سفیر آمریکا در کره جنوبی: پیونگ یانگ بدون دادن امتیازی، همه چیز می خواهد

به گزارش راه ساری، سفیر آمریکا در کره جنوبی ادعا کرد که کره شمالی عامل تداوم بن بست مذاکرات با آمریکاست و بدون دادن هیچ امتیازی، همه چیز از آمریکا می خواهد.

سفیر آمریکا در کره جنوبی: پیونگ یانگ بدون دادن امتیازی، همه چیز می خواهد

هری هریس در گفت وگو با روزنامه دونگا کره جنوبی، با یادآوری این نکته که در مذاکرات استکهلم حضور نداشت، کره شمالی را مقصر تداوم بن بست مذاکرات با آمریکا دانست و افزود: از نظر من، کره شمالی بدون آنکه امتیازی بدهد، همه چیز از آمریکا می خواهد.

هریس تهدید کره شمالی مبنی بر ازسرگیری آزمایش موشک های بالستیک دور برد و مشخص پایان امسال به عنوان مهلت اتخاذ رویکردی منعطف تر از سوی آمریکا را بی اهمیت و آن را ساخته و پرداخته کره شمالی دانست و گفت: آمریکا همچنان خواستار مذاکره است و سرنوشت بیانیه امضا شده در نشست سنگاپور به کره شمالی بستگی دارد.

سفیر آمریکا در کره جنوبی خاطر نشان کرد، دونالد ترامپ بعد از نشست سنگاپور، دو بار دیگر با کیم جونگ اون دیدار کرد و اخیرا از آمادگی خود برای انجام نشست چهارم با او خبر داد اما، بازه زمانی برای این نشست مشخص نکرد. به اعتقاد ما، برگزاری مذاکرات جدی در سطح نمایندگان هسته ای دو کشور بهتر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اظهاراتش به این معنی است که برگزاری نشست دیگر ترامپ و کیم منوط به پیشرفت مذاکرات کاری دو کشور است، گفت، بله.

مذاکرات نمایندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه فوریه ترامپ و کیم در هانوی ویتنام متوقف شد. رئیس جمهوری آمریکا در این نشست با پیشنهاد کیم مبنی بر توقف فعالیت یکی از تاسیسات اصلی هسته ای کره شمالی در ازای لغو بخش اعظم تحریم های اعمال شده علیه پیونگ یانگ مخالفت کرد.

ترامپ و کیم، سومین بار در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و پس از این دیدار، ترامپ از شروع دوباره مذاکرات هسته ای آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک خبر داد.

مذاکرات متوقف شده آمریکا و کره شمالی قرار بود 13 مهر در استکهلم سوئد ازسرگرفته شود اما، کره شمالی با استناد به دست خالی آمریکا و نداشتن پیشنهادی جدید، در این مذاکرات شرکت نکرد. نمایندگان ارشد هسته ای آمریکا و کره شمالی، 12 مهر در دیداری مقدماتی در استکهلم درباره پیشنهادی مورد نظرشان گفت وگو کردند. مقامات دو کشور درباره پیشنهادهایی که نمایندگان ارشد هسته ای دو کشور در این دیدار 12 ارایه کردند، توضیحی ندادند.

روزنامه یومیوری ژاپن دیروز(دوشنبه) به نقل از مقامات آگاه از مذاکرات، نوشت، آمریکا در ازای توقف برخی تحریم ها، شامل صادرات ذغال سنگ و محصولات نساجی و دریایی، از کره شمالی خواست همه تسلیحات و مواد هسته ای اش را به آمریکا منتقل، تاسیسات هسته ای، موشکی و تسلیحات بیوشیمیایی اش را به طور کامل منحل و غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: انتخاب
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6749

به "سفیر آمریکا در کره جنوبی: پیونگ یانگ بدون دادن امتیازی، همه چیز می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در کره جنوبی: پیونگ یانگ بدون دادن امتیازی، همه چیز می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید