شناسایی 120مشکوک و 12 مورد مثبت کرونا در البرز

به گزارش راه ساری، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه تا به امروز 12 مورد مثبت کرونا و 120 مورد مشکوک در البرز شناسایی شده به مردم توصیه کرد که برای کنترل پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، ترددهای غیر ضروری در سطح شهرها و اماکن عمومی را کم کنند.

شناسایی 120مشکوک و 12 مورد مثبت کرونا در البرز

به گزارش خبرنگاران دکتر حسین کریم روز جمعه در نشست با خبرنگاران در بیمارستان کمالی کرج گفت: آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا را داریم، در کنار آن آموزش های لازم را به پرسنل داده ایم تا بتوان کامل این بیماری را بشناسند و اقداماتی در محیط خود انجام دهند.

2 مورد مرگ قطعی براثر کرونا و 6 مورد مرگ مشکوک در البرز

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت : تا به امروز 12 مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در استان شناسایی شده که تحت درمان قرار گرفته اند، تعدادی بهبودی یافته اند و 2 نفر جان باختند.

کریم گفت : علاوه بر این ها ، 6 مورد مرگ مشکوک در استان البرز رخ داده که در حال بررسی علت این تعداد مرگ و میر انسانی هستیم .

120 مورد مشکوک در البرز داریم

دکتر کریم گفت : اکنون 120 مورد مشکوک ابتلا به کرونا در البرز داریم که در حال بررسی تشخیص بیماری آنان هستیم.

البرز در جهت استان های پرخطر است

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت : بیماری کرونا از شهر کشور آغاز شد و به دیگر مناطق رسید که اکنون استان البرز شرایط بهتری نسبت به قم ، گیلان و تهران دارد.

کریم گفت : البرز در میانه استان های پر خطر قرار گرفته است و این استان ترانزیت است که همیشه نگران فرود ویروس به استان هستیم، مسائل خاص خودمان حاشیه نشینی ، جمعیت بالا و تردد اتباع بیگانه و زندان ها است .

کرونا در البرز اپیدمی نشده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در عین حال گفت که کرونا در البرز هنوز اپیدمی سنگین نیست اما باید خود مراقبتی ها را بیشتر کنیم .

وی تاکید کرد که با وجود قرار دریافت البرز در میانه مناطق پرخطر ، شرایط ما بحرانی نیست ، اما مهمترین استراتژی که الان دنبال می کنیم اول آماده باش تمام نیرو ها است که از روز گذشته برای تمام معاونت ها داشته ایم و بازدید های مستمر از مراکز انجام می شود.

دکتر کریم گفت : روز گذشته از چهار بیمارستان بازدید استان کردیم و در تمام بیمارستان ها سازماندهی و آمادگی کامل برای مقابله وجود دارد. اصل مهم برای ما حفاظت و ایمنی پرسنل است که اگر از دست بدهیم بقیه سنگرها فتح می شود ، اولویت نخست حفاظت از پرسنل درمانی و پزشکی است که به دقت انجام می دهند، محافظت شخصی به صورت کامل رعایت می شود و کار را انجام می دهند.

تعطیلی تجمع ها و مراکز آموزشی به پیشگیری کمک می کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با قدردانی از همکاری تمام مسوولان فرهنگی و اجرایی استان گفت : جلسات مکرر داریم و از دیروز کمیته کرونا در البرز شد که منجر به ادامه تعطیلی مدارس ،دانشگاه ها و نماز جمعه شد و تمام همایش ها، سمینارها و کنگره ها تعطیل شده است .

همدلی در البرز مثال زدنی است

دکتر کریم همدلی مردم ومسوولان در زمینه پیشگیری و مهار کرونا را مثال زدنی توصیف کرد و اضافه نمود: همدلی در استان برقرار است که توانسته آرامش کامل در البرز ایجاد کند و در سطح ییمارستان ها هم همین طوربرخلاف اینکه فکرمی شد بیمارستان ها با ازدحام روبرو شود، بیمارستان ها خلوت است که به صورت سطح بندی مراجعه می کنند، چرا که بیمارستان ها آلوده ترین مکان برای ویروس است همه باید در منزل بمانند و بیرون آمدن از منزل یعنی رفتن به وسط دشمن سلامت مردم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز خطاب به مردم گفت : اگر جان خود و عزیزان را دوست دارند از منزل خارج نشوند و بیرون را آلوده بدانند، هجوم بردن به مکان های عمومی مشکل را چند برابر می کند تا زمانی که علائم خفیف است و مشکل حادی ندارند استراحت در منزل داشته باشند، با استفاده از مایعات گرم از خودشان و خانواده شان مراقبت کنند، مگر مواردی پیش بیاید که بیمار بدحال شود که درآن صورت ارجاع به بیمارستان ضروری است.

آموزش عمومی را به حداکثر می رسانیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد که آموزش عمومی در زمینه پیشگیری و مهار ویروس کرونا را باید به حداکثر میسانیم، کمپین را فعال می کنیم تا کمک شود مردم آنگونه که باید از خود مراقبت کنند.

وی تاکید کرد که تعطیلی مدارس و دانشگاه ها کمک شایانی به پیشگیری و کنترل کرونا ویروس می کند.

توصیه دورکاری به برخی کارکنان ادارات

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت که برخی کارکنان دستگاه های اداری که می توانند دور کاری کنند،مجوز دورکار به آنان داده شود.

علائم کرونا ویروس

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز به علائم کرونا ویروس اشاره کرد و بیان داشت : مهمترین نشانه کرونا تب است که بعد با سرفه و تنگی نفس همراه می شود، کسانی که این علائم را دارند بستری نمی شوند بلکه آموزش می دهیم در منزل ایزوله شوند و اگر مواردی نیاز به بستری بوددر بیمارستان بستری می کنیم.

امکانات درمانی به اندازه کافی در البرز وجود دارد

کریم بیان داشت که امکانات و وسیایل بهداشتی و درمانی به اندازه کافی در استان وجود دارد و جای نگرانی نیست اما رعایت بهداشت فردی و عمومی توصیه اکید به مردم است ، ضمن آنکه خودداری از حضور در مکان های تجمعی و عمومی با مخاطراتی همراه است.

استان البرز با سه میلیون نفر جمعیت دارای 17 بیمارستان دولتی و خصوصی است.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8278

به "شناسایی 120مشکوک و 12 مورد مثبت کرونا در البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 120مشکوک و 12 مورد مثبت کرونا در البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید