نویسنده ترک: ایران دست برتر را در خلیج فارس دارد

به گزارش راه ساری، یعقوب اصلان، خبرنگار و تحلیلگر ترک در یادداشتی در سایت یونایتد ورلد با اشاره به تحولات اخیر خلیج فارس از دست برتر ایران در منطقه و جلوگیری توان نظامی ایران در مقابله با آمریکا در خلیج فارس اطلاع داد.

نویسنده ترک: ایران دست برتر را در خلیج فارس دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یعقوب اصلان، خبرنگار و تحلیلگر ترک در یادداشتی در سایت یونایتد ورلد با اشاره به تحولات اخیر خلیج فارس از دست برتر ایران در منطقه و جلوگیری توان نظامی ایران در مقابله با آمریکا در خلیج فارس اطلاع داد.

اصلان در یادداشتی با عنوان سقوط پهپاد آمریکایی: شواهدی بر توانایی دفاعی پیشرفته ایران نوشت: ساقط کردن پرنده جاسوسی آمریکا نشان دهنده رویکرد ایران در سیاستهای دفاعی خود است. ایرن با اقدام اخیر خود نشان داد که توان پاسخ گویی متقابل به آمریکا را که به عنوان ابرقدرت نظامی دنیا شناخته میشود دارد. در همین چارچوب ایران در گام دوم کستی حمل نفت بریتانیا را که زمانی با عنوان کشوری که آفتاب در خاک آن غروب نمیکند شناخته میشد توقیف کرد. که این اقدام نیز نشان دومی بر جدیت ایران در سیاست های خود بود.

خبرنگار ترک در ادامه با بیان این که این اقدام به مثابه انتها افسانه پهپاد آمریکایی بود می افزاید: ایران به رغم تحریم های چند ده ساله توانسته است خود را در حد بالایی از توان دفاعی و نظامی نگه دارد. ایران در این عرصه در مرحله خودکفایی واقع شده است.

او در ادامه با بیان این که ترامپ راهی جز عقب نشینی در برابر ایران نداشت گفت: ایالات متحده در برابر ایران دچار وحشت و تحیر شده، شکست های تکنولوژیک، استراتژیک، نظامی، رسانه ای و اطلاعاتی را به یکباره تجربه کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4254

به "نویسنده ترک: ایران دست برتر را در خلیج فارس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویسنده ترک: ایران دست برتر را در خلیج فارس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید