شرایط بحرانی پناهندگان در ایدومنی یک رسوایی برای اروپاست

به گزارش راه ساری، وزیر کار اسبق آلمان که خود از نزدیک شاهد اوضاع بحرانی پناهندگان در اردوگاه ایدومنی واقع در مرز بین یونان و مقدونیه بوده است این شرایط را یک رسوایی برای اروپا دانست.

شرایط بحرانی پناهندگان در ایدومنی یک رسوایی برای اروپاست

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نوبرت بلوم، وزیر کار اسبق دولت آلمان از حزب دموکرات مسیحی که اخیرا به مرزهای بین مقدونیه-یونان سفر نموده و از اردوگاه پناهندگان ایدومنی و شرایط بد پناهجویان در این منطقه بازدید نموده است انتقاد شدیدی به سیاست های اتریش و اعمال محدودیت برای پذیرش پناهندگان وارد کرد.

وی که در مصاحبه با آ ار دی آلمان سخن می گفت توضیح داد که شرایط در ایدومنی یک رسوایی برای اروپاست. وی به صدر اعظم اتریش و سیاستمداران اروپایی دیگر توصیه کرد که بیایند و تنها سه روز را در این منطقه بگذرانند.

این سیاستمدار آلمانی توضیح داد که این نوع از خشونت شایسته فرهنگ اروپایی نیست.

اتریش و کشورهای در راستا بالکان اخیرا کنترل های مرزی خود را شدیدا تشدید نموده و راستا بالکان را بر روی پناهندگان بسته اند. این مسئله منجر به تراکم بیش از حد پناهندگان در مرزهای بین مقدونیه و یونان شده و شرایط بحرانی ایجاد نموده است.

نشریه بیلد اخیرا در گزارشی نوشت: شرایط در اردوگاه پناهندگان ایدومنی واقع در مرز بین یونان و مقدونیه بحرانی است. بسیاری از مهاجران این منطقه را به سمت جنوب ترک می نمایند.

هزاران نفر از پناهندگان نیز همچنان در شرایط نامطلوب و اکثرا در چادرهای مسافرتی و زیر آسمان باز صبر می نمایند. بر اساس گزارش های منتشر شده در صبح آدینه همچنان بیش از 12 هزار پناهنده در اردوگاه ایدومنی بودند. بیش از نیمی از آن ها زنان و بچه ها هستند.

روزهای گذشته در شمال یونان مرتبا باران شدیدی می بارد. این شرایط بد آب و هوایی اردوگاه پناهندگان ایدومنی را غرق در گل و لای نموده است. شرایط پناهندگان بخصوص بچه ها، بحرانی و وخیم است و بیماری ها رو به گسترش است.

مهاجران در چنین شرایط بحرانی قرار گرفته اند چرا که راستا بالکان به سمت غرب اروپا بسته شده است و (بر اساس تصمیمات مقامات کشورهای اروپایی در راستا بالکان) تنها افراد با ویزا و مدارک معتبر می توانند از این راستا عبور نمایند.

کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز به این مسئله اشاره می نمایند که بخصوص بچه ها پناهنده با توجه به وخامت اوضاع به دلیل باران، گل و لای و سرما در این منطقه در معرض خطر قرار دارند.

فلورین وست فال از کارکنان بلند پایه سازمان پزشکان بدون مرز در مصاحبه با روزنامه آلمانی راینیشن پست گفت: در بین پناهندگان زنان حامله و مادران با بچه های کم سن و سال و چند روزه دیده می شوند.

بعید نیست که این نوزادان با توجه به اوضاع این اردوگاه در معرض خطر مرگ قرار گیرند. شرایط هرگز تا این اندازه بد نبوده است. مهاجران در این اردوگاه اطلاع رسانی می شوند که راستا بالکان قطعا بسته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9399

به "شرایط بحرانی پناهندگان در ایدومنی یک رسوایی برای اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بحرانی پناهندگان در ایدومنی یک رسوایی برای اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید