نماینده سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است

به گزارش راه ساری، نماینده سازمان جهانی بهداشت در نشستی در محل وزارت خارجه گفت که ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، به ابتکار وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز (چهارشنبه) هفتم اسفند ماه نشستی با شرکت نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقامات وزارت بهداشت و با دعوت از سفرا و رؤسای نمایندگی های خارجی مقیم تهران در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت طی سخنانی در این نشست گفت: ایران از ظرفیت های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است.

مدیران وزارت بهداشت کشورمان نیز در این جلسه ضمن ارائه آخرین شرایط مقابله با ویروس کرونا در ایران ، بر تعهد و پایبندی کشورمان به مقررات شناخته شده بین المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه پیروز و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد.

با توجه به اقدامات شفاف کشورمان در این زمینه و اطلاع رسانی کافی و موثر در خصوص این بیماری درخواست مقامات بهداشتی و ذیربط و همچنین نماینده سازمان جهانی بهداشت از جامعه جهانی احتراز از اعمال تضییقاتی فراتر از استانداردها و مقررات بین المللی به ویژه در حوزه تعاملات تجاری بود.

وزارت بهداشت ایران طی این نشست همچنین فهرستی از اقلام مورد نیاز برای کنترل، درمان و مهار بیماری کرونا را به نمایندگان کشورهایی که علاقه مند به کمک رسانی در این زمینه هستند، ارائه کرد.

حاضران همکاری های بین المللی و حفظ رویکرد بهداشتی به موضوع کرونا را عناصری کلیدی در مقابله با این بیماری برشمردند.

در انتها این نشست سفرا و دیپلمات های حاضر سؤالات خود را مطرح کردند.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8243

به "نماینده سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سازمان جهانی بهداشت: ایران از ظرفیت های لازم برای مدیریت کرونا برخوردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید