جایگاه های نانویی نشکن و مقاوم برای ورزشگاهها فراوری شد

به گزارش راه ساری، سید امیر گلچین مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه ما توانستیم ماده ای را فراوری کنیم که متناسب با احتیاج صنعت است، اعلام کرد: این ماده پلیمری در ساخت جایگاه های استادیوم به کار می رود.

جایگاه های نانویی نشکن و مقاوم برای ورزشگاهها فراوری شد

وی اضافه کرد: تقاضای فراوری چنین ماده ای برای ساخت جایگاه های استادیوم از سوی یک شرکت فراوریی در حوزه پلاستیک به شرکتمان مطرح شد و ما نیز بعد از تحقیق و توسعه توانستیم این ماده نهایی را برای ساخت جایگاه های مقاوم استادیوم به فراوری برسانیم.

مدیر این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این مواد پلیمری ویژگی هایی را در جایگاه های نهایی استادیومها به وجود می آورد، بیان نمود: این ماده پلیمری، ماده نهایی برای فراوری جایگاه های استادیوم است؛ فراوری نماینده با یاری دستگاه تزریق، می تواند جایگاه های مقاومی را به فراوری برساند.

گلچین با اشاره به مزیت های این جایگاه ها که با ماده پلیمری نانو به فراوری می رسد، گفت: این جایگاه ها از خواص مکانیکی بالایی برخوردار بوده و در مقابل ضربه مقاوم است؛ همچنین نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم بوده و وقتی در معرض گرما و سرما قرار می گیرد آسیب نمی بیند.

وی با بیان اینکه این جایگاه ها که با مواد نانو فراوری می شوند نسبت به نمونه های کنونی، طول عمر بالایی دارند، بیان نمود: بهتر است استادیومها برای وقتی شرایط متشنج و از سوی بعضی افراد، جایگاه ها شکسته می شوند از محصولی استفاده نمایند که آسیب نبیند؛ استفاده از این ماده پلیمری باعث می گردد جایگاه های استادیوم امکان شکستن نداشته باشند و حتی از جای خود کنده نشوند.

گلچین با تاکید بر اینکه تقاضا از سوی شرکت فراوریی و ساخت ماده نهایی پلیمری با فناوری نانو منجر به ساخت و استفاده از این جایگاه ها در بعضی استادیومهای کشور شده است، بیان نمود: در حال حاضر از این جایگاه ها به صورت روتین استفاده می گردد؛ این محصول از خرداد سال جاری وارد بازار شده و تا کنون حدود 50 تن از این مواد را به شرکت فراوری نماینده جایگاه فروخته ایم.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت دانش بنیان در زمینه مهندسی مواد پلیمیری صنعتی فعال است، بیان نمود: ما در این شرکت متناسب با کاربردهای مختلف مواد را به فراوری می رسانیم.

گلچین در پاسخ به اینکه آیا خاصیت آنتی باکتریالی یا خواص دیگر در این جایگاه ها به غیر از پایداری و مقاوم به شکستگی در نظر گرفته شده است، بیان نمود: شرکت فراوریی از ما درخواستی مبنی بر آنتی باکتریالی جایگاه ها نداشته؛ اما می توانیم بر اساس درخواست مشتری خواص مختلف را در فراوری ماده اولیه پلیمری به کار ببریم.

وی با تاکید بر اینکه در این شرکت بعد از تحقیق و توسعه توانستیم دانش فنی ساخت این مواد را بدست آوریم، بیان نمود: در حال حاضر از موادی برای فراوری جایگاه های استادیوم استفاده می گردد که وارداتی هستند و با کیفیت های مختلف برای ساخت جایگاه به کار گرفته می شوند؛ بنابراین محصولی که با فناوری نانو به فراوری رساندیم و خروجی نهایی جایگاه نانوی استادیومی است نسبت به گریدی که در بازار وجود دارد ارزان تر است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4379

به "جایگاه های نانویی نشکن و مقاوم برای ورزشگاهها فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه های نانویی نشکن و مقاوم برای ورزشگاهها فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید