مقصر اصلی سرقت سردیس قیصر امین پور کیست؟

به گزارش راه ساری، براساس آخرین سخنان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، پرونده سرقت سردیس قیصر امین پور در حال پیگیری هست و برای جلوگیری از اعمال مشابه، بسته های پیشنهادی ارائه شده اند.

مقصر اصلی سرقت سردیس قیصر امین پور کیست؟

پرونده سرقت سردیس قیصر امین پور به کجا رسید؟

سردار علیرضا لطفی درباره سرقت سردیس قیصر امین پور و اقدامات پلیس در این خصوص، گفت: ما یک بحثی را به طور جدی با شهرداری تهران داریم و آن هم این است که باید موضوع را به موقع به ما اطلاع دهند و پلیس به موقع آگاه شود که این سردیس چه موقع سرقت شده، چراکه در پیگیری و تعقیب پرونده سرقت، زمان امر بسیار مهمی است. وی در خصوص اینکه مگر در خصوص سرقت سردیس قیصرامین پور اطلاع رسانی به موقع نبود، گفت: مسئولان شهرداری یک تاریخی را در خصوص سرقت تندیس قیصر امین پور به ما گفته اند، در واقع عصر روز یکشنبه وقوع این سرقت به ما اطلاع داده شد، اما پیش بینی ما این نیست که سرقت نیز همان موقع اتفاق افتاده باشد، البته نمی خواهم قطعی دراین مورد اظهار نظر کنم و باید تحقیقات کامل شود. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص اینکه آیا پلیس به سرنخ هایی در خصوص دزد مجسمه ها رسیده، اظهار کرد: در این مورد به سرنخ هایی رسیدیم و ما تمام انرژی خود را می گذاریم تا عامل یا عاملان این سرقت را پیدا کنیم، اما در خواست ما از شهرداری نیز این است که دقیق تر در این موارد عمل کند. لطفی در خصوص ارتباط سرقت این سردیس با سرقت مجسمه ها و سردیس های پایتخت در سال های قبل، گفت: بعد از ماجرای آن سرقت ها دیگر مورد زنجبره واری از سرقت مجسمه و سردیس نداشتیم و فکر نمی کنم که این سرقت ها به هم ارتباط داشته باشند، البته باید تحقیقات ما کامل شوند. وی با تاکید بر اینکه پلیس به طور جدی به مساله سرقت این سردیس ورود نموده تا از تکرار چنین مواردی هم جلوگیری کند، گفت: ما سازوکارهایی را آماده کردیم که در جلساتی مشترک با مسئولان شهرداری آن را ارائه خواهیم کرد. علاوه بر آن به ماموران پلیس هم تاکید نمودیم که توجه ویژه ای به مجسمه ها و سردیس ها در پایتخت داشته باشند. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از تشکیل کارگروهی برای پیشگیری از سرقت مجسمه ها در پلیس آگاهی اطلاع داد و گفت: ما یک بسته و راهکارهای پیشنهادی برای شهرداری تهران داریم که آن را به مسئولان شهرداری ارائه خواهیم داد. وی در خصوص جزئیات این بسته نیز گفت: پیشنهاداتی داریم که طبیعتا بخشی از آن نباید به شکل عمومی اعلام شود، بخشی هم برمی شود به برنامه ریزی شهرداری تهران برای نظارت کافی بر این مجسمه ها و سردیس ها و اینکه موضوع به موقع به پلیس اطلاع داده شود.

شهرداری اطلاعات محل و جنس مجسمه ها را به پلیس بدهد

لطفی با بیان اینکه شهرداری تهران تا کنون جزئیات مجسمه های تهران را به پلیس نداده، گفت: ما اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، درخواست ما این است که شهرداری محل نصب این مجسمه ها و جنس آن ها را در اختیار پلیس قرار دهد. وی در خصوص ضرورت نصب دوربین های مداربسته برای نظارت بر مجسمه ها نیز گفت: در بعضی موارد باید این کار انجام شود و نصب دوربین می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در مجموع ما یک سری پیشنهاد از جنس مجسمه و محل نصب آن گرفته تا شرایط ایمنی به شهرداری تهران ارائه خواهیم کرد. وی در خاتمه تاکید نمود: ضروری است پلیس و شهرداری مشترکا به یک سازوکاری برسند که اولا سرقتی مانند سرقت مجسمه قیصر امین پور تکرار نشود و ثانیا اگر هم چنین سرقتی هم رخ داد، به راحتی امکان کشف آن وجود داشته باشد.

منبع: ایسنا

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4938

به "مقصر اصلی سرقت سردیس قیصر امین پور کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصر اصلی سرقت سردیس قیصر امین پور کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید