رسوایی جانسون در آستانه سخنرانی در کنفرانس حزبی

به گزارش راه ساری، جانسون در حالی در سخنرانی حزبی خود وعده میلیاردها پوند بودجه برای بیمارستان های انگلیس را خواهد داد که پرونده فساد مالی او در ارتباط با یک مدل و تاجر آمریکایی جنجال آفرین شده است.

رسوایی جانسون در آستانه سخنرانی در کنفرانس حزبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در حالی روز چهارشنبه اولین سخنرانی حزبی خود در این مقام را انجام خواهد داد که رسوایی جدید درخصوص فساد مالی او در دوران شهرداری لندن تیتر روزنامه های انگلیس شده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی اسکای نیوز، جانسون عصر دیروز (شنبه) به همراه نامزدش وارد شهر منچستر شده و قرار است امروز در گردهمایی حزب محافظه کار شرکت کند. او قصد دارد روز چهارشنبه طی سخنرانی در میان هم حزبی های خود، وعده اختصاص 13 میلیارد پوند به 40 بیمارستان در انگلیس را بدهد.

این در حالی است که روزنامه انگلیسی ساندی تایمز افشا کرده است که جانسون در زمان عهده دار بودن شهرداری لندن، 126 هزار پوند از بودجه عمومی این نهاد را به یک مدل و تاجر آمریکایی به نام جنیفر آرکوری داده است که مدتی با او روابط نامشروع داشته است.

روزنامه دیلی میل نیز نوشت، آرکوری که سه سال در لندن زندگی کرده است، در تاریخ 9 دسامبر 2014 (18 آذر 1393) به کاخ باکینگهام رفته و با شاهزاده اندرو دوک منطقه یورک انگلیس دیدار داشته است.

شاهزاده ای که گفته می شود بارها با جفری اپستین تاجر آمریکایی و قاچاقچی بین المللی انسان که چندی پیش در زندان خودکشی کرد، دیدار داشته است.

به نوشته این روزنامه، بخش بازرسی پلیس انگلیس قرار است تحقیقاتی را در زمینه فساد مالی جانسون در دوره شهرداری لندن انجام دهد.

شهرداری لندن بزرگ در بیانیه ای در این رابطه اعلام کرده است: مسئله ای مربوط به مدعی العموم وجود دارد که در آن اطلاعاتی موجود است که ارتکاب اقدامی مجرمانه را نشان می دهد. این امر به این معنا نیست که چنین چیزی مورد اثبات قرار گرفته باشد. دفتر مستقل شکایات مدعی العموم پلیس تصمیم خواهد گرفت که در صورت لزوم مورد تفحص قرار دهد.

جانسون گفته با هرگونه تحقیقاتی در این زمینه همکاری خواهد کرد. او در حالی درگیر این پرونده فساد مالی و اخلاقی شده است که هفته گذشته نیز دادگاه عالی انگلیس تصمیم او برای تعطیلی اجباری مجلس به مدت 5 هفته را غیرقانونی بیان نمود.

ق

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5477

به "رسوایی جانسون در آستانه سخنرانی در کنفرانس حزبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی جانسون در آستانه سخنرانی در کنفرانس حزبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید