ربیعی: این دولت، دولت چک های برگشتی و بارش بحران هاست ، هیچ دوره ای اینقدر نیازمند حال خوب نبودیم

به گزارش راه ساری، سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ دوره ای مثل امروز ایران، نیازمند حال خوب نیستیم، تاکید نمود: باید مشارکت اجتماعی مردم بازنمایی گردد.

ربیعی: این دولت، دولت چک های برگشتی و بارش بحران هاست ، هیچ دوره ای اینقدر نیازمند حال خوب نبودیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی ربیعی در دومین جشنواره مداد سرخ اظهار کرد: از نظر بحران های طبیعی کشوری هستیم که بیش از 80 درصد از بحران های شناخته شده طبیعی را با خود داریم. هر سال هم یک بحران جدی طبیعی برایمان رخ داده است.

وی ادامه داد: من زمانی می گفتم این دولت، دولت چک های برگشتی است، اما گویا بحران هم می خواهد در این دولت بیشتر ببارد؛ ما هم در مقابل باید یاد بگیریم و این آمادگی را داشته باشیم که بحران های زندگی مان را اداره کنیم زیرا گاهی ناگزیر از انتخاب این سبک زندگی هستیم.

ربیعی با تاکید بر ضرورت آموزش های مقابله با بحران های مختلف گفت: ما بحران های اجتماعی را هم داشتیم. خیلی دور نیست یک بحران اجتماعی دردآور و تلخ را هم پشت سر گذاشتیم. آنچه که چه در بحران های طبیعی و چه اجتماعی مهم است عبور از بحران ها است. در پس هر بحران اجتماعی و طبیعی باید آینده را نشان داد.

وی اضافه نمود: متاسفانه عده ای آنچنان دارند وقایع را بازنمایی می نمایند که گویی ما باید با غم بحران ها همچنان زندگی کنیم. گویی برای بعضی غم و اندوه پلی برای رسیدن به هدفشان است. باید دست به دست هم داده و جامعه را از بحران ها نجات بدهیم.

سخنگوی دولت توضیح داد: آثار اجتماعی بحران های طبیعی همواره می ماند. من پنج سالم بود، اما در ناخودآگاه خود زلزله زدگی که تجربه کردم را خاطرم هست.

وی گفت: اگر بحران را سه مرحله بدانیم، در زمان پیش گیری نقش رسانه اهمیت بالایی دارد. در زمان بحران ژورنالیسم بحران باید واقع نمایی کند و همدلی عمومی برای عبور از بحران را ایجاد می نماید و سخت ترین مرحله در بحران ها مرحله پسا بحران است؛ چراکه جامعه احتیاج دارد بتواند به زندگی باز شود.

ربیعی خطاب به عکاسان بحران ها گفت: عکس هایی که از بحران ها گرفته اید یک برشی از تاریخ است، عکس نیست واقعیت است. من خودم وقتی در درس برنامه ریزی اجتماعی درس مدیریت بحران می دهم از تجارب روزنامه نگاران استفاده می کنم.

وی گفت: هیچ دوره ای مثل امروز ایران احتیاجمند حال خوب نیست. باید برای هم بغض کنیم و هم شادی بسازیم در پس آن. این موضوع ضرورت امروز جامعه در پس ایرانی است که دارد تحریم های ظالمانه را می گذاراند. ما باید جامعه را آماده کنیم. بحران های سخت آمدنشان را خبر نمی نمایند. باید خیلی بنویسیم که جامعه ای که با بحران های مختلف رو به رو است؛ همه شانه هایشان را برای عبور دیگری باید بگذارند. مشارکت کردن مردم را باید بازنمایی کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7316

به "ربیعی: این دولت، دولت چک های برگشتی و بارش بحران هاست ، هیچ دوره ای اینقدر نیازمند حال خوب نبودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: این دولت، دولت چک های برگشتی و بارش بحران هاست ، هیچ دوره ای اینقدر نیازمند حال خوب نبودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید