ما نمایندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: ما نمایندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم. باید این مسئله را بپذیریم و آن را اصلاح کنیم.

ما نمایندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم

نصرالله پژمان فر امروز در مراسم تجلیل از بهورزان کشور که در برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گشت، اظهار کرد: تا زمانی که فرهنگ و زمینه های تحول ایجاد نشود، آن تحول به وجود نخواهد آمد. پرچم دار تحول در حوزه بهداشت و درمان، بهورزان هستند.

وی با اشاره به اینکه بهورزان خدمات مختلفی به جامعه می دهند، ادامه داد: اگر امروز میانیگن امید به زندگی در جامعه ما رشد کرده است و در حوزه بهداشت و درمان حرفی برای گفتن داریم، به همت بهورزان است.

کننده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تناقض هایی وجود دارد که تا برطرف نشوند، ما به نقطه مطلوب نخواهیم رسید. دوگانگی در رفتارها و ارائه خدمات وجود دارد که ما شاهد آن هستیم.

وی افزود: حوزه بهداشت باید بیشتر از درمان جدی گرفته شود. ما خدمات خود را باید از حوزه بهداشتی شروع کنیم که برای این کار نیازمند امکانات، تجهیزات، خدمات، اختیارات و تسهیلات است.

به گزارش خبرنگاران، این کننده مجلس با اشاره به اینکه ما باید بهداشت را جدی تر بگیریم، گفت: اگر امروز میانگین امید به زندگی بالا رفته است، مهم ترین فاکتور آن در حوزه بهداشت بوده است.

وی اظهار کرد: باید اعتراف کنیم که در بعضی از راستاها به غیر از اسراف هایی که در بیت المال اجرا شده است، اشتباهات بزرگی کرده ایم که باید این اشتباهات را صادقانه به مردم بگوییم و اصلاح کنیم.

رئیس مجمع کنندگان استان خراسان رضوی گفت: مراکز بیمارستانی زیادی در کشور است که با فاصله کمی با مرکز قبلی ایجاد شده است. حتی اگر پول زیادی هم داشته باشیم منطقی نیست امکانات درمانی در جایی تجمیع شود.

کننده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما کنندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم، گفت: باید بپذیریم که راه را اشتباه رفته ایم و باید آن را اصلاح کنیم. وضع امروز مملکت فرصت است، نباید به وضعیت امروز به چشم تهدید نگاه کرد.

پژمان فر با اشاره به اینکه من نگاه فرصت مدارانه دارم، بیان کرد: خیلی ها در دوره قبلی می گفتند که شیوه های مدیریتی گذشته را باید عوض کرد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد، اما این اراده خواه یا ناخواه باید شکل بگیرد تا ما بتوانیم بهتر خدمات دهیم.

وی با بیان اینکه نتیجه توسعه مراکز درمانی، بهترشدن خدمات نبوده است، عنوان کرد: خدمات باید طوری جلو برود که بتوان منطقی از آن دفاع کرد. بعضی از حرکت های اجرا شده منطق قابل توجهی نداشته است. باید همه با هم کمک کنیم تا این تناقض برطرف شود. یک مریض در نقطه دورافتاده باید با اطمینان به پزشک در خانه بهداشت مراجعه کند و بعد از صلاح دید پزشک به دکترهای دیگر در شهرها برود.

رئیس مجمع کنندگان استان خراسان رضوی گفت: ما هم اگر در موقعیت بیماری قرار بگیریم، به سمت متخصص می رویم اما مراجعه برای درمان در بار اول به متخصص کار اشتباهی است. باید بهورزان در روستا، عشایر و مناطق این فرهنگ سازی را انجام دهند.

وی اظهار کرد: ما در مجلس نیز تمام توان خود را در این راستا می گذاریم. سیاست هایی را آقای نمکی پیش گرفتند که در مجلس جلوی آن مقاومت می کنند اما به جدّ از ایشان پشتیبانی می کنم و کمک می کنم که این سیاست ها عملیاتی شده و در کشور ما ماندگار شود.

پژمان فر گفت: ما باید با منطق گفت وگو به یک نقطه نهایی برسیم و بر اساس منطق، راستا بهداشت را اصلاح کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6477

به "ما نمایندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما نمایندگان و مسئولان کشور، راه را اشتباهی رفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید