رونمایی از طرح ایجاد 68 هزار شغل، تسهیل کارآفرینی در ICT

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، آئین نامه طرح نوآفرین با مشارکت چند دستگاه از جمله وزارت ارتباطات و به منظور توسعه کارآفرینی و حمایت از ایده های خلاق و شرکتهای استارت آپی اردیبهشت ماه به تصویب دولت رسیده است تا تسهیلاتی چون معافیت مالیاتی و بیمه ای را برای کسب و کارهای نوپا رقم بزند.

رونمایی از طرح ایجاد 68 هزار شغل، تسهیل کارآفرینی در ICT

این طرح با شعار ایران هوشمند؛ آینده روشن قرار است بعداز ظهر امروز در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور در کتابخانه ملی افتتاح گردد.

در این رابطه محمدجواد آذری جهرمی در شبکه های اجتماعی از آغاز طرح اشتغال زایی 68 هزار شغل اطلاع داده و گفته است که طرح نوآفرین با هدف حمایت از کسب و کارهای نوپا از امروز رسماً آغاز به کار خواهد نمود و امیدواریم با بهره گیری از این سامانه ها، شرایط برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات تسهیل گردد.

وزیر ارتباطات تاکید نمود: در طرح نوآفرین تسهیلاتی چون معافیت مالیات و بیمه ای برای استارت آپ ها وجود دارد و با احداث پارک اقتصاد دیجیتال، استارت آپ هایی که درآمد سالانه آنها به 500 میلیون تومان برسد می توانند با استفاده از امکانات این پارک ها درآمد خود را به پنج میلیارد تومان برسانند و به مرحله بلوغ رسیده و روی پای خود بایستند.

وی اعلام کرد: فکر می کنم اگر به وسیله این طرح حدود 100 هزار استارت آپ فعال داشته باشیم در سرانجام برنامه ششم توسعه، رسیدن به 5 یونیکورن امکان پذیر است.

به گفته جهرمی، ایران هوشمند ایرانی است بهره مند از نیروی انسانی خلاق که چالش ها را فرصت بروز نوآوری می داند؛ ایران هوشمند یعنی کشوری که در آن توسعه اقتصاد دیجیتال برای حمایت از کسب و کارهای نوپا به یک روال تبدیل شده باشد؛ ایران هوشمند یعنی حکمرانی هوشمند، یعنی مبارزه با فساد و ایجاد سازوکارهای شفاف در خدمات اداری و در دسترس بودن انواع خدمات عمومی در گوشی همراه هر ایرانی؛ ایران هوشمند یعنی ایران متصل به دنیا اما مقاوم سازی شده در برابر سلطه فناورانه؛ ایران هوشمند آینده روشن را برای نسل امروز و فردای خود به ارمغان می آورد، آینده ای که همین نسل خوشفکر جوان ایرانی خواهد ساخت.

به گفته وی، هدف از ایران هوشمند ایجاد ثروت به وسیله اقتصاد دیجیتال است و استارت آپ ها به عنوان فوتون های روشن کننده اقتصاد دیجیتال نقشی مهم در این زمینه خواهند داشت. برنامه ایران هوشمند با رویکرد ارتقای صندلی اقتصاد دیجیتال، موجب تسهیل اتصال بخش خصوصی کشور به اقتصاد دنیای و رونق همکاری های منطقه ای می گردد.

وزیر ارتباطات، آینده روشن در گرو ایران هوشمند است و یکی از مهم ترین راهبردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوره فعلی تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از کسب و کارهای نوپاست که در نهایت منجر به کارآفرینی در این حوزه می گردد.

وی همچنین از تغییر اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و توسعه ای شدن این سازمان اطلاع داد و اعلام کرد: در واقع سازمان فناوری اطلاعات به سازمان توسعه اقتصاد دیجیتال تبدیل می گردد که این حرکت با طرح نوآفرین آغاز شده است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3711

به "رونمایی از طرح ایجاد 68 هزار شغل، تسهیل کارآفرینی در ICT" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از طرح ایجاد 68 هزار شغل، تسهیل کارآفرینی در ICT"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید