آشنایی با موزه عجیب مغز پرو

به گزارش راه ساری، موزه ها برای نگهداری، جمع آوری و دسته بندی چیزهایی ساخته میشوند که ممکن است روزی به کار گروهی محقق بیاید، اما امروزه بیشتر تبدیل به جاذبه های گردشگری شده اند و کلی ایده عجیب و غریب به ذهن فعالین این صنعت برای جذب گردشگر رسیده و اجرایی شده است، در پرو موزه جالی وجود دارد که در آن بیش از 3000 نمونه واقعی مغز نگهداری می شود.

آشنایی با موزه عجیب مغز پرو

موزه مغز در پرو با دارا بودن بیش از 3000 نمونه از ارگان های پیچیده بدن که در طول 300 سال جمع آوری شده، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان این موزه را به خود جلب کرده است.

بیمارستان Santo Toribio de Mogrovejo در لیما، نمونه هایی از مغزهای سالم و بیمار در این مجموعه که مورد بررسی و پژوهش های علمی محققان قرار داشته، را به معرض نمایش در آورده است. این موزه که تنها موزه آمریکای لاتین به شمار می رود و یکی از نادرترین نمونه از چنین موزه هایی درسراسر جهان است، با دارا بودن تعداد و انواع گوناگونی از مغز، برای بازدید عموم آماده و در تمام طول سال پذیرای علاقمندان است.

این بیمارستان که بیش از سه قرن است که تاسیس شده، اکنون 2.912 نمونه مغز را که در طول سالیان طولانی به آن اضافه شده را در خود جای داده است. حدود 20.000 نفر سالانه از این موزه بازید می کنند.

در هنگام ورود به موزه از بازدیدکنندگان خواسته می شود که یک مغز واقعی را در دست بگیرند تا بتوانند تصور کاملا واقعی را از ساختار مغز داشته باشند.

دکتر دیانا ریواس که یک پاتولوژیست است، در مورد نگهداری از این مجموعه می گوید: ما با کمک این مجموعه، ساختار مغز سالم و ناسالم را به دانشجویان نشان می دهیم. در این میان تفاوت های جنسیتی نیز در میان ساختار مغز مردان و زنان وجود دارد. بسته به قد، وزن و جنسیت افراد، تفاوت های ظاهری نیز در مغز افراد به وجود می آید و وزن مغز افراد بین 1.2 تا 2.4 کیلوگرم متغیر است.

وی در مورد تفاوت های جنسیتی بر این موضوع نیز اشاره دارد که قدرت یادگیری زبان در میان زنان به دلیل ساختار خاص مغز آنها در مقایسه با مردان بیشتر است.

وی می گوید که دانشجویانی که از نظر روحی حساسیت هایی دارند، معمولا حال خوبی را پس از بازدید از برخی از بخش های این موزه تجربه نمی کنند. حدود 5 درصد از آنها تاب و توان مواجه شدن با چنین ساختارهایی را ندارند و در مواردی هم با دیدن آن غش می کنند.

انتشار: 23 خرداد 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3

به "آشنایی با موزه عجیب مغز پرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه عجیب مغز پرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید