شینهوا: واکنش ایمنی واکسن کرونا که چین ساخته بسیار قوی است

به گزارش راه ساری، شینهوا خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد که واکنش ایمنی واکسنی که چین ساخته و روی حیوانات آزمایش شده، بسیار قوی و برای درمان ویروس کرونا امیدوار کننده است.

شینهوا: واکنش ایمنی واکسن کرونا که چین ساخته بسیار قوی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شینهوا روز شنبه در گزارش خود آورده است واکنش ایمنی بسیار قوی این واکسن نشان دهنده این است که کوشش ها برای ساخت واکسنی که بتواند کرونا را درمان کند، در حال نتیجه دادن است.

محققان دانشگاه های فودان و جیاتونگ در شرق چین در تحقیقات خود پس از آزمایش واکسن به این نتیجه رسیده اند که پادتن ها و پروتئین های سلولی بسیار قوی در بدن حیوانات ایجاد شده است که ایمنی آن ها را ارتقا می دهد.

در واقع این ساختار پروتیینی سلولی است که به بدن حیوانات امکان می دهد تا ویروس کرونا را هدف قرار داده و اجازه ندهد تا سیستم ایمنی بدن را ضعیف نموده و از کار بیندازد.

در روز 15 می (26 اردیبهشت 1398) دانشمندان چینی دوزی از این واکسن را به بدن موش ها تزریق کردند و حالا پس از چندین روز انتظار به این نتیجه رسیده اند که بدون موش بتدریج آغاز به فراوری پادتن نموده است.

این واکسن شاکو واک و یا واکسن شاکو نام دارد و محققان چینی نتایج آزمایش را بسیار مطلوب و مثبت ارزیابی نموده و ابراز امیدواری نموده اند که به درمان بیماری کرونا نزدیک شوند.

چایویوجیان از دست اندرکاران ساخت واکسن می گوید که ما باید مطالعات کلینیکی بیشتری انجام دهیم و نزدیک به سه تا 4 ماه زمان دیگر احتیاج است تا بتوان واکسن را روی انسان آزمایش کرد.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9542

به "شینهوا: واکنش ایمنی واکسن کرونا که چین ساخته بسیار قوی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شینهوا: واکنش ایمنی واکسن کرونا که چین ساخته بسیار قوی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید