شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند

به گزارش راه ساری، شهرداری تهران با توصیه به نصب برنامک (اپلیکیشن) ماسک به شهروندان، گفت: با نصب بارکد ماسک در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل همگانی تهران به افزایش دقت بانک داده های آن یاری خواهد نمود.

شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، شهرداری تهران از ابتدای شیوع کرونا در همه سطوح و با فعال سازی ظرفیت های شهرداری تهران برای کاهش مبتلایان و قربانیان کرونا در تهران پیشگام بوده است. تبلیغات وسیع در سطح شهر، پویش قاب هایی از تهران، ضدعفونی کردن اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی، کنسرت های شبانه و آنلاین رایگان، راه اندازی سامانهٔ کار داوطلبانه، شناسایی سالمندان شهر و خدمات رسانی به آن ها، استفاده از ظرفیت رسانه های شهرداری و معاونت اجتماعی و ارتباطات و سرای محلات، نامه نگاری و گفتگوهای شهردار با شهرداران شهرهای عظیم از جملهٔ این اقدامات است.

در این بین یکی از ابعاد مهم اقدامات شهرداری در این خصوص، ارائه انواع خدمات غیرحضوری و توسعه خدمات آنلاین بر بسترهایی مانند سامانه تهران من بوده است.

در همین رابطه و با هدف حفظ سلامت شهروندان و پایش مکان های پر ریسک، شهرداری تهران همکاری با پویش مردمی و اپلیکیشن ماسک را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

شهرداری تهران از شهروندان و همچنین کارکنان این سازمان عمومی خواسته است که با نصب این اپلیکیشن ضمن یاری به تعیین شدن نقشه و زنجیرهٔ ابتلاء در تهران، از خود و نزدیکانشان به نحو موثرتری در برابر کرونا محافظت نمایند.

در حال حاضر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با همکاری جمعی از متخصصین حوزه تحلیل داده در کشور و به یاری ابزارها و زیرساخت های تحلیلی به ویژه زیرساخت های اطلاعات مکانی که در اختیار داشته نقش مؤثری در ارائه اطلاعات و تحلیل ها در همکاری با نهادهای متولی مدیریت کرونا ایفا نموده است که همکاری با اپلیکیشن ماسک ظرفیت و دقت تحلیل های ارائه شده جهت تصمیم گیری مدیران ذیربط را به طرز قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.

همچنین شهرداری تهران با نصب بارکد در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل همگانی تهران به افزایش دقت بانک داده های ماسک یاری خواهد نمود و متقابلاً از اطلاعاتاپلیکشنماسک مانند نقشه های شیوع در محلات و نیز تحلیل های مربوط به مکان هایی با ریسک بالاتر در خصوص ابتلاء به کرونا جهت ارائه بهتر و هدفمند خدمات خود از جمله ضدعفونی معابر بهره خواهد برد.

گفتنی استاپلیکشن هایمشابه ماسک در کشورهایی که در کنترل کرونا پیروز بوده اند از ابزارهای یاری نمایندهٔ اصلی بوده و خوشبختانه جمعی از متخصصان دانشگاه صنعتی شریف هم به شکل داوطلبانه نمونه ایرانی آن را ساخته اند که با حمایت وزارت بهداشت و جمعی از نهادهای مدنی ایران عرضه شده است. هر چه کاربران این اپلیکیشن بیشتر گردد، به نحو موثرتری می تواند در کنترل کرونا در ایران به کار بیاید. عملیاتی کردن راهبرد تست و رصد برای پیشگیری از افزایش قربانیان کرونا که پیشنهاد سیاستی سازمان بهداشت جهانی است هم مستلزم استفاده از چنین اپلیکیشن هایی است.

در ماسک می توانید نقشه ابتلاء به کرونا در کشور، شهر و محل زندگی تان را ببینید و از مناطق آلوده دوری کنید، و همچنین با پاسخ منظم به سوالات اپلیکیشن احتمالابتلایتانبه کرونا را بسنجید و اگر بدون این که بدانید با مبتلایان کرونا در تماس بوده اید، از در خطر بودن خود مطلع شوید.

این اپلیکیشن که در آدرس mask.ir قابل نصب است، به مهار هوشمند کرونا در ایران یاری می نماید.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8695

به "شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید