رفتار خشن پلیس فرانسه با یک پرستار زن بازتاب زیادی داشت

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، بازداشت و رفتار خشونت آمیز پلیس فرانسه با یک پرستار زن در جریان اعتراضات این صنف در پاریس جنجال زیادی به همراه داشت.

رفتار خشن پلیس فرانسه با یک پرستار زن بازتاب زیادی داشت

این پرستار زن 50 ساله که در اعتراضات به پایین بودن حقوق و کمبود تجهیزات در بیمارستان ها شرکت نموده بود مورد هجوم شماری از ماموران پلیس فرانسه قرار گرفته و نقش بر زمین شد.

این پرستار در حالی که بر روی زمین افتاده بود فریاد می زد من آسم دارم… به اسپری احتیاج دارم… من پرستار هستم اما ماموران پلیس دست های وی را از پشت بسته و بازداشت کردند.

بعضی خبرنگاران حاضر در صحنه از این اقدام فیلم گرفته و انتشار آن در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی به همراه داشت و درخواست هایی برای تجمع اعتراض آمیز به منظور درخواست آزادی این پرستار صورت گرفت.

دختر این پرستار گفت که مادرش در طول بحران کرونا در صف مقدم بوده و برای ساعت های طولانی برای نجات هموطنانش مشغول به کار بوده است.

طبق اعلام منابع خبری، این پرستار به صورت موقت و به اتهام عدم توجه و خشونت علیه ماموران پلیس بازداشت شده است.

لازم به ذکر است که کارمندان بخش بهداشت و درمان فرانسه در اعتراض به شرایط سخت کاری و چالش های درآمدی خود دست به تظاهرات زدند.

در این ارتباط گزارش شده که کارگران، پرستاران و کارمندان بیمارستان های پاریس با برگزاری تظاهراتی با فراخوان اتحادیه های کارگری به خیابان ها آمده اند.

گفته شده این تظاهرات بدون صدور مجوز از سوی مقامات دولتی بوده، اما شرایط سخت کاری در بیمارستان ها باعث شده تا اتحادیه های کارگری فراخوان حضور در این دور از اعتراضات را اعلام نمایند.

در این اعتراضات پلیس پاریس با گروهی از معترضان درگیر شد و تصاویر حاکی از پرتاب گاز اشک آور توسط پلیس به میان معترضان است.

این اعتراضات پس از آن از سر گرفته شده که محدودیت های ناشی از کرونا در فرانسه کاهش یافته است.

با وجود وعده پیشین وزارت بهداشت فرانسه برای افزایش حقوق پرستاران بیمارستانی و خانگی، اما معترضان اعلام کردند که این وعده هنوز محقق نشده است.

فرانسه همیشه صحنه اعتراضات کارگری و صنفی است که در اعتراض به حقوق و مزایای کاری پایین و به درخواست اتحادیه های کارگری صورت می گیرد.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10029

به "رفتار خشن پلیس فرانسه با یک پرستار زن بازتاب زیادی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار خشن پلیس فرانسه با یک پرستار زن بازتاب زیادی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید