علت خاموشی های پراکنده تهران معین شد

به گزارش راه ساری، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران عظیم گفت: علت قطع پراکنده برق در تهران ناشی از افزایش بیش از اندازه مصرف در ساعات اوج مصرف است.

علت خاموشی های پراکنده تهران معین شد

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، حمیدرضا منصوری درباره خاموشی های پراکنده در تهران اظهار کرد: شبکه توزیع برق پایتخت در حال حاضر تحت کنترل بوده و وقوع قطعی های پراکنده برق ناشی از افزایش بیش از اندازه مصرف در ساعات اوج بار مصرف است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران عظیم گفت:به منظور حفظ پایداری شبکه لازم است مشترکان تهرانی همچون سال های گذشته با همکاری خود میزان مصرف برق را در ساعات 12 تا 16 و 20 تا 23 کاهش داده و استفاده از وسایل پر مصرف را به ساعات دیگر منتقل نمایند.

وی افزایش دمای هوا و استفاده گسترده از وسایل سرمایشی را عامل اصلی افزایش مصرف برق دانست و اضافه نمود: تمهیدات فنی لازم برای جلوگیری از آسیب به شبکه در اثر افزایش دمای هوا صورت گرفته و شرایط بار تمامی پست های برق تحت نظارت کارشناسان است.

اما در صورتی که مشترکان اصول مدیریت مصرف برق را رعایت ننمایند، کنترل شرایط برای ما بسیار سخت خواهد بود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران عظیم با تاکید بر اینکه تمام مجموعه شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم به شکل 24 ساعته در تلاشند تا کوچکترین وقفه ای در ارائه خدمات به مشترکان رخ ندهد، توضیح داد: پیرو اطلاع رسانی های داده شده قبلی مشترکان اداری موظف به کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز هستند و نیرو های عملیاتی این شرکت به شکل روزانه مصرف برق این دستگاه ها را زیر نظر دارند.

منصوری همچنین از قطع برق اداراتی که مصرف برق خود را کاهش نداده اند اطلاع داد و از تمامی دستگاه های ارائه دهنده خدمات عمومی در پایتخت درخواست کرد تا با مدیریت مصرف برق در ساعات 12 تا 16 به حفظ پایداری شبکه برق پایتخت یاری نمایند.

منبع: ایسنا

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11723

به "علت خاموشی های پراکنده تهران معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت خاموشی های پراکنده تهران معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید