موگرینی: به همکاری با اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه سازوکار اقتصادی ادامه می دهیم

به گزارش راه ساری، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با استقبال از راه اندازی کانال ویژه اقتصادی اروپا با ایران گفت: ما به همکاری خود با کشورهای عضو اتحادیه برای عملیاتی شدن هرچه زودتر این سازوکار ادامه می دهیم.

موگرینی: به همکاری با اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه سازوکار اقتصادی ادامه می دهیم

به گزارش خبرنگاران، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای که روی وب سایت رسمی این اتحادیه قرار گرفته است، از راه اندازی INSTEX استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: من از ثبت رسمی INSTEX (ابزار حمایت از تبادلات تجاری) در روز پنجشنبه، که یک سازوکار ویژه فرانسه، آلمان و انگلیس به عنوان سهامداران اولیه است، استقبال می کنم. برطرف تحریم های ایران یک جنبه حیاتی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یا همان توافق هسته ای با ایران است. این ابزار امروز راه اندازی شد که به اپراتورهای مالی اجازه می دهد در این چارچوب به تجارت مشروع با ایران ادامه دهند.

موگرینی در بیانیه خود آورده است: ما به همکاری با کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه می دهیم تا این سازوکار را در کنار تعامل نزدیک با همتایان ایرانی خود هرچه زودتر عملیاتی کنیم. ما از تعهد آنها برای توسعه INSTEX با کشورهای اروپایی مایل به مشارکت حمایت می کنیم و این ابزار را در آینده برای اپراتورهایی از کشور ثالث باز می کنیم.

وی همچنین با تاکید بر ادامه تعهد اتحادیه اروپا به برجام مادامی که ایران به تعهداتش در توافق پایبند است، خاطر نشان کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در تمام 13 گزارش خود تأیید نموده است که ایران به طور کامل به تعهداتش در این توافق عمل می نماید.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توضیح داد: کار مشترک ما برای حفظ برجام، به همراه دیگر طرف های این توافق و شرکای بین المللی ادامه دارد. این مسئله ای مربوط به احترام به توافقات بین المللی و پیشبرد امنیت مشترک منطقه ای و بین المللی مان است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1232

به "موگرینی: به همکاری با اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه سازوکار اقتصادی ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: به همکاری با اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه سازوکار اقتصادی ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید