زور سنا به ترامپ نرسید، رد شدن طرح محدودیت اقدام نظامی علیه ایران

به گزارش راه ساری، فارس نوشت: سناتورهای آمریکایی روز جمعه طرح محدود کردن توانایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای جنگ با ایران را رد کردند.

زور سنا به ترامپ نرسید، رد شدن طرح محدودیت اقدام نظامی علیه ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیل، تصویب نشدن این طرح پیروزی برای جمهوری خواهان و کاخ سفید به شمار می آید.

بیش از 40 سناتور علیه طرح پیشنهادی دموکرات ها رای دادند و بدین ترتیب مانع از آن شدند که این طرح 60 رای موافق مورد نیاز برای افزوده شدن به عنوان یک متتم به قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا را بدست نیاورد.

پیش از رای گیری نیز جمهوری خواهان این اطمینان را داشتند که آنها قادر خواهند بود تا مانع از اضافه شدن این طرح به قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا شوند چون اگر تمام دموکرات ها نیز از این طرح حمایت می کردند هنوز به حمایت 13 سناتور جمهوری خواه نیاز داشتند.

البته سناتورهای جمهوری خواهی نظیر سوزان کولینز ، مایک لی، جری موران و راند پل از طرح دموکرات ها اعلام حمایت کرده بودند اما میچ مک کونل رهبر اکثریت جمهوری خواهان سنا ادعا کرده که دموکرات ها به دلیل مخالفت با دولت ترامپ به دنبال سیاسی بازی بوده و این طرح شکست خواهد خورد.

سناتورهای دموکرات کنگره آمریکا که به شدت نگران تصمیمات غیرقابل پیش بینی دونالد ترامپ در قبال ایران هستند، تلاش کردند تا متممی برای لایحه مربوط به اختیارات دفاع ملی آمریکا تنظیم و ارائه کنند مبنی بر اینکه رئیس جمهور این کشور حتما قبل از اینکه بخواهد درباره استفاده از قدرت نظامی علیه کشوری، به ویژه ایران تصمیمی بگیرد، پیش از اجرایی کردن تصمیم خود، ملزم باشد تا از کنگره مجوز قانونی را کسب کند و حتی در صورت عدم موافقت کنگره، دست از اجرای تصمیم خود بکشد.

سناتورهای دموکرات کنگره آمریکا سعی دارند با توسل به تاکتیک موسوم به اطاله بررسی که نوعی تاکتیک تأخیری به منظور جلوگیری از به رأی گذاشته شدن لایحه ای خاص (در این مورد لایحه مربوط به مصوبه اختیارات دفاع ملی آمریکا) در صحن علنی مجلس سنا است، قصد دارند جمهوریخواهان را تحت فشار بگذارند تا با متممی که آنها مدنظر دارند موافقت کنند.

50311

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3564

به "زور سنا به ترامپ نرسید، رد شدن طرح محدودیت اقدام نظامی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور سنا به ترامپ نرسید، رد شدن طرح محدودیت اقدام نظامی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید