میانگین سرعت خودروها در کلانشهرها طبق اطلاعات بلد

به گزارش راه ساری، تحلیل داده های سال 98 مسیریاب بلد از میانگین سرعت خودروها در کلانشهرها نشان می دهد که رانندگان در یکی از بزرگراه ها در مقایسه با بزرگراه های دیگر تهران با سرعت بیشتری رانندگی می کنند.

میانگین سرعت خودروها در کلانشهرها طبق اطلاعات بلد

بر اساس مقایسه آمار کاربران این مسیریاب بومی، راننده ها در بزرگراه شهید همدانی تهران در مقایسه با بزرگراه های دیگر این شهر با سرعت بیشتری رانندگی می کنند.

فعالیت کاربران نقشه و مسیریاب بلد در سال 1398 بیان کننده این است که اتوبان شهید همدانی در شهر تهران خلوت ترین اتوبان برای رانندگی با میانگین سرعت 70.7 کیلومتر بر ساعت بوده است.

بزرگراه 15 کیلومتری شهید همدانی که سال 1396 مورد بهره برداری قرار گرفت در ادامه بزرگراه حکیم غرب ساخته شده و تردد کمتری در آن می شود. پس از آن بزرگراه شهید خرازی، شهید بابایی، شهید یاسینی با میانگین سرعت 69.6، 63.4 و 61.1 کیلومتر بر ساعت در جایگاه های دوم تا چهارم سرعت قرار دارند.

در طول سال 1398 در حالی میانگین سرعت کاربران بلد در بزرگراه های تهران 48 کیلومتر بر ساعت بوده که بر اساس کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی سرعت مجاز رانندگی در این مناطق بین 80 تا 100 کیلومتر متغیر است و رانندگان باید بر اساس تابلوهای حداکثر سرعت حرکت کنند.

به نظر می رسد که شرایط ترافیکی و حجم بالای خودرو در این شهر میانگین سرعت در بزرگراه ها را تحت تاثیر خود کاهش داده باشد.

همچنین مقایسه میانگین سرعت کاربران بلد در بزرگراه ها حاکی از این است که تهرانی ها از شهروندان شهرهای مشهد و اصفهان هم آهسته تر رانندگی می کنند.

بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در سال 1397 در مجموع 18هزار کیلومتر بزرگراه ساخته شده که تنها 450 کیلومتر آن متعلق به تهران بوده است. در مقایسه با استان تهران، دو هزار کیلومتر بزرگراه در اصفهان و هزار و 100 کیلومتر بزرگراه در استان خراسان رضوی ساخته شده که میانگین سرعت رانندگان را از شهرهای دیگر بالاتر برده است.

مقایسه آمار شهرهایی که در آن نقشه و مسیریاب بلد کاربران بیشتری داشته است نمایش دهنده این است که میانگین سرعت افراد در بزرگراه های اصفهان بالاتر از شهرهای دیگر بوده است.

بررسی فعالیت کاربران بلد در سال 1398 گویای این است که به ترتیب تبریزی ها و تهرانی ها سرعت کمتری در رانندگی دارند. میانگین سرعت آنها در بزرگراه ها به ترتیب 48 و 47 کیلومتر بر ساعت بوده است. این موضوع می تواند به ترافیک بیشتر و یا به بزرگراه های کمتر آنها مربوط شود. در مقابل کاربران بلد در مشهد و اصفهان معمولا با سرعت بیشتری، به ترتیب 63.1 و 63.2 کیلومتر بر ساعت رانندگی کرده اند.

بر اساس گزارش سال 98 بلد، کاربران این مسیریاب به طور میانگین در بزرگراه ها 80 کیلومتر بر ساعت رانندگی کرده اند. این عدد فاصله زیادی با گزارش رئیس پلیس راهور کشور از متوسط سرعت در جاده های کشور (78.5 کیلومتر) در سال گذشته ندارد.

مسیریاب بلد همچنین درباره روزهای شلوغ و خلوت خیابان هم اطلاعاتی ارائه می کند. بر اساس آن روزهای جمعه همزمان با خلوت شدن خیابان ها کاربران بلد با سرعت بیشتری (62.9 کیلومتر بر ساعت) در بزرگراه ها رانندگی کرده اند و روزهای سه شنبه میانگین سرعت رانندگی افراد به پایین ترین حد خود، یعنی 59 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

به گفته مقام های شهری پایتخت روزهای یکشنبه و چهارشنبه پیک ترافیکی شهر تهران است که در این دو روز میانگین سرعت رانندگی در کل کشور هم با کاهش چشم گیری همراه می شود.

در طول دو سال گذشته تعداد کاربران بلد به چهار میلیون نفر رسیده که این تعداد به بیش از 650 هزار نقطه پرمراجعه روی نقشه دسترسی داشته اند و در سال 1398 بیش از چهار میلیارد کیلومتر مسافت را با کمک این مسیریاب طی کرده اند.،مهر

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9618

به "میانگین سرعت خودروها در کلانشهرها طبق اطلاعات بلد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین سرعت خودروها در کلانشهرها طبق اطلاعات بلد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید