فراوانی در بازار میوه با قیمت های عجیب و غریب

به گزارش راه ساری، در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار فراوانی و ثبات قیمت ها را از ویژگی های بازار میوه دانست، آخرین کشف قیمت ها از بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می دهد که وضعیت چندان مناسبی در این بازار حاکم نیست.

فراوانی در بازار میوه با قیمت های عجیب و غریب

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و تره بار از فراوانی این اقلام در بازار خبر می دهد و ثبات قیمت ها و متعادل تر شدن بازار میوه را نتیجه آن می داند، نگاهی به آخرین کشف قیمت ها در بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می دهد که وضعیت مناسبی در بازار حاکم نیست.

با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب 8000 تومان، موز 11 هزار تومان و نارنگی بندری 14 هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی 35 درصدی به آنها قیمت های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می کنید، قیمت ها روند افزایشی دارد؟ اضافه نمود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می گردد قیمت ها متعادل تر شده و روند معقول تری پیدا کند.

کارگر گفت: به دلیل همین وفور محصول در بازار میوه و تره بار، روند قیمتی به گونه ای است که انواع میوه ها پایین تر از این نرخ ها در بازار فروخته می گردد. البته در صورت گران فروشی مردم باید آن را گزارش نموده و با اتحادیه یا دستگاه های نظارتی مانند سامانه تلفنی 124 تماس حاصل نموده تا با متخلفان برخورد نمایند.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1920

به "فراوانی در بازار میوه با قیمت های عجیب و غریب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوانی در بازار میوه با قیمت های عجیب و غریب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید