کتاب

از نخستین نغمه ها تا بانگ نی مجموعه کتاب های هوشنگ ابتهاج

هوشنگ ابتهاج، شاعر معاصر ایرانی که اخیرا دار فاتی را وداع گفت، آثاری از خود به جا گذاشته است که در ادامه این مطلب به معرفی آن ها پرداخته ایم.

22 مرداد 1401

تبریز، محمد تقوی: معین نیست که حتی نیم ساعت دیگر در تراکتورسازی باشم یا نه، آن چیزی که می خواهم هنوز در تیمم نیست

محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی نسبت به آینده خود در این تیم اطمینان ندارد و نمی داند نیم ساعت دیگر در جمع سرخپوشان خواهد بود یا خیر.

1 تیر 1401

عرضه غیر قانونی مشکل سال جاری نشر، جریان کتاب گردی در کشور ایجاد شده

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و مبدع طرح کتاب گردی در کشور در جریان روز کتاب گردی در کتابفروشی های شهر حاضر شد و به همراه وزیر ارشاد، رئیس شورای شهر تهران، سرپرست...

1 تیر 1401

شرکت 110 نفر در دومین دوره تربیت مربی و مدرس بینش مطهر

به گزارش خبرنگاران، محمد مطهری فر یکشنبه شب در مراسم افتتاحیه دومین دوره تربیت مربی و مدرس بینش مطهر گفت: آموزش، یکی از مهمترین هدف هایی است که به عنوان سیاستگذاری در جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی دنبال می گردد.

1 تیر 1401

آیین یادبود شهید حسین قشقایی در تئاتر شهر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مراسم نکوداشت شهید حسین قشقایی ساعت 18 روز شنبه 29 دی ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانواده این شهید و تعدادی از هنرمندان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار می گردد. این مراسم در ادامه...

1 تیر 1401

چالش های پیش روی سرپرست وزارت بهداشت، ساماندهی هزینه های سلامت

عبدالرسول صداقت، در مصاحبه با خبرنگاران، توجه به مدیریت برنامه ریزی و کارشناسی در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: قطعا این مدیریت در دوران سرپرستی وزارت بهداشت با چالش های بسیار زیادی روبرو خواهد بود که انتظار می رود با توجه به تفکرات...

1 تیر 1401

برانکو تایید کرد: بازگشت به درفشی فر

پرسپولیسی ها فردا با ورزشگاه شهید کاظمی خداحافظی می کنند و تا فروردین که به آنجا برمی گردند، در درفشی فر تمرین خواهند کرد.

1 تیر 1401

از نازآباد تا نازی آباد

نازی آباد از محله های قدیمی و اصیل جنوب تهران است. این محله قدیمی که تقسیم بندی جغرافیایی کوچه ها و خیابان های آن اصولی و بر مبنای طرح های شهرسازی ساخته شده،

1 تیر 1401

جعفر کاشانی: باید از صبر و شکیبایی برانکو استفاده کنیم و ده ها نفر مانند او بسازیم، برای من هم سؤال است که آن 50 میلیارد چه شد؟!

جعفر کاشانی، رئیس هیئت مدیره پرسپولیس تأکید کرد هیچ مسئله ای با برانکو ایوانکوویچ ندارد و این مربی نوک اهداف این باشگاه است.

1 تیر 1401

دست یابی محققان ایرانی به دانش فنی فراوری جوهر نمایشگرها

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دانش فنی جوهرهای الکتروفورتیک کپسول شده در EPD برای فراوری کتاب های الکترونیکی، روزنامه های الکترونیکی، مجلات و اسناد الکترونیکی دست یافتند.

1 تیر 1401

آموزش کتاب انسان و محیط زیست برای سوم دبیرستانی ها

همزمان با بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست آخرین وضعیت تدریس کتاب انسان و محیط زیست را برای سوم دبیرستانی ها تشریح کرد.

1 تیر 1401

نمایش آثار نقاشی که با سرخپوست ها دوست است

ابوالقاسم عتیقه چی هنرمند نقاش در مصاحبه با خبرنگاران درباره برپایی نمایشگاه تازه آثارش گفت: این نمایشگاه مروری بر مجموعه ای از آثارم خواهد بود که شامل نقاشی، نقاشی خط و نقاشی پشت شیشه است.

1 تیر 1401

استیضاح ترامپ به کجا رسید؟

ایرنا نوشت: یک تارنمای آمریکایی نوشت؛ افزایش حمایت عمومی از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نتیجه رسوایی تماس تلفنی اش با یک رهبر خارجی برای دستیابی به اهداف سیاسی زنگ هشدار را به صدا در آورده است.

1 تیر 1401

ایرانگردی هیات تبادلات فرهنگی در قالب طرح یک کمربند، یک جاده

یک هیات رسمی شامل هنرمندان چینی، رئیس موزه هنرهای کلکسیونی شانگهای و رئیس دانشکده هنر و صنایع دستی دانشگاه فوژو در سفر به سه شهر ایران با مهمترین جاذبه های گردشگری ایران آشنا شدند.

1 تیر 1401

نویسنده ای که دختران را به خروج از منطقه امن دعوت کرد

کتاب شجاع باش دختر با موضوع شهامت کنار گذاشتن خصلت کمال گرایی برای دختران، نوشته ریشما سوجانی با حضور مترجم رونمایی شد.

1 تیر 1401

معرفی 10 مکان دیدنی الهام گرفته شده از نمایشنامه های شکسپیر (قسمت اول)

با چهارصدمین سالگرد مرگ شکسپیر، ما 10 مکان را برای توریست های مستقلی که شکسپیر را در مغز و قلب یا حتی کوله پشتی خود حمل می نمایند پیشنهاد می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

1 تیر 1401

امیر حاتمی: دشمن واقعیت قدرت ما در حفظ امنیت ملی را پذیرفته است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح گفت: دشمن واقعیت قدرت، اعتبار، اراده و ثبات ما را در حفظ امنیت ملی پذیرفته است.

1 تیر 1401

آسیب شناسی مجلس شورای اسلامی

قوای سه گانه نقش مکمل یکدیگر را در اداره و پیشرفت کشور ایفا می نمایند. از آنجا که دو قوه مجریه و قضائیه می بایست در چارچوب مصوبات مجلس شورای اسلامی عمل نمایند؛ نقش مجلس شورای اسلامی در اداره و پیشرفت کشور یک نقش کلیدی و زیرساختی است.

1 تیر 1401

همه ما جواد خیابانی هستیم

اون لحظه ای که استاد گفت Why your team in world cup no اون همه ما بودیم...

1 تیر 1401

اعطای تندیس فداکاری به 34 دانشجو در آذرماه، اقدام برای تشکیل باشگاه دانشجویان فداکار

دبیر اجرایی هشتمین آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان ایران زمان برگزاری این آیین را دهه دوم آذرماه امسال اعلام و گفت: 34 دانشجوی برگزیده تندیس دانشجوی فداکار را دریافت خواهند کرد، ضمن آن که از سازمان هایی که بیشترین همکاری را با ما داشته اند، تقدیر...

1 تیر 1401
تعداد: (365)