سفیر آمریکا در بیروت، حزب الله را به تحریم های جدید تهدید کرد

به گزارش راه ساری، سفیر آمریکا در بیروت در ادامه مداخلات خود در امور لبنان، با طرح ادعای اینکه، در این کشور فساد وجود دارد، بیان نمود که واشنگتن به دنبال تحریم فاسدان است.

سفیر آمریکا در بیروت، حزب الله را به تحریم های جدید تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دورتی شیا، سفیر ایالات متحده آمریکا در بیروت در ادامه دخالت های این کشور در امور داخلی لبنان گفت که به زودی تحریم های مالی جدیدی علیه آنچه که گروهک های تروریست نامیده، وضع خواهد کرد.

او در گفت وگو با شبکه OTV لبنان بدون اشاره به نام جنبش حزب الله این کشور، گفت که تحریم های مالی علاوه بر این گروهک ها، شامل حامیان مادی این گروه ها خواهد شد, گروه هایی که به ادعای وی به تجارت و سرمایه گذاری در لبنان احترام نمی گذارد.

او مدعی شد که تحریم های مالی آمریکا علیه لبنان به دلیل حضور حزب الله در دولت این کشور، نه محاصره مالی است و نه تحریم مالیاتی.

سفیر آمریکا در بیروت که به داشتن مواضع ضد مقاومت و ضد حزب الله معروف است، در ادامه مداخلات مستمر خود، از وجود فساد در لبنان خبر داد و هدف از تحریم های آمریکا در این کشور را این گونه توجیه کرد: این تحریم ها به گروه های خرابکار اجازه نخواهد داد در سیستم مالی [لبنان] است، نفوذ کنند.

شیا همچنین به صورت ضمنی حامیان و طرفداران حزب الله در لبنان را تهدید کرد و گفت: تحریم ها حزب الله را هدف قرار داده، ولی شاید این تحریم ها شامل کسانی نیز شود که به حزب الله کمک کرده و از آن حمایت می کنند. او گفت که بسته جدید تحریم های آمریکا از ابتدای ژوئن (فردا) اجرا خواهد شد.

این مقام آمریکایی بار دیگر از ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی که متهم به اخلال در نظام بانکی و خروج ارز از لبنان است، حمایت کرد و گفت که او زیاد مورد اعتماد جامعه مالی دنیا است.

بعد از انتخابات پارلمانی لبنان در سال 2018 که منجر به شکست جریان المستقبل به ریاست سعد الحریری و افزایش تعداد کرسی های ائتلاف حزب الله، الامل و جریان ملی آزاد شد، دولت آمریکا از ترس افزایش قدرت حزب الله و متحدان آن در دولت، دست به اقداماتی از جمله تروvیست دانستن حزب الله و تحریم های مالی و مالی آن زده است تا با اعمال فشار به دولت لبنان، آن هم در سایه تداوم تظاهرات چند ماه و پس از آن شیوع کرونا، همه مسائل را به حزب الله گره زده و این جنبش را مسبب مسائل لبنان معرفی کند.

.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9596

به "سفیر آمریکا در بیروت، حزب الله را به تحریم های جدید تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در بیروت، حزب الله را به تحریم های جدید تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید