قارداشی: ملی پوشان تنیس روی میز تمایلی به حضور در اردو ندارند

به گزارش راه ساری، مهرداد علی قارداشی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه به خاطر فراگیری و گستردگی کرونا نیمه اول سال را بدون هیچ فعالیت قابل توجه و مدونی - به لحاظ اردو و مسابقات - پشت سر گذاشتیم، گفت: برای نیمه دوم سال فعلاً به جز لیگ برتر که برای برگزاری آن برنامه ریزی لازم صورت گرفته، برنامه های مصوب دیگری حتی برای تیم ملی نداریم.

قارداشی: ملی پوشان تنیس روی میز تمایلی به حضور در اردو ندارند

ملی پوشان تمایلی به تشکیل اردو ندارند

وی توضیح داد: مسئله ای بابت برپایی اردوی تیم ملی نداریم اما به خاطر کرونا و شرایط بحرانی که ایجاد نموده، ترجیح می دهیم این کار را به وسیله مشاوره و نظر خواهی از خود ملی پوشان انجام دهیم. در همین زمینه و برای برگزاری اردوی تیم ملی بانوان نظر بازیکنانی مانند ندا شهسواری و مهشید صامت که باید در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نمایند را جویا شدیم اما آنها هیچ تمایلی به برگزاری اردو و شرکت در آن ندارند.

ترجیح می دهند کماکان انفرادی تمرین نمایند

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: تاکید آنها این است که در صورت حضور در اردو خانواده ها نگران شرایط شان می شوند و درکل در این شرایط کرونایی ترجیح می دهند در محل اقامت خود و به صورت انفرادی تمرینات شان را دنبال نمایند.

فدراسیون هم اصراری به برگزاری اردو ندارد

قارداشی تاکید نمود: با این شرایط ما هم در فدراسیون تنیس روی میز هیچ اصراری به برگزاری اردو و دعوت از بازیکنان نداریم. البته که اگر قصد چنین کاری را داشته باشیم به طور حتم تمام شرایط را مهیا می کنیم و اردو را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی دنبال می کنیم اما نمی توانیم مسئولیت جان افراد را بر عهده بگیریم.

نمی توانیم نسبت به کرونا ریسک کنیم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با تاکید بر اینکه به خاطر کرونا و به خصوص آمار بالای موج سوم این ویروس به هیچ وجه در برگزاری اردو و تمرینات ملی پوشان ریسک نمی نماید، توضیح داد: اگر قرار بر برگزاری اردو باشد باید دعوت از بازیکنان توسط فدراسیون انجام گردد و این یعنی اینکه خودِ ما مسئول سلامتی اردونشینان خواهیم بود. این در حالی است که کرونا شرایط پیچیده ای را ایجاد نموده طوری که نمی توان تضمین داد که به هیچ وجه فردی در اردو و در حین تمرینات مبتلا نمی گردد.

تردد ملی پوشان مانعی دیگر در برگزاری اردو

وی همچنین در خصوص تیم ملی مردان و شرایط اردویی این تیم نیز گفت: برای این تیم هم به دلایل مشابه فعلاً هیچ برنامه ای نداریم. از طرفی طبق نتیجه مسابقات انتخابی نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی نمایندگان ایران در مسابقات دنیای هستند، این سه بازیکن در رنکینگ دنیای هم سه نفر برتر ایران به حساب می آیند. بنابراین در صورت برپایی اردوی تیم ملی قاعدتاً باید از آنها هم دعوت گردد در حالی که این سه نفر به خاطر فعالیت در لیگ های اروپایی حضور دائم در ایران ندارند و مدام در تردد هستند.

برگزاری اردو به شرط ارائه تقویم مصوب و اعزام قطعی نماینده

قارداشی گفت: در کل اینکه برای تیم ملی مردان هم فعلاً هیچ اردویی پیش بینی ننموده ایم به خصوص که رویداد مصوبی هم در پیش نداریم که قصد اعزام صد درصدی به آن را داشته باشیم. اگر قرار بر برگزاری یک رویداد و حضور حتمی بازیکنان مان در آن باشد، قطعاً اردو تشکیل می دهیم و مسئولیت همه جوانب آن هم با من است اما فعلاً هیچ مسابقه ای نداریم. فقط در شرایطی اردوهای ملی را شروع می کنیم که تقویم مصوبی از آسیا یا دنیا ارائه شده باشد و قصد اعزام نماینده به آن را داشته باشیم.

بعید می دانم مسابقات قهرمانی دنیا برگزار گردد

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش که البته طبق اعلام فدراسیون دنیای، برگزاری مسابقات قهرمانی دنیای برای اسفندماه پیش بینی شده است، گفت: مسابقات قهرمانی دنیای تا به امروز چهار بار لغو و به تعویق افتاده است. اسفندماه به عنوان زمان جدید این رقابت ها مشخص شده اما من با توجه به شرایط پاندمی کرونا بعید می دانم این بار هم این مسابقات برگزار گردد.

دیدگاهی مانند استرالیا و کانادا را داریم

وی در این زمینه ادامه داد: اگر هم مبنای فدراسیون دنیای تنیس روی میز برگزاری قطعی مسابقات قهرمانی دنیا در این زمان باشد شاید ایران حضور در مسابقات را تحریم نموده و اصلاً نماینده ای اعزام نکند. سال گذشته کشورهایی مانند استرالیا و کانادا اینگونه اعلام کردند که اگر المپیک لغو نگردد از اعزام کاروان به آن امتناع می نمایند. دیدگاه ما هم نسبت به مسابقات قهرمانی دنیا همین است.

تحریم مسابقات دنیای از سوی تنیس روی میز ایران

قارداشی یادآور شد: فدراسیون دنیای تصمیمات خود را اتخاذ می نماید اما ملزم به اجرای آن در هر شرایطی نیستیم. اگر شرایط نامساعد باشد و این فدراسیون بخواهد مسابقات را به هر قیمتی برگزار کند قطعاً حضور در آن را تحریم می کنیم.

سلامتی و جان افراد مهمتر از هر مسئله ای است

ایران در دوره پیشین مسابقات قهرمانی دنیا برای نخستین بار به دسته اول این مسابقات صعود کرد و قطعاً تحریم رقابت های پیش رو باعث از دست رفتن این موفقیت می گردد، رئیس فدراسیون تنیس در خاتمه و در واکنش به این موضوع گفت: امتناع از اعزام تیم یکی از احتمالاتی است که در خصوص مسابقات قهرمانی دنیا وجود دارد. من که بعید می دانم این رقابت ها سال جاری برگزار گردد اما به صورت کلی سلامتی و جان بازیکنان مان از هر مسئله ای مهمتر است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

زرین گراف: زرین گراف: عصر طلایی گرافیک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12172

به "قارداشی: ملی پوشان تنیس روی میز تمایلی به حضور در اردو ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قارداشی: ملی پوشان تنیس روی میز تمایلی به حضور در اردو ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید