مهدی: میزبانی جام ملت های آسیا نقشه راه پیشرفت فوتبال ایران است

به گزارش راه ساری، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر معتقد است اعلام آمادگی ایران برای میزبانی از جام ملت های آسیا در سال 2027 استراتژی درست و اصولی است که منجر به پیشرفت و توسعه امکانات در کشور می گردد.

مهدی: میزبانی جام ملت های آسیا نقشه راه پیشرفت فوتبال ایران است

به گزاش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، سهیل مهدی با بیان این موضوع گفت: مسئله اعلام آمادگی بر میزبانی در واقع یک استراتژی کاملا درست و اصولی است که اولا کمبودها و نواقص ما را بیش از هر زمان دیگری به خودمان نشان می دهد و باعث می گردد برای برطرف این مسائل کوشش کنیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ اضافه نمود: امکانات و داشته های فوتبال ایران با گذشت زمان قطعا بهتر از گذشته شده و همچنان باید به فکر پیشرفت و توسعه در این بخش باشیم. البته با توجه به معیارها و الگوهای کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید فکر کنیم ما فاصله عجیب و غیر قابل تصوری با این استانداردها داریم و هرگز نمی توانیم به سطح مطلوب برای میزبانی از جام ملت ها یا تورنمنت های مشابه برسیم. در واقع این یک نقشه راه است که ما را به پیشرفت و توسعه مطلوب فوتبال ایران در 7 سال آینده می رساند.

مهدی اضافه نمود: از نظر شرایط هتل ها و استادیومها باید بگویم در بعضی از شهرهای کشور مثل تهران ، اصفهان ، تبریز و مشهد هتل هایی داریم که از امکانات اقامتی بعضی کشورهای آسیایی به مراتب بهتر و مناسب تر است. به طور قطع این شهرها از نظر هتلینگ مورد تایید AFC قرار می گیرند. بعضی از استادیومهای ما هم مثل استادیوم آزادی ، استادیوم امام رضا(ع) ، مجموعه فولاد آرنا و همینطور نقش دنیا قطعا با تغییرات جزئی می توانند میزبان چنین رویدادی باشند. با این وجود استادیوم های جدید دیگری در شیراز و کرمان هم ساخته شده که می توانند تکمیل و تجهیز شوند. به طور کلی اینطور نیست که AFC همین امروز از کشور میزبان 8 استادیوم آماده برای میزبانی بخواهد. طبیعتا هر کشوری که تایید گردد 7 سال فرصت خواهد داشت و ما با توجه به شرایط و امکانات موجود از این برنامه عقب نیستیم. شما اگر به جام ملت های 2019 امارات نگاه کنید 5 استادیوم ظرفیت کمتر از 20 هزار نفر داشته و اینطور نیست که احتیاج به ساخت 8 استادیوم 100 هزار نفری در اندازه آزادی داشته باشیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت:کسب میزبانی جام ملت ها قطعا آسان نخواهد بود اما این اتفاق وابسته به فدراسیون فوتبال یا تنها وزارت ورزش نیست ، پروژه عظیمی است که باید به عنوان یک هدف ملی شناخته گردد و با یاری دولت و مجلس محترم ، شهرداری ها و وزارت های مربوطه یک حرکت عظیمی برای تحقق این امر شروع گردد. جامعه فوتبال در این جهت نقش حمایتی داشته باشد و با تاکید بر اهمیت رسیدن به چنین موفقیت بزرگی یاری کند تا با دریافت میزبانی امکانات فوتبال کشور توسعه و پیشرفت پیدا کند، اتفاقی که شایسته فوتبال مستعد ایران است و می تواند انقلابی در پیشرفت فوتبال کشور محسوب گردد.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9159

به "مهدی: میزبانی جام ملت های آسیا نقشه راه پیشرفت فوتبال ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: میزبانی جام ملت های آسیا نقشه راه پیشرفت فوتبال ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید