فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت

به گزارش راه ساری، فواید طبیعت گردی

با توجه بیشتر به طبیعت و حیات وحش و معین شدن اهمیت سفر برای جوامع امروزی، باید دقیق تر به این مساله نگاه کرد و از خود پرسید که فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت برای ما انسان ها چیست؟ و چرا این همه آژانس گردشگری مختلف وجود دارد که تور طبیعت گردی برگزار می کنند؟ آیا اگر زندگی دنیای امروز و مشغله های روزانه شما را کلافه نماید، به طبیعت پناه نمی برید؟ مردمی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، برای آرامش روحی، تفکری خلاق و در مجموع آرام شدن روان آدمی مشتاق طبیعت گردی و سفر به درون حیات وحش هستند. مجله خبرنگاران کمی دقیق تر به فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت نگاه کرده و به شما توصیه می کند که هر زمان که احساس خستگی کردید، وارد طبیعت اطرافتان شوید.

فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت

طبیعت گردی، توجه و دقت شما را افزایش می دهد

آثار زندگی مدرن و سر و صدای شهری و دنیای دیجیتال تاثیرات بسیار منفی بر توانایی هایی از جمله دقت و تجه شما می گذارد. بر اساس تحقیقاتی که اجرا شده است از فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت، اصلاح دقت و تمرکز شما است. با گذراندن زمانی در طبیعت، تاثیرات منفی زندگی مدرن و تکنولوژی را از خود دور کنید و دوباره توانایی هایتان را بالا ببرید. تحقیقات نشان داده است که حتی مشاهده عکس های طبیعت می تواند چنین تاثیر مثبتی را بر روی روان آدمی و البته قدرت و دقت انسان داشته باشد. این مزایا حتی به شدت برای بچه ها و بچه ها ضروری است. باید کاری نمود که ارتباط بچه ها را با طبیعت بیشتر کرد. این کار قدرت توجه و دقت بچه ها را بالا برده و مهارت های آن ها را بالا می برد.

سفر به درون طبیعت باعث افزایش خلاقیت می شود

بسکمک از هنرمندان هنگامی که احساس می کنند قوه خلاقیت آن ها خشکیده است، زمانی را درون طبیعت سپری می کنند. هم اکنون در میان فواید طبیعت گردی و سفر به طبیعت، این موضوع اثبات شده است که طبیعت باعث افزایش خلاقیت می شود. بر طبق یک مطالعه در دانشگاه کانزاس، در مورد این موضوع اثبات شد که با سفر به درون طبیعت خلاقیت افراد حدود 50 درصد افزایش می یابد. این مطالعات بر این نکته تاکید می کنند که فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت، پس از چند روز زندگی در طبیعت افزایش می یابد. دقیقا در همان زمانی که شما برای سفر به درون طبیعت و با شرکت در تورهای طبیعت گردی، وقت و زمان می گذارید.

احساس احترام و شگفتی به طبیعت برای شما خوب است

عجیب است، نه؟ اما دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که نگاه کردن به جاذبه های طبیعی و زیبایی های درون طبیعت تنها برای صفحات اینستاگرامی شما مناسب نیستند بلکه این مناظر حس شگفتی توام با احترام را برای شما به ارمغان می آورند. دانشمندان و محققان دانشگاه استنفورد این جنبه از طبیعت را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که از فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت، افزایش صمیمیت، افزایش علاقه مندی برای کمک به دیگران و رضایت بیشتر در زندگی است. تمام این احساس ها از نگاه کردن به شگفتی های درون طبیعت نشات می گیرند.

تشویق ذهن شما برای آگاهی از محیط اطراف

مفهوم آگاهی و ذهنیت ممکن است در لحظه کمی سخت به دست آید، اما این مفهوم از مفاهیم عمیق و بسیار قدیمی در تاریخ بشر است که با حضور در طبیعت بالاتر می رود. آگاهی شما نسبت به محیط اطرافتان ارتباط مستقیم با حواس پنج گانه تان دارد. ذهن شما با هدف قرار دادن صداها، بوییدن، تغییر نور و سایر جزئیات در محیط زندگی شما، تمرکز ذهنی و آگاهی شما را بالا برده و حتی تمرین خوبی برای بیشتر شدن حس شوخ طبعی و راحتی شما خواهد بود.

سفر به درون طبیعت، نو شدن دوباره است

در حقیقت از میان فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت، ان چه که همه ما به دنبال آن هستیم، نو شدن و احساس تازگی است. احساسی که حتی پس از بازگشت از سفر و زندگی در جوامع شهری از بین نمی رود. این مطالعه توسط محققان دانشگاه روچستر انجام گرفته و نشان دهنده یک پیوند مستقیم بین زمان ماندن در طبیعت و افزایش انرژی و احساس زندگی کردن است. حتی زمانی که به خاطر مزایای ورزش وارد طبیعت می شوید نیز این احساس را خواهید داشت و نتایج بهتری پیدا می کنید.

هوا در محیط های طبیعی سالم تر است

بر طبق EPA، آمریکایی ها حدود 90 درصد از زمان خود را در داخل خانه می گذرانند. جایی که غلظت برخی از آلاینده ها می تواند دو تا پنج برابر، بیشتر از غلظت معمول در فضای باز باشد. این تحقیق هر چند در کشوری دیگر اجرا شده است اما نشان دهنده یک موضوع بسیار مهم و یکی از فواید طبیعت گردی و نیاز به رفتن به درون طبیعت است. اگر در شهرهای آلوده زندگی می کنید یا با آلودگی های بسکمک به مثابه موقعیت شغلی خود روبرو هستید، زمانی را برای ورود به طبیعت خالی کنید. برای مدتی به یک چشم انداز و منظره ای طبیعی بروید و کیفیت نسبی هوا را در آنجا حس کنید. زمانی که شش های شما پر از هوای سالم می شود تازه می توانید تفاوت شادابی درون طبیعت را با شادابی که در شهرها دارید، مقایسه کنید.

باور کنید، نور خورشید برای شما خوب است!

تبلیغات بسکمک در زمینه نورهای فرابنفش و uv خورشید و مضررات آن انجام می شود و بسیار شنیده اید که نور خورشید باعث مسائل سلامتی و پوستی بسکمک شده است. با این حال نور خورشید برای سلامتی بدن شما لازم و ضروری است. در حقیقت مزایای اشعه های uv خورشید می تواند بسیار بیشتر از آسیب های آن باشد. مطالعات سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که قرار دریافت در معرض نور خورشید به اندازه کافی مبتلا شدن به برخی از اختلالات عضلانی-اسکلتی، بیماری های خود ایمنی و برخی از انواع سرطان ها را کاهش می دهد. خود را در طبیعت آزاد و رها کنید و از مزایای نور خورشید حداکثر استفاده را ببرید. تنها در سفر بعدی خود به درون طبیعت مراقب باشید که آفتاب سوخته نشوید.

سفر به طبیعت احوالات شما را خوب می نماید

طبق گزارش USDA، محققان دانشگاه دوک به این نتیجه رسیده اند که راه رفتن و پیاده روی منظم روزانه اثری به مراتب بیشتر از قرص زولوفت برای کاهش علائم افسردگی دارد. در کاهش علائم افسردگی، تنها پیاده روی دخیل نیست بلکه می توان آن را از فواید طبیعت گردی نیز دانست. براساس مطالعات و تحقیقی که در دانشگاه دوک اجرا شده نشان می دهد که اثرات افسردگی با سه بار پیاده روی منظم در هفته از بین می رود. در ادامه این تحقیقات، دانشگاه روچستر نشان می دهد که اگر این پیاده روی درون طبیعت و حتی یک پارک انجام شود، اثری چندین برابر خواهد داشت. همانطور که این تحقیقات نشان می دهد، تنها ورزش کردن با دوستانتان نیست که باعث احساس شادابی و نشاط در شما می شود، بلکه پیاده روی در طبیعت حتی اگر تنها باشید نیز می تواند چنین احساسی را در شما زنده نگه دارد. بنابراین در طبیعت غوطه ور شوید! بنابراین در تور های طبیعت گردی ثبت نام کنید و به دل طبیعت بروید.

طبیعت گردی حتی می تواند به مسائل شدید عاطفی کمک کند

به نظر می رسد که سربازانی که دچار اختلالات روانی و استرس های پس از جنگ می شوند، با بودن در محیط بیرون و در حیات وحش احساس بهتری خواهند داشت. در نتیجه از فواید طبیعت گردی کمک به چنین افراد را می توان نام برد. بودن در میان طبیعت و زندگی در مناطق حیات وحش به کهنه سربازان و کسانی که از استرس های ناشی از جنگ عذاب می کشند، فرصت بهبود داده و آن ها را برای برگشتن به زندگی عادی و جامعه دوباره آماده می نماید. طبیعت به این افراد اجازه می دهد تا مهارت های فراموش شده خود را بازیابند و اختلالات روحیشان رفع شود.

سفر به طبیعت، راهی آسان برای شروع ورزش و تناسب اندام

هیچ راهی بهتر از سفر به طبیعت، برای شروع یک رژیم ورزشی پیدا نمی کنید. با سفری به یک کحیط طبیعی و کوه ها و دشت ها موقعیتی در جلوی روی شما قرار می گیرد که مجبور می شوید از پستی هاو بلندی های بسکمک عبور کنید. مجبور می شوید وسایل مورد نظر خود را حمل کنید، از صخره ها بالا بروید و پرش کنید. برای گذشتن و عبور در طبیعت باید دست به فعالیت هایی بزنید که هیچ گاه در محیط شهری انجام نمی دهید. به جای اینکه روزی 3 ساعت در باشگاه را به ورزش بپردازید، برای یک هفته یک کوله پشتی با وزنی بین 4 تا 6 کیلوگرم را روزانه با خود حمل کنید. با این روش حتی کم کردن وزن بدن نیز بسیار راحت تر اتفاق می افتد. زمانی که شما در طول یک روز برای 12 ساعت راه می روید و در اطراف می گشت، حجم رژیم غذایی شما نیز کمتر می شود. چرا که بدن شروع به سوختن کالری های اضافه می نماید و کمتر احساس گشنگی خواهید داشت.

منبع: smartertravel.com

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: الی گشت
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8999

به "فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید طبیعت گردی و سفر به درون طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید