فرار نفتکش های انگلیسی از خلیج فارس!

به گزارش راه ساری، دو هفته پیش شش نفتکش انگلیسی در خلیج فارس حضور داشتند اما اکنون تنها یک نفتکش وجود دارد که از سوی ایران توقیف شده است.

فرار نفتکش های انگلیسی از خلیج فارس!

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری بلومبرگ در گزارش نوشت: تا دو هفته پیش شش نفتکش انگلیسی در خلیج فارس فعالیت داشتند اما یک هفته بعد هیچ نفتکشی وجود نداشت. اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی گریس یک در جبل الطارق باعث شده است کشتی های انگلیسی از ترس تلافی جویی ایران حاضر نشوند در مهم ترین منطقه ترانزیت نفت دنیا حضور پیدا نمایند.

نفتکش هایی که نهم ژوئیه در خلیج فارس تردد داشتند، همگی در جزیره مان به ثبت رسیده بودند.

طبق آمار رهگیری کشتی ها که توسط بلومبرگ گردآوری شده است، 243 نفتکش که به عنوان کشتی حمل نفت خام، نفتکش فرآورده های نفتی یا مواد شیمیایی به ثبت رسیده اند، تحت پرچم انگلیس، جزیره مالت یا جبل الطارق، تردد می نمایند. حدودی نیمی از این نفتکش ها در جزیره مالت به ثبت رسیده اند و نیمی دیگر به طور مساوی در جبل الطارق و انگلیس به ثبت رسیده اند.

بر اساس این گزارش، کشتی ها معمولا وارد منطقه خلیج فارس شده، محموله های خود را بارگیری نموده و ظرف چند روز حرکت می نمایند، آنچه که غیرطبیعی است، این است که طی دو هفته گذشته هیچ نفتکش حامل پرچم انگلیس وارد منطقه خلیج فارس نشده است در حالی که معمولا هر روز سه یا چهار نفتکش انگلیسی در خلیج فارس تردد داشتند. تنها نفتکش حامل پرچم انگلیس که طی دو هفته گذشته وارد خلیج فارس شد، نفتکش استنا ایمپرو بود که از سوی ایران توقیف شده است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3913

به "فرار نفتکش های انگلیسی از خلیج فارس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار نفتکش های انگلیسی از خلیج فارس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید