دو بازیگر ایرانی در لیست برترین ها

به گزارش راه ساری، روز گذشته نشریه ایندی وایر در فهرست خود از برترین نقش آفرینی های یک دهه اخیر سینمای دنیا، نام پیمان معادی و لیلا حاتمی را برای بازی در فیلم جدایی در این فهرست قرار داد.

دو بازیگر ایرانی در لیست برترین ها

ایسنا: در این گزارش که به آنالیز 50نقش آفرینی از سال 2010 تا کنون سینمای دنیا پرداخته است، گروه منتقدان نشریه سینمایی ایندی وایر با تمجید از لیلا حاتمی و پیمان معادی برای بازی در فیلم برنده اسکار جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی، آنها را به ترتیب در رتبه های 36 و 37 فهرست خود قرار داده است.

این گزارش در این باره می نویسد: گرچه فیلم جدایی موفقیت های متعددی از جمله جایزه اسکار را سزاوارانه برای کارگردانش به ارمغان آورده؛ اما لیلا حاتمی نیز برای بازی در این فیلم شایسته تحسین است. او در این فیلم در نقش سیمین بازی می نماید که در کوشش است از کشور خارج گردد؛ اما زمانی که متوجه می گردد همسرش با او موافق نیست تصمیم می گیرد؛ به هر شکل ممکن راستا خود را ادامه دهد. در این میان دادگاه در مقابل او قرار می گیرد، اما این شروع مسائل است و اتفاقی مسائل بغرنج خانوادگی را پیچیده تر از قبل می نماید. حاتمی در این نقش ناامیدی و درماندگی را به مخاطب القا می نماید، اما در این راه به افراط نمی رود. مقاومت او بُعدی ماورایی به نقشش در فیلم می دهد که با فیلم نامه دقیق فرهادی هماهنگ است.

در بخش هایی از توصیف بازی پیمان معادی در فیلم جدایی نیز آمده است: روی کاغذ شخصیت نادر در فیلم جدایی تک بعدی به نظر می رسد، مردی که قادر نیست دیدگاه همسرش درباره لزوم بزرگ کردن فرزندشان در خارج از کشور را درک کند؛ اما معادی تمام این فرضیات اولیه را درهم می شکند و نقش آفرینی او در فیلم فرهادی پیچیدگی بیشتری به مصیبت های مردی می افزاید که در کوشش است در یک خانواده بی تردید مردسالار، خانواده و زندگی خود را حفظ کند. در این فهرست بازی فیلیپ سیمور هافمن در فیلم استاد ساخته پل توماس اندرسون در رتبه اول درخشان ترین نقش آفرینی های یک دهه اخیر سینمای دنیا قرار گرفته است و رتبه دوم و سوم را نیز به ترتیب کیت بلانشت برای بازی در فیلم کارول و دنیل دی لوئیس برای بازی در فیلم لینکلن به خود اختصاص داده اند.

ایزابل هوپر (او)، ماهرشالا علی (مهتاب)، سیرشا رونان (لیدی برد)، سندرا هولر (تونی اردمن)، لوپیتا نیونگو (12 سال بردگی)، رالف فینس (هتل بزرگ بوداپست)، اسکار ایساک (درون لوین دیویس)، چارلیز ترون (مکس دیوانه: جاده خشم)، لئوناردو دی کاپریو (گرگ وال استریت)، هلنا هاوارد (مادلین مادلین)، دنیل کالویا (برو بیرون)، ناتالی پورتمن (جکی)، تیلدا سوئینتون (تنها عشاق زنده ماندند)، جیمز فرانکو (تعطیلات بهاری)، اگنس دین (ترانه غروب آفتاب)، اوا ملاندر (مرز) و کریستین دانست (مالیخولیا) در رتبه های چهارم تا بیستم این فهرست قرار دارند. نشریه ایندی وایر روز سه شنبه نیز فیلم های ایرانی کپی برابر اصل ساخته عباس کیارستمی، جدایی به کارگردانی اصغر فرهادی و این یک فیلم نیست ساخته جعفر پناهی را در فهرست 50 فیلم برتر یک دهه اخیر سینمای دنیا قرار داد. ایندی وایر وب گاه معتبر فیلم های مستقل است که مسائل مرتبط با فیلم های مستقل، مستند، فیلم های خارجی، گزارش جشنواره های فیلم، مصاحبه های فیلم سازان و آنالیز فیلم را پوشش می دهد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3979

به "دو بازیگر ایرانی در لیست برترین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو بازیگر ایرانی در لیست برترین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید