منتظری: مردم با عدم سفر به استان های شمالی از گذاشتن میراثی شوم برای میزبانانشان جلوگیری کنند

به گزارش راه ساری، عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس با بیان اینکه میزان ابتلا به کرونا در این منطقه سیر صعودی در پیش گرفته است از مردم خواست که برای خوشی زودگذر خود میراثی شوم برای میزبانانشان در شمال کشور به جای نگذارند.

منتظری: مردم با عدم سفر به استان های شمالی از گذاشتن میراثی شوم برای میزبانانشان جلوگیری کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، غلامرضا منتظری در بیان دلایل گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا در گلستان که این استان را در شرایط قرمز قرار داده است، گفت: عدم پایبندی به رعایت اصول فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی از علل شیوع کرونا در این منطقه بود که نقطه اوج آن هم بر اساس بررسی های کارشناسانه به برگزاری مراسم های عمومی همچون عزا و عروسی برمی شود.

اطمینان از سفید بودن شرایط ابتلا در منطقه باعث شیوع گسترده کرونا در گلستان شد

کننده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اوایل شیوع ویروس کرونا در کشور مناطقی از استان گلستان همچون کلاله، مراوه تپه و آق قلا دارای شرایط کاملا سفید بودند که همین امر یک اطمینانی در مردم ایجاد کرد و باعث شد پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت نکنند.

وی شرح داد: سفر مردم از مناطق دیگر به استان های شاقتصادی نیز از دیگر عواملی است که مسائل متعددی را برای سلامت مردم این مناطق ایجاد کرده است، بنابراین مسافران به این نکته توجه کنند که مدتی شرایط را تحمل کرده و فقط در موارد ضروری اقدام به سفر کنند تا برای خوشی زودگذر خود با به خطر انداختن جان مردم میراثی شوم برای میزبانانشان در شمال کشور به جای نگذارند.

کمبود امکانات در بیمارستان ها؛ کادر درمانی گلستان را با مسائل عدیده ای روبرو کرده است

این کننده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به اینکه برغم انجام اقدامات مطلوب توسط ستاد مقابله با کرونا در استان گلستان، اما میزان ابتلا به این بیماری در این منطقه همچنان فرایند صعودی دارد. یادآور شد: بیمارستان های این استان به دلیل حجم زیاد مراجعه بیماران کرونایی با شرایط بسیار سختی روبرو هستند و برغم تلاش بسیاری که کادر درمانی برای ارائه خدمات به آن ها دارند، اما کمبود امکانات مسائلی را در این راستا برای آن ها ایجاد کرده است که امیدواریم در پی سفری که قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این منطقه داشت در آینده نزدیک جبران شود.

عضو مجمع کنندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، در انتها در توصیه ای به مردم تاکید کرد که برای کاهش مسائل و سختی کاری که کادر درمانی با آن روبرو شده اند، تامین سلامت عمومی و ایجاد شرایطی برای رونق اقتصادی به هشدار های ستاد مقابله با کرونا توجه کنند چرا که پیشگیری از ابتلا به کرونا مانع از تحمیل هزینه به حوزه سلامت می شود.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10723

به "منتظری: مردم با عدم سفر به استان های شمالی از گذاشتن میراثی شوم برای میزبانانشان جلوگیری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظری: مردم با عدم سفر به استان های شمالی از گذاشتن میراثی شوم برای میزبانانشان جلوگیری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید