رگبار باران در شمال کشور، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها

به گزارش راه ساری، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در شمال کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها اطلاع داد.

رگبار باران در شمال کشور، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (17 تیر) در ارتفاعات غرب مازندران و شمال آذربایجان غربی ابرناکی و رگبار پراکنده، یکشنبه و دوشنبه (18و19 تیر) در شمال آذربایجان غربی، سه شنبه (20 تیر) در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران و چهارشنبه (21 تیر) در گیلان، مازندران و گلستان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی با تاکید بر اینکه در سایر منطقه ها کشور طی پنج روز آینده آسمانی صاف انتظار می رود، ادامه داد: از امروز تا دوشنبه و طی روز چهارشنبه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل، بخش هایی از جنوب شرق، جنوب سمنان، تهران، بخش هایی از مرکز و شمال شرق، در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید و در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: طی سه روز آینده در نوار غربی کشور افزایش سرعت باد، نفوذ گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی توضیح داد: امروز در اغلب منطقه ها کشور به ویژه شمال غرب کشور و استان های واقع در سواحل دریای خزر افزایش دما رخ می دهد.

ضیاییان گفت: یکشنبه تنگه هرمز و دریای عمان و دوشنبه علاوه بر این منطقه ها نواحی شرقی خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (18 تیر) صاف، گاهی وزش باد، در برخی ساعت ها غبار رقیق و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (19 تیر) صاف و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (17و 18 تیر) اهواز با دمای 49 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای 11 و 10 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1402 بروزرسانی: 17 تیر 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14791

به "رگبار باران در شمال کشور، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار باران در شمال کشور، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید