رویترز: پزشکان ژاپنی ماسک تازه و حقوق سختی کار دریافت نمی نمایند

به گزارش راه ساری، آنالیز یکی از اتحادیه های کارگری در ژاپن نشان می دهد تنها تعداد معدودی از پزشکانی که در این کشور در مواجهه مستقیم با بیماران کرونایی هستند، ماسک های تازه و حقوق سختی کار دریافت می نمایند.

رویترز: پزشکان ژاپنی ماسک تازه و حقوق سختی کار دریافت نمی نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، طبق آنالیز یکی از اتحادیه های کارگری در ژاپن، پزشکانی که در بیمارستان های این کشور در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا فعالیت می نمایند با شرایط کاری سختی روبرو هستند. بر اساس این آنالیز اجرا شده بسیاری از این پزشکان از ماسک های خود دوباره استفاده می نمایند و تنها تعداد معدودی از این پزشکان، حقوق سختی کار دریافت می نمایند.

به نوشته خبر گزاری رویترز، 170 پزشک ژاپنی در یک پرسش و پاسخ آنلاین که از سوی یک اتحادیه کار گری در ژاپن صورت گرفت، شرکت داشتند که سه چهارم از آنان گفتند که به آنها دستور داده شده به طور مستقیم با بیماران کرونایی مقابله نمایند. چهار پنجم از این تعداد نیز گفتند که حقوق اضافه کار برای سختی کار به دلیل خطری که این کار دارد، دریافت نمی نمایند.

رویترز در ادامه این خبر نوشت، در حالی که دنیا کوشش می نماید به تجهیزات درمانی و تجهیزات محافظت شخصی دسترسی داشته باشد، بعضی از پزشکان ژاپنی و دیگر متخصصان می گویند بعضی حکومت های محلی و ملی در این کشور نتوانسته اند یاری اقتصادی و تجهیزات محافظتی کافی را برای بیمارستان ها و کارکنان بخش درمانی در این نهاد ها فراهم آورند.

رویترز نوشت، نتیجه این آنالیز که توسط اتحادیه کار گری زنکوکو ایشی در ژاپن اجرا شده، روز آدینه بر روی وب سایت این اتحادیه نهاده شد. بر اساس یافته های این گزارش، 70 درصد از پزشکان در ژاپن گفته اند که دولت این کشور نتوانسته موقعیت کنونی در جریان شیوع بیماری کرونا را به خوبی کنترل و راهنمایی کند.

یک مقام در وزارت بهداشت ژاپن نیز گفت که هیچ کس روز یکشنبه (امروز) قادر به اظهار نظر درباره یافته های این آنالیز نبوده است.

به نوشته این خبر گزاری، آنالیز اجرا شده نشان می دهد که 31 درصد از پزشکان ژاپنی از ماسک های N95 دوباره استفاده می نمایند، این ماسک ها برای محافظت از کارکنان بخش درمان بیمارستان هایی که با ویروس کرونا مستقیماً درگیر هستند، لازم است تا آنها را از ابتلا به این بیماری حفظ کند. این ماسک ها بعد از استفاده بلافاصله باید دور انداخته شوند، اما بعضی بار ها و بارها از آنها استفاده می نمایند.

گفته می گردد یک پزشک ژاپنی حتی یک ماسک را آنقدر استفاده می نماید تا بند هایی که به دور گوش می افتند، پاره شوند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز پنج شنبه هفته گذشته، شرایط هشدار و اضطراری 39 استان از 47 استان در ژاپن را لغو کرد و محدودیت های اعمال شده بر 54 درصد از جمعیت این کشور که شامل بخش عظیمی از شهر توکیو می گردد را حذف کرد و دیگر شهر های عظیم در این کشور همچنان با محدودیت های روبه رو هستند. یک سوم اقتصاد ژاپن مختص شهر توکیو می گردد.

بر اساس گفته رسانه ملی ان اچ کی ژاپن، به غیر از شمار مبتلایان به ویروس کرونا در یک کشتی کروز که اوایل سال میلادی در بندر یوکوهاما قرنطینه شدند، این کشور حدود 16 هزار و 300 مورد مبتلا به کرونا داشته است که از این تعداد 748 مورد جان خود را از دست داده اند.

اما طبق آخرین گزارش از سایت worldometers، تعداد تلفات ناشی از بیماری کرونا در کشور ژاپن، 726 نفر بوده است.

م

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9450

به "رویترز: پزشکان ژاپنی ماسک تازه و حقوق سختی کار دریافت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: پزشکان ژاپنی ماسک تازه و حقوق سختی کار دریافت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید