متن های کوتاه عاشقانه جذاب و دلنشین

به گزارش راه ساری، متن کوتاه عاشقانه از دل برآمده و بر دل می نشیند. در این متن عشق به مخاطب خاص یا همسر ابراز می شود و گاهی درباره شکست عشقی است. متن کوتاه عاشقانه شامل متن عاشقانه کوتاه برای همسر، متن عاشقانه جدید، متن عاشقانه برای عشقم، متن عاشقانه دوستت دارم، متن عاشقانه کوتاه غمگین، متن کوتاه عاشقانه برای پروفایل را در خبرنگاران بخوانید.

متن های کوتاه عاشقانه جذاب و دلنشین

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - متن های عاشقانه زیبا، از مجموعه جملات عاشقانه ناب و احساسی خاص تشکیل شده اند و بهترین وسیله برای انتقال حس عاشقی هستند. خواندن آنها شما را با عشق آشنا می سازد و اگر خود تجربه عشق را داشته باشید، با آنها هم ذات پنداری خواهید کرد. در ادامه متن های عاشقانه متعدد را گردآوری کردیم و به فراخور حال و هوایشان در دسته های مختلف قرار دادیم. شما را به مطالعه متن های کوتاه درباره عشق دعوت می کنیم.

متن عاشقانه برای عشقم

تو را برای تمام روز های خوبی که هنوز نیامده است، می خواهم. تو را برای خنده های از ته دل، تو را برای یک حال خوب، تو را برای تمام دوست داشتن های به موقع، تو را برای یک خیال راحت می خواهم.

در این آشفته بازار دوست داشتن های ساعتی، وقت آمدن نیست جانم. کمی صبر کن! و عاشقی را از بَر شو که وقتی آمدی، که وقتی با پای خودَت آمدی بمانی برایم.

تمام لذت دوست داشتن، همین است که آدم ها نه با اصرار که با پای خودشان بیایند و بمانند برای همیشه که تا آخر عمر، هر لحظه برای هم جان دهند. آمدنت ولی حالا؛ فقط و فقط معنای عشق را خراب می کند.

~~~~~✦✦✦~~~~~

خواب دیدم تو به خاطره های من با خودت حسادت می کردی. می گفتی: کدامشان را بیشتر دوست داری؟ و من مات نگاهت می کردم.

می گفتی: دیگر جایی نرویم، کاری نکنیم. تو آنقدر به آنها فکر می کنی که من را فراموش می کنی. و من مات نگاهت می کردم.

می گفتی: دیگر تعریف نکن که کجا خیلی خوش گذشت، کجا خیلی خوب بود.

خیلی چیزها می گفتی و من همان وقت داشتم در سرم خاطره جدید با تو را می ساختم: اینکه تو چقدر ماه بودی، وقتی به خاطره هایمان حسادت می کردی!

صابر ابر

~~~~~✦✦✦~~~~~

هنوز هم همانم. همان که تمام جهان را زیر و رو می کرد: کوچه ها، کتاب ها، فیلم ها، همه را می گشت. می گشت تا کلمه ای مناسب کلمه قبلی پیدا کند. می گشت تا کلمه هایش شعر شوند. هنوز همانم.

هنوز همانی؟ هنوز منتظر هستی که بخوانیشان؟ اگر همانی، بلند شوم، کفش هایم را واکس بزنم، به قول پدرم کمر همت را ببندم، تمام شهر را بگردم، بگردم تا کلمه ها را پیدا کنم. بگردم تا یک شعر برایت بنویسم. تو اگر منتظر خواندنشان هستی، از زیر سنگ هم شده باشد، پیدایشان می کنم.

تو... منتظر هستی؟ هنوز... همانی؟ من که هنوز همانم... هنوز همانی؟ یا تو هم عوض شده ای؟

امید نبی ئی

~~~~~✦✦✦~~~~~

نترس. به زبان بیاور. بنویس که دلت برایم تنگ شده. این همه سال. این همه ماه. این همه روز. من نوشتم و بی پاسخ ماند. قول می دهم، همین که به زبان بیاوری، قبل از تمام شدن جمله ات، پایین پنجره اتاقت ایستاده ام. باور کن تنهایی پنجشنبه ها، عجیب سخت می گذرد!

~~~~~✦✦✦~~~~~

می نویسه: داری چیکار می کنی؟

می نویسم: دارم به موهات فکر می کنم. به اینکه می تونن کاری کنن یه آرایشگر جای برداشتن قیچی و باقی وسایلش، شروع کنه به ناز کردن و بو کردن و بوسیدنشون و بعد بلند شه با بغض فریاد بزنه من دیگه نمی خوام آرایشگر باشم.

می نویسه: دیوونه

می نویسم: الان تو یه کافه ام و صندلی جلوم ظاهراً خالیه... اما از وقتی دارمت، یه صندلی اون گوشه قلبم شده جات... پرش کردی، پس تمام صندلیای خالی این جهان برام فقط ظاهراً خالی ان

می نویسه: انتخابم نکردی، انتخابت نکردم، دونه های پازل که همو انتخاب نمی کنن.

سه تا نقطه می فرستم.

ادامه می ده: شکل کلی ما مکمل هم دیگه ست اما من یه کج و کوله گیایی دارم که پهلوت رو فشار میده، تنت و اذیت می کنه، ببخش.

می نویسم: زندگی کردن با آدمی که گاهی خودش حوصله خودشو نداره کار سختیه. مرسی که کنارمی.

یه لبخند می فرسته.

می نویسم: خوشبخت ترین آدم جهانم چون فقط یه چیز برای انتخاب داره: تو. من بین تو و تو، تو رو انتخاب می کنم.

علیرضا قاسمیان

متن عاشقانه کوتاه برای همسر

تو هستی و همین کافیست. همین که من مطمئن باشم تو می خندی، راه می روی، غذا می خوری، زندگی می کنی، هر روز صبح از خانه بیرون می زنی و می روی سرکار، چایت را داغ داغ می خوری، آهنگ را با صدای بلند گوش می دهی و با آن بلند می خوانی، تند رانندگی می کنی... همین ها که حکایت بودنت را می کنند برای من کافیست. همین که مریض نشوی، غصه نخوری، شانه هایت نلرزد کافیست...

حاضرم خیلی کارها برایت بکنم و تنها مطمئن باشم که تو هستی. کسی هست که قلب مرا به تپش می اندازد، مرا نگران و از خود بی خود می کند، من حاضرم به خاطر تو هر روزم بدتر از دیروز باشد و هر روز و هر شب برای دل نداشته ام، با صدای بلند بخوانم:

تو مرا باز رساندی به جنونم کافیست

تو مرا باز رساندی به جنونم کافیست

رقیه رستمی

(با تلخیص)

~~~~~✦✦✦~~~~~

وقتی می گوید: دوستت دارم! زل زل در چشم هایش نگاه نکن، بی هیچ حرفی، بی هیچ عکس العملی. تنها با گفتن من هم دوستت دارم این لحظه را تمامش نکن. جیغ بزن، محکم در آغوشش بگیر، بوسه بارانش کن.

~~~~~✦✦✦~~~~~

می خواهم برایت قصه بگویم، از آن قصه های من در آوردی بکر که وقتی می شنوی حال دلت عوض می شود. می خواهم بگویم چقدر جهانیمان می تواند آبی و قشنگ باشد، اینکه می گویم آبی، برای این است که دوستش دارم. مثل تو که دوستت دارم و اسمت را به عالم و آدم می گویم. فکر کن یک جهانی آبی، تو و کلبه ای کوچک درون دشتی پر از گل های صورتی.

بنظرم خوب تر اینست که مثل بعضی فیلم ها دودکش خانه جریان زندگی مان را نشان بدهد! کلبه ای که جای دود از دودکشش قلب های سرخ بیرون می ریزد. آسمان آبی دشتمان پر از قلب های سرخ باشد، درست مثل خبرنگاران باران شب، قلب باران روز را داشته باشیم.

هر روز صبح با بوسه خورشید از خواب بیدار شویم، یک روز تو صبحانه برایم درست کنی، یک روز من برای تو، بعد از آن تو با عشق بروی دشت را بگردی و برایم تمشک های آبی بچینی، از آن تمشک های ترش که طعمش اندازه عشقت خوب است. من بنشینم روی مبل دست ساز کلبه کوچکمان، مثلاً همان مبلی که موقع ساختنش تو با اره دستت را بریدی و من ترسان و لرزان گوشه دامنم را پاره کردم و دستت را بستم.

نشسته ام و دارم برای نوشتن کتاب جدیدم کارهای تازه ای آماده می کنم. کتابی که عنوانش را من و همسر آسمانی ام خواهم گذاشت با یک جلد آبی و کمی صورتی که دوستش داری.

برایت غذای مورد علاقه ات را می پزم و بعد که خسته ای و به خانه برمی گردی شعر جدیدم را برایت می خوانم و تو برایم دست می زنی و می گویی: بانو جان شعرت بسیار آبی بود و من می خندم و با موهایم دلبری می کنم!

غروب که شد با هم چای می خوریم و می رویم که عکس بگیریم. از افق های دور آرزوهایمان، از آن چند درخت کوچک اطراف کلبه که یک روز گرم کاشته بودیم که برایمان سایه بیاورد.

بعد از عکاسی هم دوربین را برمی دارم و می گویم: تا کلبه باید بدویم. هرکس دیرتر رسید شستن ظرف های شام با او و تو چقدر مهربان و متقلبی که می گذاری من برنده باشم و دیرتر می رسی.

شب که می خواهیم بخوابیم کتاب داستان های کهن را برمی داری و می آیی که برایت کتاب بخوانم، می گویی: جوری بخوان که همه عاشق و معشوق ها بهم برسند، باشد مهربان من؟! بگویم باشد و برایت بخوانم و خوابت ببرد.

صبح که بیدار شدی کنارت نباشم، دنبالم بگردی نگرانم شوی. جلوی در کلبه بنشینی و سرت روی زانوهایت باشد. تو را ببینم و از دور فریاد بزنم: آهاااای کهکشان من، آهاااای شاهزاده قصه های عاشقانه، من آمدم!

نگاهم کنی و من دسته ای از گل های صورتی دشت را تقدیمت کنم...

نازنین عابدین پور

متن عاشقانه جدید

اولین باری که دلت برای یکی می لرزه با آغوش باز ازش استقبال می کنی! چون انقدر حسش خوبه که چشماتو رو همه چی می بنده. به این فکر نمی کنی که تهش چی قراره بشه، تو همون لحظه عاشقی می کنی. وقتی به هر دلیلی از دستش می دی تا مدت ها در قلبتو محکم می بندی که دیگه هیچکس پا توش نذاره.

برای بار دوم اگر کسی پیدا شه که دلتو بلرزونه، که نسبت بهش یه حس مثبت داشته باشی، که فقط خودشو ببینی و با نفر قبلی مقایسه ش نکنی، می ترسی! خیلی می ترسی. چون تجربه تلخ داری. می ترسی دوباره به اون حال قبل ت برگردی. بار دوم عاشق شدن سخته اما وقتی دل بدی دیگه مثل بار اول فقط دل نمی کنی، جون می کنی! چون بار دوم هم با قلبت عاشق می شی هم با مغزت...

فاطمه خرازی

~~~~~✦✦✦~~~~~

بحثمان که میشد، حرفهای دلمان را به زبان آهنگ برای یکدیگر می فرستادیم. من با ترانه های انتخابی ام تصدقش می رفتم و او تا می توانست ناز می کرد. آنقدر این بازی شیرین ادامه داشت تا مجبور می شدم برایش بنویسم:

+ آشتی؟

- آشتی

همیشه بحث کردن مشکل را حل نمی کند. گاهی باید حرف دلمان را بسپاریم به نُت ها، به ترانه ها، به آنهایی که دقیقاً همانجایی که لال می شویم به کمکمان می آیند. آنهایی که انگار داستان زندگی مان را از بَر کرده اند. شیرین است. یکبار امتحان کنید زبان آهنگ ها را.

~~~~~✦✦✦~~~~~

هر آدمی توی زندگی یک نفر بخصوص را می خواهد. یک نفر که بی قید و شرط عاشقش باشد. یک نفر که با او، خود خودش باشد، بی هیچ نقابی! یک نفر که بی هراس از موهای ژولیده و صورت رنگ پریده ات با همان قیافه به آغوشش پناه ببری و سر روی شانه هایش بگذاری.

زن و مرد هم ندارد. توی زندگی مرد ها هم باید زنی باشد که صورت آفتاب خورده و عرق کرده و ته ریش نامنظمشان را به اندازه صورت هفت تیغه ادکلن زده دوست داشته باشد. شاید هم بیشتر.

آدم ها توی یک زندگی یک نفر بخصوص را می خواهند که برایش درد دل کنند، بی آنکه بترسند، بی آنکه هراس داشته باشند از حرف هایشان، یک نفر که آن ها را همانطور که هستند دوست داشته باشد، همانطور غمگین، همانطور شیطان، همانطور پرحرف، همانطور ساکت، همانطور غُرغُرو و همانطور شلخته!

آدمی که وقت آمدنش آرام شوی و مثل چشمه از حرف های نگفته قُل قُل کنی و بجوشی.

آدمی که ساعت دیدارش بخواهی بدوی جلوی آینه که نکند مقبولش نباشم آدم تو نیست!

متن عاشقانه دوستت دارم

دوستت دارم شبیه کدام یک است؟ سربازان فاتحی که راضی به آغوش معشوقه هایشان بازمی گردند، سربازان شکست خورده ای که مغموم برای آغوش معشوقه هایشان دلتنگ می شوند یا سربازانی اسیر که در سلول های تنهایی به آغوش معشوقه هایشان فکر می کنند؟

سربازم. گاهی شاد، گاهی شکست خورده ای مغموم و گاه اسیری تنها!

دوستت دارم عزیزم و از نتیجه هیچ جنگی هیچ کس با خبر نیست.

حمید جدیدی

~~~~~✦✦✦~~~~~

من می گویم: دوستت دارم.

تو می گویی: شنیده ای، دیروز آن سر جهان، چند نفر زیر حملات هوایی، کشته شده اند!؟

می گویم: کسی شبیه تو نیست.

تو می گویی: فکر کنم، آب و هوای زمین تغییر کرده، هیچ چیز سر جایش نیست. این همه گرما، بی سابقه است!

می گویم: جهانی من، تویی.

می گویی: فهمیده ای، فلان شاعر دیروز یک شعری گفت؟ من ساعت ها، غرق حال و هوایش بودم.

می گویم: بیشتر از خودم، می خواهمت.

می گویی: نمی دانی، این روزها چقدر سرم شلوغ است. کارهایم روی هم انباشته شده است. وقت هیچ کاری را هم ندارم،خسته ام.

می گویم: با من حرف بزن، منتظر لحن بم مردانه ات هستم.

می گویی: خاصیت من این است. از همان بچگی هم با کسی حرف نمی زدم. همیشه توی خودم بودم. هیچ وقت از شلوغی خوشم نمی آمد.

می گویم: ببین، تو آدم اهل سیاست و شعر دوست و نگران این کره زمین و توداری هستی ولی کمی هم به من فکر کن. به من که دیگر چیزی جز تو نمی بینم، نمی شنوم، نمی خواهم.

و تو می گویی: از آدم ها قدر لیاقتشان عشق بخواهید. بعضی ها تحمل این همه دوست داشتن را ندارند.

فرنوش همتی

~~~~~✦✦✦~~~~~

مبادا آدمی در این شهر باشد که تو را بیشتر از من دوست داشته باشد. که تو را بیشتر از من بلد باشد. که بتواند به چشم بهم زدنی، با زمزمه کلمه ای کنار گوشَ ت، لبخند را به لبانت هدیه کند. که مبادا بداند حال خرابت، چگونه خوب شدنی ست.

من همانقدر که دوستت دارم، چند برابرش را حسودم جانم. حسادت می کنم به تمام آدمهایی که بیشتر از من کنارت هستند. من حسودم، به عزیزم گفتن هایی که هم جنس هایت، ضمیمه چند حرفی اسمت می کنند!

من همانقدر که در شبانه روز به تو فکر می کنم، به جهانی بدون تو هم فکر می کنم. به جهانیی که مگر می شود تو را کنار خودم نداشته باشم؟! که چگونه می گذرد جهانی بدون تو. راستش را بخواهی؛ به تمام اهالی جهان حق می دهم عاشقت باشند. چطور می شود نزدیکت بود و عاشقت نشد؟

من به عشق تو دخیل می بندم و تو قول بده از تمام جهان سهم من شوی. دلبر شیرین تر از شیرین من! بگذار تا سرانجام جهان، فقط من شاعر چشمانت باشم! کمی صبر کن فصل وصلمان نزدیک است.

متن عاشقانه کوتاه غمگین

اینکه موقع رفتن سد راهت نشدم، اینکه چیزی برای رفتنت نگفتم، تنها دلیل آن دوست داشتنت بود، خوشبختی ات! کسی که نمی خواهد بماند را نمی توان به زور وادار به ماندن کرد. گفته بودم که اگر روزی بین من و دیگری مجبور به انتخاب شدی، من را انتخاب نکن. اگر به اندازه کافی برایت مهم بودم، اگر مثل من عاشق بودی، هیچ وقت بین رفتن و ماندن گیر نمی کردی.

رضا کریم پور

~~~~~✦✦✦~~~~~

می دانی دخترانه ترین تعبیرم از تو چه بود؟ به ناخن تَرَک خورده ام می ماندی. دلم نمی خواست کوتاهت کنم، حیفم می آمد. طول کشید تا اینقدر شده بودی. خیلی دوستت داشتم. بودنت به من اعتماد به نفس می داد. ولی آخر بی اجازه من گیر کردی به جایی و اشکم را درآوردی. تمام تنم تیر کشید. دیشب ریشه ات را زدم... از ته.

~~~~~✦✦✦~~~~~

دلتنگی با دلتنگییییی فرق دارد.

کسی که معشوقش را از پشت سیم های تلفنی که با عطر بوسه و دوستت دارم شکوفه داده اند، در آغوش می کشد آدم دلتنگی است. کسی که قبل از خداحافظی دست عشقش را می گیرد و بی خیال تمام موجودات زنده و غیر زنده جهان با عاشقانه ترین نگاه ها به او می فهماند که ندیدنش تا فردا چقدر او را غمگین خواهد کرد آدم دلتنگی است. کسی که با شنیدن هر دوستت دارم محتاج شنیدن هزاران دوستت دارم در ثانیه می شود آدم دلتنگی است.

اما...

کسی که دلیل هنوز دوست داشتن عشق رفته اش را نمی داند آدم دلتنگییییی است. کسی که هر شب قبل از خواب تا صبح اشک می ریزد و آرزو می کند که کاش کابوس رفتنش تمام شود آدم دلتنگییییی است. کسی که با دیدن هر باران در خاطراتش غرق می شود آدم دلتنگییییی است.

دلتنگی با دلتنگییییی فرق دارد، دلتنگی دست و پا دارد، می تواند شب ها و روزها جاده ها را زیر پا بگذارد و بالاخره توی آغوش رسیدن به آرامش برسد اما دلتنگییییی آنقدر توی دل می ماند که تمام وجود آدم را می گیرد، که امان آدم را می برد، که می شود معشوق رفته آدم، که با هر تپش هزار بار در ثانیه می کشد و زنده می کند.

دلتنگی با دلتنگییییی زمین تا آسمان فرق دارد.

صفا سلدوزی

متن کوتاه عاشقانه برای پروفایل

من از تب و تاب بهار افتاده ام. می شود نوبرانه تابستانم باشی؟!

فرزانه صدهزاری

~~~~~✦✦✦~~~~~

یک نوع دوست داشتن هم هست که نیست: نه کنارمان، نه برایمان...

مریم قهرمانلو

~~~~~✦✦✦~~~~~

آدمی با بهانه های کوچک است که زنده می ماند: عطری، پیراهنی، امید برگشتنی، دوباره دوستت دارم شنیدنی، چیزی...

فاطمه جوادی

~~~~~✦✦✦~~~~~

و عشق اگر با حضور همین روزمرگی ها عشق بماند، عشق است...

نادر ابراهیمی

~~~~~✦✦✦~~~~~

به یک صبح و بیدار شدی عشقم نیازمندیم...

~~~~~✦✦✦~~~~~

اسکار بهترین لحظه تعلق می گیره به: تماشای کسی که دوسش داری وقتی در حال انجام کاریه و حواسش بهت نیست...

~~~~~✦✦✦~~~~~

تصور می کردم تو جایگزین تمام نداشته های منی و این بزرگترین اشتباهم بود. تو تمام آن چیزی هستی که می توانم داشته باشم...

~~~~~✦✦✦~~~~~

قلم شوند تمام دستانی که تو را می خواهند بنویسند...

عابد زینتی

~~~~~✦✦✦~~~~~

من از اتفاق های بین مان می ترسم! همین چیزهایی که تو فکر می کنی بی اهمیت هستند، همین نگاه های سرسری تو. لعنتی! این ها چیزهایی هستند که به راحتی می توانند من را عاشق کنند...

~~~~~✦✦✦~~~~~

همراهت می آیم تا آخر راه و هیچ نمی پرسم هرگز. با تو اول کجاست، با تو آخر کجاست...

عباس معروفی

امیدواریم از خواندن متن های کوتاه عاشقانه لذت برده باشید. لازم به ذکر است، متن هایی که نام نویسنده در انتهای آنها نیامده بود از کانال تلگرامی بایکوت نوشته علی قاضی نظام انتخاب شده بودند. اگر دوست دارید متن عاشقانه بلند بسیار زیبا و احساسی را نیز می توانید در سایت خبرنگاران مطالعه کنید.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: setare.com
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13736

به "متن های کوتاه عاشقانه جذاب و دلنشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن های کوتاه عاشقانه جذاب و دلنشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید