خواهیم بود.

4127

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9457

به "دومین باند بتنی فرودگاه های کشور فردا افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین باند بتنی فرودگاه های کشور فردا افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید