نبود مدیریت عامل کمبود مرغ در خراسان شمالی، قسمتی از مرغ تولیدی از استان خارج می شود

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: عصر امروز طی جلسه ای با حضور مرغداران قیمت نهایی گوشت مرغ در استان تعیین تکلیف می شود.

نبود مدیریت عامل کمبود مرغ در خراسان شمالی، قسمتی از مرغ تولیدی از استان خارج می شود

محمدعلی شجاعی در کارگروه تنظیم بازار استان که سوم آبان ماه در محل استانداری برگزار شد، مدیریت معین قیمت گوشت مرغ را بهره مندی از حداکثر ظرفیت تولید مرغ و در اختیار قرار دادن آن به مردم دانست و افزود: از سال گذشته تا به امروز تلاش کردیم در چرخه تولید تا فروش مرغ نظم ایجاد شود.

وی سازمان جهاد کشاورزی را متولی اصلی مدیریت گوشت مرغ اعلام کرد و گفت: باید مجموعه منظمی در این سازمان برای کنترل قیمت مرغ در استان وجود داشته باشد.

شجاعی با ابراز گلایه از سازمان جهاد کشاورزی به علت عدم تسلط بر فرآیند جوجه ریزی در طول سال، شرح داد: مدیریت باید به گونه ای باشد که نیاز مرغ استان تامین و از خروج آن جلوگیری شود چرا که نهاده های دولتی در اختیار مرغداران خراسان شمالی قرار می گیرد اما نیاز مرغ استان تامین نمی شود .

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی کمبود مرغ استان را نداشته مدیریتی توصیف کرد و با معین فرصت 48 ساعته خطاب به سازمان جهاد کشاورزی دستور داد: برای مدیریت قیمت مرغ با بخش های مربوطه جلسه بگذارید.

محمدعلی شجاعی با تاکید بر مدیریت قیمت مرغ منجمد در استان، گفت: اجازه ندهیم این کالا از سفره قشر ضعیف و آسیب پذیر حذف شود.

شجاعی با بیان اینکه توزیع نهاده ها برای مرغداران استان در استان 74 درصد و بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: نیاز گوشت مرغ روزانه استان 55 تن است که مرغداران استان ظرفیت تولید 45 تن را دارند اما بخشی از مرغداری های استان مرغ را به سایر استان ها ارسال می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12146

به "نبود مدیریت عامل کمبود مرغ در خراسان شمالی، قسمتی از مرغ تولیدی از استان خارج می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود مدیریت عامل کمبود مرغ در خراسان شمالی، قسمتی از مرغ تولیدی از استان خارج می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید