سفیر جدید آمریکا در اتحادیه اروپا معرفی گردید

به گزارش راه ساری، رییس جمهوری آمریکا پس از اخراج سفیر پیشین این کشور در اتحادیه اروپا که در جریان استیضاح علیه او شهادت داده بود، فرد جدیدی برای تصدی موقت این پست معرفی کرد.

سفیر جدید آمریکا در اتحادیه اروپا معرفی گردید

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد سه شنبه در پیامی توییتری از انتصاب رونالد جی. گیدویتز سفیر ایالات متحده در بلژیک به عنوان سفیر موقت آمریکا در اتحادیه اروپا از سوی دونالد ترامپ اطلاع داد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بهمن ماه سال گذشته گوردون ساندلند سفیر وقت این کشور در اتحادیه اروپا را که در تحقیقات استیضاحش علیه او شهادت داده بود، در جریان تصفیه حساب با شاهدان استیضاح اخراج کرد.

رییس جمهوری آمریکا پیش از آن الکساندر ویندمن مشاور ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور اوکراین را که او نیز در تحقیقات استیضاح علیه وی شهادت داده بود، از کار برکنار کرد.

ساندلند در جلسه شهادت علنی خود در مجلس نمایندگان آمریکا وقوع بده بستان در موضوع اوکراین را تایید نموده و گفته بود: ترامپ دستور داده بود درباره اوکراین با رودی جولیانی [وکیل ترامپ] کار کنیم و او هم خواهان بیانیه عمومی زلنسکی درباره شرکت انرژی بوریسما و انتخابات 2016 بود.

ترامپ متهم شده بود که ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین را با متوقف کردن یاری نظامی 400 میلیون دلاری به این کشور تحت فشار گذاشته بود که تحقیقاتی را علیه شرکت بوریسما انجام داده و آن را علنی کند.

هانتر بایدن پسر جو بایدن رقیب دمکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 عضو هیات مدیره شرکت بوریسما بود و گفته می شد که ترامپ قصد داشته با تحقیقات علیه این شرکت، موقعیت بایدن را در انتخابات تضعیف کند.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا معقتد بودند که ترامپ از یک کشور خارجی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده استفاده نموده است.

بر این اساس، مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات استیضاح ترامپ را پیش برد و در نهایت او را در دو اتهام سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره مجرم شناخت.

با وجود آنکه ترامپ به صورت علنی و غیرعلنی از ارایه اسناد و حضور مقام های دولتش در تحقیقات کنگره جلوگیری نموده بود، بعضی از مقام ها از جمله ساندلند و ویندمن در این جلسات حاضر شده و علیه او شهادت دادند.

پس از استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان، سنای آمریکا پس از چند جلسه برگزاری محاکمه، با رای اکثریت جمهوریخواهان ترامپ را تبرئه کرد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9044

به "سفیر جدید آمریکا در اتحادیه اروپا معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر جدید آمریکا در اتحادیه اروپا معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید